شاهزاده سعودی دونالد ترامپ را 'مایه ننگ آمریکا' خواند

ولید بن طلال به صراحت لهجه و اظهارات جنجالی شهرت داردولید بن طلال، شاهزاده‌ سعودی، دونالد ترامپ، یکی از نامزدهای جمهوری‌خواهان برای ریاست جمهوری آمریکا را به دلیل اظهاراتش درباره مسلمانان "مایه ننگ آمریکا" خوانده است.
 
شاهزاده ولید بن طلال که در میان خاندان سلطنتی سعودی به صراحت لهجه و اظهارات جنجالی مشهور است، در توییتر خود از آقای ترامپ خواسته از رقابت‌های ریاست جمهوری کناره‌گیری کند، چون "هرگز برنده نخواهد شد".
 
دونالد ترامپ بعد از تیراندازی سن‌برناردینو در کالیفرنیا خواهان ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا شده بود.
آقای ترامپ در توییتر خود در واکنش به انتقاد ولید بن طلال، او را "شاهزاده‌ای نشئه‌" توصیف کرده که می‌خواهد با "پول بابا" کنترل سیاستمداران آمریکایی را در دست داشته باشد.
 
شاهزاده ولید بن طلال، برادرزاده ملک سلمان، پادشاه عربستان، به عنوان ثروتمندترین مرد جهان عرب شناخته می‌شود.
 
ولید بن طلال که به عنوان یکی از بانفوذترین مردان جهان عرب در جهان شهرت دارد، برخلاف بسیاری از شاهزادگان سعودی وارد مشاغل حکومتی نشد و ثروت خود را از راه تجارت اندوخت. او به دلیل "مواضع لیبرال" خود مخالفان زیادی در بین چهره‌های محافظه‌کار و مذهبی خاندان سعودی دارد.
 
انتقاد این شاهزاده سعودی از دونالد ترامپ در حالی مطرح شده که پیشنهاد آقای ترامپ برای منع ورود مسلمانان به آمریکا تا کنون واکنش‌های منفی زیادی بین سیاست‌مداران، رسانه‌ها و گروه‌های مذهبی و حقوق بشر در داخل و خارج از آمریکا برانگیخته است.
 
در ایران هم حسن روحانی، رئیس جمهور، بدون اشاره به نام آقای ترامپ گفته بود:" امروز افرادی در گوشه و کنار جهان به بهانه مبارزه با تروریسم اعلام می‌کنند که نباید مسلمانان را به دیگر کشور‌ها راه داد. این در حالی است که خود آنان از بانیان و حامیان تروریسم هستند و این معضل را در جهان به راه انداخته و از تروریست‌ها حمایت می‌کنند".
+54
رأی دهید
-102

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  دونالد ترامپ دمت گرم دوست داریم، زودتر اینکارو میکردی تکلیفمون با اینها روشن میشد،یه کم دیگه طولش بدین این شاهزاده‌ها عربی‌ دنیا رو به ..میکشن،بیا به طرف خودمون ایران تا دنیا را از وجود اینها پاک کنیم.
  40
  76
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  brother25 - لندن، انگلستان

  تو و طایفه ات بیشتر مایه ننگ دنیا یید
  17
  93
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirmontreal - مونتریال، کانادا

