دیوارنگاری بنکسی از استیو جابز به عنوان فرزند مهاجر سوری

بنکسی، هنرمند ناشناس بریتانیایی تازه ترین اثر هنری‌اش را بر دیوارهای اردوگاه پناهجویان در شهر بندری کاله فرانسه که به "جنگل" موسوم شده، خلق کرده است.
 
بنکسی در این اثر هنری استیو جابز، مدیرعامل سابق و از بنیانگذاران شرکت اپل را که پسر یک مهاجر سوری بود، به تصویر کشیده است.
در این نقاشی بنکسی آقای جابز را با همان لباس یقه اسکی مشکی که همیشه به تن داشت و عینک قاب گرد به تصویر کشیده که در یک دست یکی از مدل های اولیه کامپیوتر را در دست دارد و در دست دیگرش یک کیسه پلاستیک است.
 
به گفته بنکسی این اثر هنری با این هدف خلق شده که توجه مردم را به جنبه های مثبت مهاجرت جلب کند.
 
این هنرمند در بیانیه‌ای بی‌سابقه گفته است: "ما اغلب معتقدیم که مهاجران از منابع کشوری که به آن مهاجرت می کنند، استفاده می کنند. اما استیو جابز پسر یک مهاجر سوری بود."
به گفته بنکسی "اپل یکی از سودآورترین کمپانی‌های جهان است . این کمپانی بیش از ۷ میلیارد دلار در سال مالیات می دهد و اگر امروز کمپانی اپل وجود دارد تنها به این دلیل است که آنها به یک مرد جوان از شهر حمص (در سوریه) اجازه کار دادند. "
این اثر هنری بر روی یک دیوار آجری در اردوگاه پناهجویان کاله کشیده شده است.
بنکسی نام مستعار هنرمندی بریتانیایی است که به نوشته تریستان مارکو، نویسنده و طراح گرافیک، متولد و بزرگ شده شهر بریستول در انگلستان است.
چهره و هویت این هنرمند افشا نشده، اما دیوارنگاری‌های او شهرت جهانی دارد.
بنکسی در اوایل دهه ۱۹۹۰ کار دیوارنگاری را روی دیوارهای بریستول شروع کرد. او در سال ۲۰۱۰ برای کارگردانی فیلم "خروج از یادگاری فروشی" نامزد جایزه اسکار بود ولی در مراسم حاضر نشد.
+32
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  بسیار هم زیبا . بله مسلمانان شصت هفتاد سال است که در غرب حضور دارند آنها سالها با آرامش کنار مردم غرب زندگی کردند آنها هم مسلمان بودند ولی دست به این وحشی گری نمی زدند مشکل امروز دنیا این افراط گرایی اسلامی است که بیست سالی است بوجود آمده و ریشه های خاص خودش را هم دارد شما برای درمان بیماری باید ویروس را از بین ببرید نه خود بدن را این ویروس اسلامی هم که بوجود آمده از بین نمی رود مگر آن که تمام دنیای متمدن اختلافها را کنار بگذارند و عزم راسخ و جدی بدون در نظر گرفتن منافع خود برای نابودی آنها اقدام کنند
  13
  21
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Benzi - کوالالومپور، مالزی
  قابل توجه اونهای که بنکسی رو نمیشنسن و همینطوری رأی منفی‌ میدان. جستجو کنید banksy
  3
  8
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  kasra persia - لندن، انگلستان
  چکونه این افراطیون از زمین سر بر آوردند، چه کسانی سود میبرند ، سرمایه گزار ان پشت صحنه چه کسانی هستند، کدام مذهب را شرکتهای فیلم سازی هالیوودی میکوبند و کدام را بسیار مهربان جلوه میدهند. هدف بزرگ تغییر نقشه خاورمیانه و...........
  3
  6
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  brother25 - لندن، انگلستان
  عکسی زیبا و پر از پیام
  1
  7
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.