بعد از شکست دادن تیم ملی ایران گریه کردم

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان با تاکید بر اینکه از هیچ یک از مسئولان فدراسیون ایران دلگیر نیست گفت: بعد از پیروزی تیم ملی آذربایجان برابر ایران دلم شکست و گریه کردم چرا که عاشق ایران هستم.

رضا مهماندوست با بیان مطلب فوق به مهر افزود: جام‌جهانی با شیوه‌ای که چند سالی است رایج شده جذابیت‌های زیادی دارد و باعث شده نوع دیگری از مبارزات این رشته را شاهد باشیم که می تواند باعث افزایش علاقمند این رشته در سطح جهان شود.
 
سرمربی ایرانی تیم تکواندو آذربایجان ادامه داد: این دوره با حضور هشت تیم برتر دنیا در سطح فنی خوبی برگزار شد. گروه A با حضور ایران، آذربایجان، بلژیک و ازبکستان بسیار گروه سختی بود. مسابقات سنگین و نفسگیری را شاهد بودیم و با تجربه ای که داشتم می دانستم که باید برای موفقیت به لحاظ آمادگی جسمانی و فنی در بهترین شرایط راهی مکزیک شویم و برگ برنده ما بدنهای سرحل و قدرتمند و از طرفی مدیریت در بازی بود. ضمن اینکه اعضای تیم تمرینات سختی را پشت سر گذاشته بودند و می خواستند که همه تیم ها را با اختلاف زیاد شکست دهند.
وی در مورد تنها باخت این تیم در این مسابقات برابر ایران گفت: ما برای هر بازی برنامه خاصی طراحی کرده بود که در بازی نخست برابر ایران اعضای تیم مدیریت بازی رو به جنگ با تیم ایران عوض کردن و با وجود اینکه من بارها هشدار داده بودم احساساتی شدن بعنی باخت و در برابر ایران در مرحله گروهی این اتفاق افتاد. تغییر تاکتیکی باعث شد اهداف من در این دیدار اجرایی نشود.
 
مهماندوست ادامه داد: در بازی دوم تکواندوکاران ما از همان باخت درس گرفتند که باید برنامه های من را اجرایی کنند و همگی قسم خوردن که تاکتیک مخصوص را در زمین بکار ببرند. در مبارزه دوم اگر در یک مورد اشتباه نمی کردند ایران با اختلاف سی امتیاز قبل از پایان وقت قانونی بازنده می شد.
 
بهترین مربی جهان در بخش دیگری به سخنان خود گفت: این اولین حضور تیم آذربایجان در مسابقات جام جهانی بعد از تغییر شیوه برگزاری بود و ما سه تیم ایران، ازبکستان و کره جنوبی که همین چند ماه قبل عنوان قهرمانی جهان را در روسیه کسب کرده بودند را با اختلاف زیاد شکست دادیم. همچنین در پیکار با بلژیک با حضور سه قهرمان جهان به اسامی «آرن کوک»، «جواد آچوب» و «محمد کتبیل» و یک وزن هفت تیم ملی آلمان به پیروزی دست یافتیم.
 
این مربی ایرانی در پاسخ به این سئوال که آیا در بازی فینال به دنبال اثبات اشتباه فدراسیون تکواندو ایران در تصمیم چند سال اخیر خود بودید یا خیر گفت: نه من دیگر از دست کسی دلگیر نیستم و فقط می خواستم وظیفه ای که در تیم آذربایجان بر عهده من داشتم را به بهترین شکل انجام دهم. بعد از باخت ایران دلم شکست و گریه کردم. من عاشق ایرانم و دوستان بسیار خوبی در تکواندو دارم .
 
مهماندوست در پایان در مورد اینکه آیا هنوز به مربیگری در تیم ملی ایران علاقمند است یا خبر گفت: علاقه خود را به مربیگری در تیم ملی ایران پنهان نمی کنم ولی کادر فنی فعلی تیم ملی ایران مربیان کاربلد و بسیار خوبی هستند که با وجود آنها نیازی به من نیست.
 
رضا مهماندوست تاکنون سه بار با عنوان بهترین مربی جهان و دو بار عنوان بهترین مربی آسیا را کسب کرده که غیر از همین مورد که با تیم آذربایجان در مکزیک به دست آورد، در سایر موارد در مقام سرمربیگری تیم ملی ایران به این مهم دست پیدا کرده است.
+63
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  پرنده پروازی - حیدراباد، هندوستان

  نه عزیز، ادم باید جایی باشه که براش ارزش قائل هستن.این عرق ملی هم فعلا بذار کنار که به خدا فردا هیشکی به داد زن و بچت نمیرسید، بعدا به این نتیجه میرسی که باید خیلی زودتر از این ها از ایران میرفتی.
  25
  110
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Liberte - تهران، ایران

  لطفا فیلم هندیش نکن، خب بخاطرپول کشورتو فروختی، ما که چیزی نمیگیم ، گریه نکن.
  145
  31
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  brother25 - لندن، انگلستان
  اخه چه غم انگیز که گریه کرد به یا د وطن . دلار چه کارها که نمیکند
  25
  16
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::Liberte - تهران، ایران::]. عصاره تفکر جهان سومی را میتوان تو کامنت شما دید، هزاران مربی و ورزشکار تو باشکاههای مختلف فعالیت میکنند ، حالا اکه ماله کش روسای مفت خور و دزد فدراسیون بود بهتر بود ،
  6
  38
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Liberte - تهران، ایران
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. شما خبر نداری جانم. بازیکن کردن تو کشور دیگه یک چیز دیگه و تغیر ملیت دادن یه چیز دیگه، اون سر پول تیم ایران رو رها کرد و دو بازیکن تیم ملی ایران را هم با تغیر ملیت به اردوی آذربایجان برد.شما به این میگین جهان سومی ولی تو اروپایی که هستی میهن و ملیت جز شرافت اروپایی هاست و تعصب خاصی به وطن دارند.تا بحال سراغ ندارم یک اروپایی تغییر ملیت داده باشه،مگه دو تابعیته باشه ولی تغییر ملیت دادن کار جهان سومی هایی چون برزیل ،مراکش و هند و غیره هست.
  4
  7
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.