  اتفاقا تنها . کسی که تونسته به وجود . ِ این انگل‌ها پی‌ ببره ، کل مسلمین رو بزارن یه گوشه دنیا ، تمام راههای ارتباطی‌. رو هم باهاشون قطع کنن، تا تو کثافت خودشون بمیرن
  21
  59
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  ترامپ یک سیاستمدار لمپن....ولی‌ شما به وجود آورنده ی خونینترین دین تاریخ بشر که هرگونه جرم جنسی‌ و جنایی در آن حلال!!! بنابراین تو بی‌ جا میکنی‌ به ترامپ اعتراض میکنی‌---لمپنیسم..از زمین تا آسمان با جنایت تفاوت دارد.
  18
  70
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  شماها خودتون نسل اندر نسل ننگ دنیا و انسان بودین و هستید
  11
  70
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  همین چند وقت پیش خود اوباما طبق آمار چند سال گذشته گفت تعداد کشته های آمریکا یی ها در داخل آمریکا بدست خود آمریکایی ها بسیار بیشتر از کشته های آمریکایی ها توسط تروریست ها و جنگ بود! مشکل ترامپ پول زیاد و بیشتر و بیشترخواستن و داشتن و مخالف کنترل فروش اسلحه در آمریکاست!
  12
  26
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  در بین شاهزادگان عربستان سعودی یکی شان هم که مغزش درست کار میکند. متأسفانه در حکومت و سیاست دخالتی ندارد. درغیر اینصورت اوضاع آنجا و منطقه چهره بهتری داشت.
  4
  12
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک
  اینو باش؛ سیر به پیاز میگه بو میدی.
  25
  21
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، نیو
  ¨مایه ¨ و سرمایه دو موضوع بهم پیوسته اند. کسی که در مقابل قدرت با ترس و لرز حرف می زند در رویارویی با ضعیف حتی با خشونت و شدت بیشتری نیز عمل می کند. چهل سال است که جمهوری اسلامی با کنایه حرف می زند و هر جا دمش لای در می ماند می گوید نه منظور ما این نبود - امام اینجوری نگفت! - اشتبه براشت شده! و سپس در هر فرصتی چماق خود را شدید تر بر سر مردم ضعیف و عافل فرود آورده است. بی جهت نیست که این حکومت نکبت بار اینهمه جان سخت است. اینرا آوردم که بگویم جدا از بحث بالا و هر موضوع مناقشه ای و بحث برانگیزی که مطرح شده باشد نداشتن صراحت لهجه آنهم برای کسی که عنوان رئیس جمهور را یدک می کشد نشانه نه تنها نشانه فرومایگی شخصیت او بعنوان یک فرد و یک مرد و یک انسان است. بلکه مهمتر از آن نشانه دورویی اوست. آنهم فردی که در راس یک قدرت جبون پرور- نه مروج مدارا و تساهل - بلکه مبلغ جبن و ترس است. جدا از هر نظری که ما در باره اسلام و مسلمانان داشته باشیم و اینکه چرا و چطور بختک اسلام شیعی بر سر مردم ایران آورده است - لازم است صراحت بیان و شجاعت و شهامت شاهزاده ولید بن طلال را ستود . ادامه
  8
  7
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، نیو
  ادامه . که با وجود تمام سرمایه گذاریهای کلانی که در شرکتها وموسسات امریکایی کرده است و با پذیرش ریسک در از دست دادن سرمایه اینقدر ¨مایه¨ و مردانگی و شهامت را دارد که از طرف صحبت خود که کاندید ریاست جمهوری کشوری است که می تواند صد تا شاهزاده بن طلال و کل داراییهایش را مثل آب خوردن ببلعد - با تمام این وجود بی پرده و صریح از مخاطب خود با ذکر اسم و رسم نام می برد و او را بی پرده و مستقیم مورد خطاب قرار می دهد . اینخود بتنهایی برای یک سرمایه گذار قابلیت بسیار بزرگی است. بی جهت نیست که این مرد ثروتمندترین مرد دنیای عرب است. مقایسه کنید با حسن روحانی جبون (نماینده حکومت جبون پروری که داعیه دار صادر کننده اسلام شیعی نیز هست) با ادبیاتی که تنها وتنها مختص حکومت ایران است و بر خلاف تمامی موازین و عرف سیاسی و اجتماعی دنیا - با استفاده از اصطلاحاتی نظیر . بعضی ها . کسانی هستند . عده ای می گویند . ما شنیدیم که . اینطور تبلیغ می کننند . ( که بیشتر به متلک گویی لات و اوباشها شبیه است تا نماینده راس یک دولت ) این مردک حتی اینقدر ¨ مایه¨ ندارد که اسم طرف خود را بزبان بیاورد. ادامه
