عراقچی: اگر مصوبه محدودیت سفر به آمریکا مغایر برجام باشد، اقدام می‌کنیم

عباس عراقچی رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) استعباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران می‌گوید که اگر مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا درباره وضع محدودیت‌های تازه برای ورود به این کشور، مغایر برجام یا توافق جامع هسته‌ای باشد، ایران درباره آن اقدام خواهد کرد.
 
آقای عراقچی، رییس ستاد پیگیری اجرای برجام، گفته است که این مصوبه "ابعاد مختلف حقوقی" دارد و ایران در حال مشورت با کشورهای گروه ۱+۵ و اتحادیه اروپا درباره آن است.
 
مجلس نمایندگان آمریکا روز ۸ دسامبر (۱۷ آذر) طرحی را تصویب کرد که محدودیت‌های تازه‌ای را برای شهروندان ۳۸ کشور که در حال حاضر بدون ویزا به آمریکا سفر می‌کنند، در نظر می‌گیرد.
 
بر اساس این طرح، اگر شهروندان این کشورها در پنج سال گذشته به سوریه، عراق، ایران یا سودان سفر کرده باشند، نمی‌توانند مانند گذشته بدون ویزا وارد آمریکا شوند. به علاوه در صورت نهایی شدن این مصوبه کسانی که تابعیت این چهار کشور را دارند، حتی اگر شهروند کشورهای معاف از ویزا مانند بریتانیا، استرالیا یا فرانسه باشند، باید برای سفر به آمریکا درخواست ویزا کنند.
 
آقای عراقچی توضیحی درباره ارتباط این مصوبه و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) یا اقدام احتمالی ایران در واکنش به تصویب آن نداده است.
 
مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا برای اجرایی شدن باید در سنا تصویب شود و به امضای رئیس جمهور آمریکا برسد.
 
زمان مطرح شدن این طرح در سنا مشخص نیست، اما باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفته است مصوبه نهایی را امضا خواهد کرد.
+54
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  ابوسفیان بیرونی - آمستردام، هلند

  36 سال دارید بر خورد میکنید برادر . اینم روش . نظر من رو بخواهید بعید نیست که پیشنهادش رو همینا حکومت به آمریکایی ها داده باشه . این قانون اخیر مجلس سنای امریکا دقیقا بعد از اینکه مجلس ایران قانون دو تابعیتیها رو در مورد شغلهای دولتی تصویب کرد خبر ساز شد .والا اگر به پابری تروریست به امریکا باشه اول باید از عربا و پاکیا شروع کنن .
  7
  34
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  persianshadow1 - برایتون، انگلستان

  این طرح جدید امریکا فقط و فقط توهین به شعور و شخصیت ایرانیها در سراسر دنیاست و کارى به جمهورى اسلامى نداره، در حالى که ترکیه و عرعرستان و پاکستان و افغانستان جزو این طرح نیستند!!! عجیب نیست!؟ مردشور اون کشور گشنه گداتون رو هم ببره. کشورى که براى حمالى و جون کندن طراحى شده.
  10
  63
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Payam-33 - ویسلر، کانادا
  دولت اوباما هم بستر آخوندای ایران می‌شه، ولی‌ مردم ایران که سیتیزن جاهای دیگه هستن باید ویزا بگیرن برن آمریکا. اینها دشمن مردم ایران هستن نه حکومت ایران. البته واقعا جا قحطی هست آدم بره آمریکا؟ این همه کشور آمریکای جنوبی هست برای مسافرت!
  4
  22
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  samak - پاریس، فرانسه
  این توهین بزرگ به مردم ایران توسط کشوری که سابقه ایی بس طولانی در توحش، قتل وغارت دارد، امری است عادی. تمام ایرانیان در اقدامی منسجم میبایست این دولت عقب مانده وسیاستهای ارتجاعیش را محکوم کنند.
  4
  21
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Vejdan bidar - امستردام ، هلند

  خوب، هر کشوری میتواند برای خود قوانینی رو ایجاد کند ، و آمریکا هم این روش رو واسه جلوگیری از ورود تروریستها به خاک کشورش برگزیده .
  37
  10
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  botparast - میلان، ایتالیا

