آزاد شدن سلمان خان و زیر سوال رفتن سیستم قضایی هند

با برائت سلمان خان از اتهام قتل غیرعمد، سیستم قضایی هندوستان زیر سوال رفته است.

در حالی که دیروز دادگاه عالی هندوستان سلمان خان ستاره بالیوود را که سال‌هاست برای زیر گرفتن یک مرد کارتن خواب دادگاهی می شود، تبرئه کرد، اکنون سیستم قضایی این کشور، زیر سوال رفته است.
 
قضات دادگاه تجدیدنظر مدارک موجود را برای اثبات جرم ستاره بالیوود ناکافی دانستند و به این ترتیب سلمان خان که در ماه می به ۵ سال زندان محکوم شده بود، از تمام اتهامات تبرئه شد.
 
قاضی آنیل رامچاندرا جوشی دیروز اعلام کرد: اعتراض سلمان‌خان به حکم دادگاه پذیرفته شده است و حکم دادگاه قبلی از سوی دادگاه عالی رد و باطل می‌شود.
 
تویوتا لندکروز سلمان خان سال ۲۰۰۲ در جاده اصلی بمبئی گروهی از کارتن خواب‌ها را زیر گرفت که به زخمی شدن چهار نفر و مرگ یکی از آن‌ها منجر شد.
 
در حالی که دادگاه بمبئی این بازیگر ۴۹ ساله را مقصر شناخته بود و او را به جرم مستی در هنگام رانندگی به ۵ سال زندان محکوم کرده بود، اکنون دادگاه عالی این حکم را نقض کرده است.
 
به گزارش مهر به نقل از گاردین،تیم وکلای سلمان خان گفته‌اند راننده او مقصر بوده، نه این بازیگر و او بر اثر ترکیدن لاستیک، کنترل اتومبیل را از دست داده است. آنها اعلام کردند این بازیگر تمام طول شب را تنها آب خورده بود و پس از تصادف در صندلی راننده نشسته بود تا به دلیل این که در سمت جلو بسته شده بود، از در راننده خارج شود.
 
آنها شهادت بادیگارد سلمان خان که رانندگی وی را تایید کرده بود را نیز غیرمستند دانستند و گفتند این مخافظ که سال ۲۰۰۷ درگذشت، آدم موثقی نبود.
 
اما آریوند اینامدار رییس پلیسی که در آن زمان مسئول پرونده بود می‌گوید: ستارگان سینما نباید از روند قضایی مصون باشند و اینجا حقیقت زیر سوال رفته است.
 
دیشب طرفداران سلمان خان در برابر خانه او جمع شدند تا رضایتشان را از حکم دادگاه اعلام کنند.
میکا سینگ خواننده و بازیگر بالیوود در توییتری از آزادی او استقبال کرد .
 
خان از وقتی در اولین فیلمش در سال ۱۹۸۹ با عنوان «عاشق شدم» جلوی دوربین رفت به بازیگری پرطرفدار بدل شد. ارزش فیلم‌هایی که او بازی کرده بیش از ۲.۵ میلیارد روپیه بوده است.
+23
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  بالاخره هندوستان جایی است که خمینی هندی زاده زیر بته ای از آنجا ظاهر شده وقتی تو ایران برای یک جانی 200000 تومن جریمه نقدی تعیین میکنند، تو روز روشن با ماشین پلیس ملت رو زیر میگیرند و راحت میروند آنوقت میخواهید مثلا توی هند برای یک کارتن خواب ارزش قایل باشند در مقابل یک ستاره میلیاردر؟؟
  19
  74
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  Liberte - تهران، ایران

  من فکر می کردم قیافه خوبی داره ،تو عکسی که ازش گذاشتین شبیه لات های جنوب شهریه. معلومه با میک آپ و آرایش های ویژه خانوما اونجوری میشه.
  5
  77
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  در حقیقت باید گفت .عدالت در دنیا همیشه قربانی یا پول یا قدرت یا سیاست شده است. بقول شاعر . برو قوی شو اگر عزم زندگی داری / که در نظام طبیعت ضعیف پایمال است.
  0
  70
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  rezajan - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  [::آنتی خرافه - کلن، آلمان::]. شما که آنتی خرافه هستی پس چرا؟ این خرافات چیه که به خوردت دادن. هندی زاده کیه؟ اینو محمدرضا شاه برای مخفی کردن به اصالتی خودش به خورد شماها داده. و اینو دیگه هر بچه ای میدونه که خمینی و امثال او یعنی سادات از نوادگان یزدگرد سوم شاهنشاه ساسانی هستند.
  73
  12
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Sepas - تهران، ایران