  11
  7
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، نیو
  . ادامه . این بی مایه که هم خودش روحانی است و هم اسمش روحانی است حتی جسارت ندارد بگوید دارد که دارد با چه کسی حرف می زند. شاید انتظار دارد که مردم باید علم غیب داشته باشند! . این نوع اضهارات روحانی را بحساب نمی دانم آشنایی با عرف دیپملماسی و یا این مزخرفات نگدارید. این مردک که پرورش یافته همین حکومت جبون پرور است دارد مردم را در گوچه و خیابان و بازار و دادگاه و درون و بیرون خانه و هر جایی در این اجتماع به لای پرده و در لفافه سخن گفتن عادت می دهد . آنچه حکومت می خواهد اینست که مردم یاد بگیرند که حرف دلشان را مستقیم نگویند ..ترسو باشند . از هم احتیاط کنند. بهم اعتماد نداشته باشند. غییر مستقیم و با کنایه حرفشان را برساننند تا بعدا بتوانند از زیر حرفشان در بروند. تا مردم بیاموزند که در مقابل قدرت سر خم کنند. حال آنچه پرسیدنی است اینست که آدمی با چنین صفات ناشایستی چطور قادر خواهد بود از سرمایه مردم ایران حراست کند؟!
  14
  7
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، نیو
  درود بر شاهزاده بن ولید - این عکس العمل و صراحت لهجه او بواقع آب سردی است که بر آتش زیر خاکستر بنیادگرایان افراطی از هر دو نوع شیعه و سنی ریخته می شود. این اب مخصوصا آنجای حکومت دورو و مزور داعش ایرانی را خواهد سوزاند . حکومتی که مروج بنیادگرایی داعش-آریایی است که در ظاهر تبسم می کند ولی در نهان مبلغ نفرت پراکنی است.
  23
  5
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  اگر ترامپ مایه ننگ امریکاست شماها مایه ننگ بشریت هستید.
  4
  30
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  و شماها و آن ...مایه ننگ‌ِ جهان هستید . این عرب گویا بویِ خطر را شنیده . خوب تروریست صادر نکنید که فحش هم نشنوید .
  7
  27
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Toufan - دوسلدورف، آلمان
  امیر از کانادا تو اگه از این ....مسلمانها تغذیه نکنی که میمیری آخه یه نفر این حرف رو میزنه که خودش مسلمان نباشه البته اون هم اجازه نداره تو که اسمت خودش از ناف اسلام اومده همه مسیحیها یا مذاهب دیگر که بد نمیشن خوب و بد همه جا وجود داره من خودم شخصا از اعراب ... چون تمام بدبختی ماها از گور اونها بلند میشه اما به خودم اجازه نمیدم بهشون بی احترامی کنم شما هم اجازه ندارید لااقل 10در صد مسلمانها ما ایرانیها هستم که تو و خانواده تو هم جزیی از آنها حساب میشن پس باید برای شماها هم اون گوشه دنیا جا رزرو کنیم که جا نمونید.
  6
  3
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::Toufan - دوسلدورف، آلمان::]. درود بر شما
  8
  3
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Cocoo - تورنتو، کانادا
  این شاهزاده‌های سعودی که یک روز تو زندگیشون کار نکردن خودشون مایه ننگ‌ دنیا هستن و انگل اجتماع هر روز گند یه کاریشون در میاد. دونالد ترامپ هرگز پول یا مفت گیرش نیامده و تا قرون اخر سروتشو خودش با پشتکار و سرمایه گذاری صحیح بدست آورده و خودش و بچه هاش همه کار می‌کنن مثل این شاهزادگان که اینقد بخور و بخواب دارن که هر کدوم به اندازه یه کرگدنه هیکل‌شون.
  0
  9
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.