  [::persianshadow1 - برایتون، انگلستان::]. دوست عزیز!دلیلی نداره افغانستان تو اون لیست باشه!افغانستان در جنگ علیه تروریسم سهیمه و از از هیچ حکومت و گروه تروریستی بر عکس اخوندا،حمایت نمیکنه.امریکا کار بسیار خوب و به جایی کرده،اینطوری جلوی صدور تروریسم با پاس اروپایی رو برای اخوندا میگیره.
  39
  7
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  کار درست - بوداپست، مجارستان
  [::botparast - میلان، ایتالیا::]. تو که اینقدر فهیم در این نکته سیاسی هستی از خودت نپرسیدی اگه قراره به اسم جنگ علیه صدور تروریست این قانون اعمال شود پس چرا برای شهروندان پاکستانی و عربستانی این قانون صدق نمیکند ازخودت نپرسیدی در عملیاتهای اخیر تروریستی کدوم شهروند ایرانی دست داشته . از خودت نپرسیدی اگه فقط بخاطر حمایت ج.ا .از حزب ا..لبنان و اسد ایران شده حامی تروریست پس چرا کشورهای حوزه خلیج فارس و عربستان که حمایتشون ازگروههای افراطی مثل بوکوحرام النصره داعش طالبان وغیره برهمه جهانیان اثبات شده دراین لیست گنجانده نشده است. نه اقاجان ایناهمش خاله بازی که دست صهیونیست های کثیف وازسگ کمتره. حالا ج.ا. کارخوبی میکنه برجام بهم بزنه . اگه قراره اسامی ایرانی حامی تروریست باشه پس بذار سازنده بمب اتمی هم باشیم. شترسواری که دولا ولا نمیشه
  3
  7
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  siavashomaha - منچستر، انگلستان
  اوباما ترسو حتما امضا میکنه ،و ایران هم هیچ غلطی نمیکند ،مطمئن باشید
  1
  3
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  siavashomaha - منچستر، انگلستان
  این بی‌ شرف که خودش در مذاکرات بوده یعنی‌ نمیدونه مغایر هست یا نه؟ خاک بر سرمون شده خبر هم داریم ولی‌ خفه خون گرفتیم پوسیده مغزها توسط اشعه .
  3
  3
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  cardenas - تهران، ایران
  مثلأ چی کار میتونید بکنید ؟ لاف در غربت و .. در بیابان.
  1
  11
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  farahnoush - ساری، ایران
  [::botparast - میلان، ایتالیا::]این قانون هیچ ربطی به دولت هیچ کاره افغانستان ندارد که آلت دست غرب است و در فساد و اختلاس دست ج ا را هم از پشت بسته است !!! . بلکه انگشت اشاره به سمت شهروند های کشورهای تروریست خیز است ! و شما میخواهی حضور داعش و طالبان در افغانستان را إنکار کنی که هزاران شهروند افغانستان عضو ان هستند و بلای جان ملت و دولت افغانستان شده اند ! ج ا هم هیچ وقت از ایرانی ها در عملیات تروریستی خود استفاده نمی کند بلکه از شیعیان افغانستان ، پاکستان ، عراق ، سوری و لبنان استفاده می کند ! که هیچ کدام نیاز به ویزا و پاسبورت ایران ندارند ! عملا این قانون حتی جلوی تروریست های ج ا را هم نمی گیرد ! هدف این قانون در راستای ایران ستیزی و آزار ملت ایران است ! که بتواند جلوی رشد و شکوفایی اقتصادی ایران بعد برجام را بگیرد ! امریکا با این قوانین ایران ستیزش بیشتر ایرانی ها را به سمت ج ا سوق میدهد !
  1
  9
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  farahnoush - ساری، ایران
  بعد ج ا فکر نمی کنم بدش بیاید ! چون ج ا طرف حساب اقتصادی و نظامی و تجاری چین و روسیه هستند ! و بیشتر توریست ها ی ایران هم از این دو کشور و کشور های همسایه و شوروی سابق است ! مطمئنا شرکای بزرگ اقتصادی اروپایی( ألمانی ، بریتانیایی و فرانسوی) امریکا جرئت نمی کند بخاطر ورود به ایران تحریم ویزا بکند ! چون قراردادهای اقتصادی و تجاری ایران و اروپا توسط دولت ها انجام میشود ! فقط ویزا ممکن روی شرکت های کوچک اقتصادی و تروریست اروپایی تاثیر بگذارد ! ترکیه و امارات که هیچ وقت از تحریم های امریکا با وجود اختلاف های زیاد با ایران بخاطر منفعت خود پیروی نمی کنند ! عملا این قانون هیچ کاری جز منفور کردن امریکا میون مردم ایران هیچ اسیبی به ج ا نمی زند !
  2
  7
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  botparast - میلان، ایتالیا
  دختر جان!اگه دولت ما الت دست غرب هست،شما و کل مملکتتون الت دست روسیه و چین و الت دست یه عده از کشورهای عربی هستین!حداقلش اینه که وقتی ما میریم پای صندوق رای به یه تروریست رای نمیدیم،بقول شما به یه الت دست غرب رای میدیم اما شما چی؟؟نزدیک به بیست میلیون نفر به این مردک روحانی رای دادین که ماموریتش نجات جمهوری اسلامی از باتلاق بین المللی است!اگه بقول شما هزاران نفر از افغانیها از گروههای تروریستی حمایت میکنن،شما ها که نزدیک به پنجاه میلیون نفر پای صندوق رای رفتین چی؟؟ایا این تصدیق سیاستهای کثیف جمهوری اسلامی نیست؟؟مگه نظام شما از حزب الله گرفته تا تروریستهای کنیا و نیجریه و هزاران اراذل و اباش بین المللی با ارسال سلاح حمایت نمیکنه؟ شما با رای به روحانی نه تنها جنبش سبز رو برای همیشه دفن کردین بلکه رای اری به سیاستهای تروریستی رژیم دادین!پس نگین که از تروریسم حمایت نمیکنین،هر رایی که به صندوق جمهوری اسلامی ریخته میشه حمایت از حزب الله و حماس و میلیونها تروریست بین المللی است.امریکا نه فقط بخاطر جمهوری اسلامی بلکه بدلیل رای مردم ایران به جمهوری اسلامی در نتیجه تروریسم بین المللی، گرفته.
  4
  1
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Roxenda - لندن، انگلستان
  چقد ما ایرانیها بد بخت شدیم
  0
  2
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.