آمریکا: داعش می تواند پاسپورت سوریه را جعل کند

مقامات دولتی آمریکا ادعای جعل پاسپورت سوریه از سوی گروه تروریستی داعش را تایید کردند.آمریکا: داعش پاسپورت سوریه را جعل می کند
 
به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز سخنگوی اداره مهاجرت و گمرک آمریکا جمعه شب در گفت و گو با شبکه سی ان ان اعلام کرده است داعش می تواند پاسپورت سوریه را جعل کند.
 
گفتنی است برای نخستین بار خبر گزارش هفته گذشته  هیات تحقیق وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره جعل پاسپورت سوریه از سوی داعش روز پنج شنبه و در شبکه خبری ای بی سی آمریکا منتشر شد.
در گزارش وزارت امنیت داخلی آمریکا آمده است داعش به ماشین آلات چاپ پاسپورت دولت سوریه و نیز گذرنامه های خالی این کشور دسترسی دارد.
 
یک مقام دولتی آمریکا به سی ان ان گفته است نگرانی اصلی از این است که علاوه بر افزایش سفرها با پاسپورت های جعلی به خاک ایالات متحده آمریکا ، داعش احتمال دست یابی به هویت شهروندان سوری و اثر انگشت آنها را داشته باشد و به این وسیله دست به سرقت هویت بزند.
 
جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه در نشست روزانه خبری در واکنش به این خبر گفت وزارت امور خارجه آمریکا از این گزارش آگاه و از اینکه داعش به این توانایی دست یافته باشد نگران است.
هفته پیش کنگره آمریکا طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن شهروندان 38 کشوری که بدون روادید می توانند به ایالات متحده سفر کنند اگر از سال 2011 وارد چهار کشور عراق، ایران، سوریه و سودان شده باشند، اجازه ورود بدون روادید به خاک ایالات متحده را نخواهند داشت و باید درخواست صدور ویزا کنند. این طرح برای اجرایی شدن باید در سنا نیز تصویب شده و به امضای رییس جمهور برسد.
+23
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  عه . تازه فهمیدید . پس خواب خرگوشی تشریف داشتید
  4
  9
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  farokhzad - کنت، انگلستان
  نونى که کارتر زِد به تنور تازه داره حاضر میشه حالا با سیاست کثیف اون گجستک کارتر کلى انسان بى گناه جان دادن و دارند میدهند شرم بر این سود جویان ابله نفتى
  0
  7
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.