قلعه‌نویی: با تغییرات در خط حمله به مصاف استقلال می‌رویم/ امسال سال حساس من است

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، گفت: برای رویارویی با استقلال در خط حمله تغییراتی را داریم و می‌خواهیم با دو مهاجم نوک به مصاف این تیم برویم.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری قبل از دیدار مقابل استقلال در هفته چهاردهم لیگ برتر،‌ در مورد شرایط تراکتورسازی گفت: بار اول به موفقیت تراکتورسازی خیلی کمک کردم  تلاش زیادی صورت گرفت. باید از نقطه نظرات همه استفاده کنیم خوشبختانه فضای کشور طوری است که مردم عادی کارشناس هستند. مطبوعات هم به طور کامل روی مسائل اشراف دارند.
وی افزود: بازی سختی است با تیم صدرنشین بازی داریم. خیلی خوشحالم برای دومین بار به تبریز آمدم. من با مطالعه این تیم را انتخاب کردم چون شاخصه‌های خوبی در تراکتورسازی هست و با همدلی می‌توانیم به موفقیت برسیم.
قلعه‌نویی گفت: اگر هواداران، مدیریت، باشگاه ، کادرفنی و بازیکنان همدل شوند آینده روشن است.شاید فردا جابه جایی داشته باشیم و از برخی نفرات در پست‌های دیگری استفاده کنیم. طبیعتا بازی سخت است اما برای من مربی این مسابقات آسان تر است چرا که بازیکن خودش انگیزه لازم را دارد. ما تراکتورسازی هستیم البته شاید اکنون جایگاه تیم در جدول خوب نباشد اما به هرحال توان لازم را داریم.
وی در مورد اینکه در مقطع بسیار حساسی هدایت تیم را بر عهده گرفته است و اینکه آیا مبارزه با تیمی که به آن عشق دارد برایش سخت نیست، خاطرنشان کرد: به نظر من در نیم فصل فرصت بسیار خوبی داریم تا نقاط ضعف را برطرف کنیم. در برنامه ما اردوی ترکیه وجود دارد که باید مدیریت در این مورد تصمیم بگیرد. در جام باشگا‌ه‌های آسیا هم بازی داریم و می‌گویند در گروه مرگ هستیم. باید خودمان را تقویت کنیم و لیست مناسبی داشته باشیم. بدون شک نیم فصل دوم تراکتورسازی با قدرت‌تری خواهید دید چراکه کادرفنی و بازیکنان بیشتر از هم شناخت پیدا می‌کنند.
سرمربی جدید سرخ‌پوشان تبریزی تاکید کرد: تراکتورسازی تیمی با هواداران پر شور است. هواداران سرمایه باشگاه هستند. به اعتقاد من هواداران هر چه بیشتر به ورزشگاه بیایند قوت قلب ما بیشتر می‌شود. یکی از دلایل انتخاب‌های من حضور هواداران بوده است. ما باید هواداران را به حضور در ورزشگاه ترغیب کنیم. این اتفاق با انجام بازی‌های بهتر می‌افتد. در بازی فردا شجاع خلیل‌زاده را به دلیل محرومیت نداریم. در بازی فردا یک مقدار دغدغه ما سینا عشوری بود که باید دید وضعیت او چطور می‌شود.
سرمربی تراکتورسازی در مورد سرمای هوا در تبریز عنوان کرد: اولین کاری که کردیم این بود که ساعت تمرین را به ساعت مسابقه نزدیک کردیم. هر جایی که مسئولیت دارم زمان تمرین را با زمان مسابقه یکی می‌کنم. بازیکنان تراکتورسازی از شهرهای مختلف هستند، بازیکن خوزستانی هم داریم بنابراین باید تطبیق پذیری لازم را به وجود بیاوریم. در لیگ چند تیم نزدیک به هم داریم شما در صدر جدول و وسط جدول امتیازات را ببینید متوجه می‌شوید که یک تیم با 2 برد می‌تواند مدعی شود این مسئله نشان دهنده سختی کارمان است.
وی در مورد اینکه آیا برگ برنده تراکتورسازی شناخت او از استقلال است، گفت:‌ البته این مسئله دو طرفه هست چراکه آنها هم از من شناخت دارند. بعد از خدا و اهل بیت برگ برنده ما حضور هواداران و دوم شرایط فنی تیم است. مهره‌های خوبی داریم. دغدغه بازی‌ساز در این تیم نداریم. یکی از علت‌های انتخاب تراکتورسازی حضور بازیکنان شاخص‌ در همه بخش‌ها بوده است که نشان از توان بالای ما دارد. بنده توان کنار گذاشتن بازیکنی را ندارم می‌توانم یک بازیکن را در اختیار باشگاه بگذارم. دیروز لژیونرها به ما گفتند تمرین نمی‌کنند. آنها دیروز مشغول دویدن شدند و گفتند مشکل مالی دارند. بعد از اردو به سعید عباسی این مسئله را گفتم او تلاش کرد تا مشکل حل شود. 3 بازیکن بازگشتند اما یونس حمزه نمی‌دانم چه صحبتی کرده که هنوز نیامده است.