  دورد به دوستان ، دنیا دست پولداراست ، فکر کنید ، هر جای دنیا که باشید پول حرف اول را می‌زنه، پس برو که بریم
  1
  21
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Gachboy1980 - وین ، اتریش

  دادگاهاشونم مثل فیلماشون تخیلی و ماوراانسانیه
  0
  29
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  این داستان هندی زاده بودن خمینی هم داستان عجیبی شده اوباما هم کنیایی زاده است ولی انقدر درباره این موضوع تو آمریکا بحث نمی شود . اول این که باید اشاره کرد خمینی در خمین متولد شده و پدر او هم متولد خمین بوده و پدر بزرگ او متولد کینتور در هند بوده البته اجداد اوهم ایرانی بودند که برای ترویج تشیع به شمال هند رفته بودند اما اینها اصلا اهمیتی ندارند کمترین اهمیت در مورد زندگی و فعالیت خمینی این بود که پدربزرگش در هند متولد شده اما برای کسانی که تمایل دارند در این مورد بیشتر بدانند هم از ویکی پدیا نقل می کنم
  29
  13
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  مینی در خانواده‌ای به دنیا آمد که سابقه فعالیت‌های دینی و مذهبی در آن به قرن‌ها قبل برمی‌گشت. آن‌ها «سید موسوی» بودند، به این معنی که نسب‌شان به محمد پیامبر اسلام و از طریق دختر او فاطمه و نیز به موسی کاظم هفتمین امام شیعیان برمی‌گشت.[۱۲][۱۳] خاندان خمینی ابتدا ساکن شهر نیشابور بودند، اما در اواسط قرن یازدهم هجری برای ترویج مذهب و نیز راهنمایی امور دینی جامعه بزرگ شیعیان هند، راهی شمال این کشور و شهر لکنو واقع در ناحیه اوده شدند. در این منطقه قوانین اسلام و شیعه دوازده‌امامی که از زمان صفویان دین و مذهب رسمی ایران به حساب می‌آمد، برقرار بود.[۱۳] در آنجا، آن‌ها ساکن شهر کوچکی به نام کینتور شده و آغاز به رسیدگی به امور دینی شیعیان آن ناحیه کردند. مشهورترین عضو این خاندان میرحامد حسین موسوی، نویسنده کتاب عبقات الانوار فی مناقب الائمةالاطهار بود.[۱۴][۱۲][۱۵]. سید احمد موسوی هندی پدر بزرگ سید روح‌الله، در کینتور به دنیا آمد. او که از هم‌دوره‌های میرحامد حسین محسوب می‌شد، در اواسط قرن سیزدهم هجری، لکنو و کشور هند را ترک کرده و راهی نجف شد.
  42
  8
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  سید مصطفی پدر خمینی، روحانی.[۱۶][۱۷] و مجتهد ساکن خمین بود[۱۸][۱۹] حاصل ازدواج سید مصطفی با هاجر، دو فرزنددختر بنام مولودآغا خانم و فاطمه و سه فرزندپسر به نام‌های مرتضی، نورالدین و روح‌الله بود.[۱۶] روح‌الله آخرین فرزند این خانواده بود. سید مصطفی در اسفند ۱۲۸۱ خورشیدی (ذی‌الحجه ۱۳۲۰ قمری) و در پنج‌ماهگی روح‌الله، در مسیر خمین به اراک مورد حمله قرار گرفت و با اصابت چند گلوله به ناحیه کتف و کمر کشته شد و جنازه وی به نجف منتقل و درآنجا دفن شد.[۲۰] روح‌الله موسوی خمینی، اول مهرماه ۱۲۸۱ خورشیدی (۲۴ سپتامبر سال ۱۹۰۲ میلادی) در شهر خمین بدنیا آمد. علت کشته شدن پدر خمینی در هاله‌ای از ابهام می‌باشد. منابع طرفدار خمینی، ایادی رضاشاه را عامل قتل پدرش می‌دانند. اما به نظر می‌رسد که این داستان صرفاً هدفی سیاسی داشته باشد زیرا رضا شاه بیست و دو سال بعد از کشته شدن پدر خمینی به پادشاهی رسید. خمینی توسط سه زن بزرگ شد. دایه او که خاور نام داشت، مادرش و عمه‌اش. مادر و عمه او در موج اپیدمی آنفلوآنزای اسپانیایی و وبا که در سال ۱۲۹۷ خورشیدی ایران را فرا گرفت درگذشتند. چیز زیادی از دوران کودکی او نمی‌دانیم
  41
  5
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  احمد خمینی در مورد دوران کودکی پدرش گقته‌است:. پدرم خیلی شیطان بود. مثلاً ایشان هر دو دستش شکسته، یک پایش شکسته، صورتش چند جایش شکسته و اینها همه در اثر بازی‌ها و شیطنت‌هایی بوده که آن موقع می‌کرده. ایشان (روح‌الله خمینی) گفته‌است: برادر من آقای پسندیده خیلی تمیز بود و به قدری تمیز و مؤدب بود که وقتی بزرگترها او را می‌دیدند از الاغ پیاده می‌شدند. اما من نزدیکی‌های شب یکی باید بیاید لای آشغال‌ها، لای خاک و گل‌ها و توی جوی‌ها مرا پیدا کند و ببرد.[۲۱].
