زهرا نعمتی بهترین ورزشکار ماه در نظرسنجی کمیته بین‌المللی پارالمپیک

زهرا نعمتی، عضو تیم ملی تیراندازی با کمان ایران پس از عملکرد چشمگیر در مسابقات قهرمانی آسیا که در بانکوک، پایتخت تایلند برگزار شد در نظرسنجی کمیته بین‌المللی پارالمپیک، بهترین ورزشکار ماه نوامبر شناخته شد.
 
خانم نعمتی دارنده طلای پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن، با حضور در فینال قهرمانی تیر و کمان آسیا در تایلند توانست سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو را نیز کسب کند.
 
او پیش از مسابقات قهرمانی پارالمپیک آسیا موفق به کسب سهمیه حضور ایران در رقابت‌ با ورزشکاران بدون نقص عضو نیز شده بود.
 
خانم نعمتی در نظرسنجی کمیته بین‌المللی با کسب ۸۵ درصد آرا نفر اول شد. با فاصله‌ای زیاد پس از او آنا لنا فاستر، اسکی باز آلمانی تنها با ۷ درصد آرا دوم و اینا چرنیاک، جودوکای اوکراینی با ۴ درصد آرا سوم شد.
در همین حال در ایران نیز در حاشیه دومین سمپوزیوم انجمن بین‌المللی تر‌بیت ‌بدنی ورزش دختران و زنان، از زهرا نعمتی تقدیر شد.
 
خانم نعمتی که در این مراسم شرکت داشت در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: "کسب سهمیه المپیک افتخار بزرگی برای من بود که امیدوارم بتوانم این افتخارات را در المپیک با کسب عنوان دیگر تداوم ببخشم."
 
"تمام تلاشم بر این است که بتوانم با حضوری موفق در المپیک و کسب مدال در این ر‌قا‌بت‌ها بار دیگر تاریخ ساز شوم."
 
او درباره وضعیت خود برای حضور در بازی‌های المپیک و پارالمپیک گفت که در حال‌ حاضر تمرینات بدنسازی خود را به صورت فشرده و سنگین شروع کرده است:
 
"تمام تلاشم بر این است که بتوانم هم در المپیک و هم در پارالمپیک حضور موفقی داشته باشم. البته این موفقیت در راستای حمایت مسئولان از ورزش زنان است، هر چند تا به امروز مسئولان حمایتهای بی‌دریغی از من به عمل آورده‌اند."
 
خانم نعمتی نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران است که موفق به کسب مدال طلا در پارالمپیک شده است.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.