قلعه‌نویی در ادامه تأکید کرد: با مدیران زیادی کار کردم، عباسی انسان بزرگی است و دوست دارد به تیم کمک کند .او از والیبالیست‌های خوب بوده است. باید همه به هم کمک کنیم، هیچ‌کدام ما معصوم نیستیم ممکن است گاهی به دلیل فشارها تصمیم خوبی نگیریم با کمک به هم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم. از زنوزی، فراز کمالوند و ... هم تشکر می‌کنم و برای گسترش هم آرزوی موفقیت دارم.
سرمربی تراکتورسازی در مورد اینکه در گذشته روی ضربات ایستگاهی برنامه ویژه داشت و چه تدبیری برای ادامه کار دارد، اظهار داشت: اگر دقت کرده باشید همان سالی که در تراکتورسازی بودم یکی از بهترین‌ تیم ها از لحاظ گلزنی بودیم، باید تیمی درست کنیم که از لحاظ قدی، سرعت و تکنیک شرایط خوبی داشته باشد نباید فقط یک شاخصه را لحاظ کنیم شما فردا ببینید شاخصه قدی ما بالا می‌ورد حضور بازیکنان تکنیکی به ما کمک می‌کند. بازی در آزادی، تبریز و انزلی شرایط خاص خودش را دارد.
وی در مورد 2 بازی‌ که تیمش با استقلال دارد، گفت: در این بین با استقلال اهواز هم بازی داریم که بسیار سخت است. یکی از تغییراتی که ما فردا داریم در خط حمله است. در برنامه داریم که 2 مهاجم هدف داشته باشیم. فردا در این بین تغییری خواهیم داشت. بایرامی در فوتبال ایران یک نمره دارد که اکنون زیر آن بازی می‌کند. وظیفه من مربی است که او را بالا بیاورم. در برنامه ما جذب 2 مهاجم هدف قرار دارد. سال قبل ادینهو موقعیت زیر 30 درصد را گاهی گل می‌کرد. بارسلونا در دیدار با رئال 4 گل زد اما همان روز گلرش هم یک روز خوب داشت. ما 2 بازیکن در خط حمله می‌خواهیم که از همین دیروز برای تقویت این مسئله رایزنی شروع شده است.
قلعه‌نویی در مورد اینکه آیا ادینهو را جذب می‌کند، اظهار داشت: اگر این مسئله را بگویم همه دنبال او می‌روند،ادینهو بازیکن خودم در مس کرمان بوده است و قبلا با او کار کرده‌ام.
سرمربی تراکتورسازی تأکید کرد:‌امسال سال حساسی برای خودم است. جام‌های من را کنار بگذارید امسال سال خاصی برایم هست تلاش می‌کنم موفق شوم. همه چیز دست خداست تکلیف ما تلاش کردن است ما همه زحمت‌مان رامی‌کشیم و وقتی تلاش کنیم توفیق حاصل خواهد شد انتخاب تراکتورسازی به این دلیل بوده که می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.
وی در مورد اینکه مدیریت او بسیار خوب است و چطور می‌خواهد از کشیده شدن مسائل مالی به زمین چمن جلوگیری کند، گفت: نمی‌خواهم راجع به گذشته و همکار خودم صحبت کنم. چه کسی فکر می‌کرد چلسی مورینیو به این وضع بیفتد؟! الان جایگاه تراکتورسازی هم بد نیست. برخی از بازی‌های این تیم را در برنامه شبه‌های فوتبال می‌دیدم. تراکتورسازی با بدشانسی هم روبرو شده است. بسیاری از موقعیت‌ها در این تیم از دست می‌رود. باید از زحمات اولیویرا تشکر کرد، مورینیو که مشکل مالی نداشته است اما نتوانسته نتیجه بگیرد. بازی چلسی و دینامو را از نزدیک دیدم و برخی تیم‌ها دچار مشکل می‌شوند بنده روی مسائل نظم و انظباط تأکید دارم بازیکن باید نظم را رعایت کند بازیکن خارجی ما دیروز حرف خوبی زد. گفت که تراکتورسازی 3 تیکه هست؛ یکی ما خارجی‌ها، یکی سربازها و یک بخش هم بازیکنان عادی هستند . هر کدام مشکل خاصی دارند همه باید در کنار هم تلاش کنیم تا مشکلات رفع شود با بزرگ‌های تیم صحبت کردم. از شاخصه‌ها خوب تیم این است که چند کاپیتان دارد. بختیار رحمانی، ایرانپوریان، سینا عشوری، خالد شفیعی و ... در تیم‌های خود کاپیتان بودند. باید همه به هم کمک کنیم تا تیم شرایط بهتری پیدا کند. خبرنگاران هم به ما کمک کنند تا تیم به وضعیت خوبی برسد. از همه بیشتر به آرامش نیاز داریم. از حضور پیشکسوتان کاظم شهریاری و خبرنگاران استفاده می‌کنیم تا به موفقیت برسیم.
سرمربی تراکتورسزای تصریح کرد: اگر بازیکن آرامش نداشته باشد از لحاظ روحی نمی‌تواد به تیم کمک کند، انصافا بازیکنان حوصله به خرج دادند و می‌دانند عباسی هم در حال تلاش است. او گفت قرارداد اسپانسر را بسته است و تا هفته آینده پول تزریق می‌شود تا مشکل مالی هم حل شود.
+2
رأی دهید
-10

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.