  31
  3
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کیوان م - تهران، ایران
  [::rezajan - آمریکا، ایالات متحده امریکا::]. ماله بکش ماله کشیدن که کنتور نداره ،ایکو،،،، دنیا میدونه که خمینی خرفت پیر بی‌سواد هندی زاده بوده حالا تو اومدی رو این حقیقت ماله bekeshi!!!!!!!!!!در کتاب وارثان ملک کیان امده است که که حتی پدر ومادر خمینی هندی بوده‌اند و انگلیسی‌ها برای پیشبرد اهدافشان پدر م را که جز اشرار و چاقو کشان هند بودند به ایران می‌آورند پدر بزرگش هندی است ،باز هم مدارک زیادی هست که اینجا نمیشه همش رو گفت ،آقا برو تحقیق کن بعد بیا حسابی‌ ماله بکش .
  11
  29
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کیوان م - تهران، ایران
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. منبعی که این خبر رو نوشتی من همشو خوندم،جالب اینجاست که حقایقی که در مورد اون گور بگوری خمینی پیر خرفت هندی زاده نوشته شده تو خیلی‌ خوب سانسورش کردی و خواستی‌ بگی‌ که اون خرفت پیر هندی نبوده ،در مورد اجدادش که همه از اشرار و چاقوکشان هند بودن چیزی نوشتی؟؟ و گفتارهای دیگه‌ای که در همین منابع هست و شما راحت همشو حذف کردی .دیگه در عصر حاضر همه دارای اینترنت هستن و می‌تونن با سرچ کردن از حقایق با خبر بشن ،کامنتهات همیشه بی‌ ،،،،،،،،،،،،، میده .خودت متوجه هستی‌ چی‌ میگم .پاینده باد ایران ایران آریایی ،ننگ‌ و نفرین بر هر حزب و احزابی که باعث شدن اون خرفت پیر وارد ایران بشه و ایران رو به قهقرا ببره .
  11
  27
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::کیوان م - تهران، ایران::]. یک کلمه هم سانسور نکردم عین مطلب ویکی پدیا را آوردم . شما هم آن مطالبی را که می گویید من سانسور کردم اینجا کپی کنید اگر در ویکی پدیا گفته شده بود اجداد خمینی چاقوکش بودند و من سانسور کردم قول مید هم برای همیشه این سایت را ترک کنم
  4
  3
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  در ضمن مشکل بزرگ ما ایرانیها همین صفر و صد دیدن آدمهاست اگر یکی بد بود پس هفت جدو آبادش هم بد بودند و اگر کسی خوب بود هفت جد و آبادش هم خوب بودند ما همه می دانیم خمی چقدر آدم کشت ولی این چه ربطی به اجدادش داره که داستان از چاقوکش بودن اجدادش می سازیم همین کار را مخالفان شاه هم تو آن دوران می ساختند یک عکس چاپ کرده بودند که در آن میرزا رضای کرمانی را قبل از اعدام در کنار قزاقی نشان می داد و بعد می گفتند این قزاق پدر رضا شاه بوده و از این جور جعلیات ما مردم ایران تا زمانی که تاریخ را این گونه ببینیم وضعیتمان همین است بخاطر همین هم من اصرار زیادی بر ارائه مطالب از ویکی پدیا دارم تا جلوی این داستان سازیها گرفته شود
  4
  2
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  آنتی خرافه - کلن، آلمان
  [::rezajan - آمریکا، ایالات متحده امریکا::]. مشکل جنابعالی اینه که اینقدر مال مفت جیب بری عسلامی رو خوردی باورت شده که تاریخی که جیب بری عسلامی نقل کرده واقعیت داره. سید ینی کسی که اجدادش در زمان حمله اعراب وحشی به ایران مورد تجاوز قرار گرفته اند و حاصل آن تجاوز بچه حـ... ای بوده که برای مشخص شدن این ...لقب سید یا همون آغا به این برچه ها داده شد. سیدهای بزرگوار امروز حاصل همون ....دیروز هستند. پس هندی زاده .... خرافه نیست و واقعیت است. شما هم به مفت خوریت ادامه بده. سید بزرگوار
  0
  6
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.