رکورد بلیت هواپیما در ایران شکسته شد/کیش-تهران ۷۰۰ هزار تومان

در حالی طی روزهای اخیر بلیت پرواز تهران-مشهد-تهران از مرز یک میلیون تومان عبور کرد که در جدیدترین رویداد رکورد بلیت هواپیما در کشور شکسته شد و بلیت پرواز کیش-تهران به ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
سازمان هواپیمایی کشوری همچنان در مسیر انکار واقعیت تاثیر سرسام‌آور آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بر قیمت‌ها حرکت می‌کند. رئیس سازمان مذکور با بیان این‌که سعی ما همواره توضیح و تشریح محسنات -آزادسازی بلیت هواپیما- و چشم اندازهای آن بوده و نه چیز دیگر آزادسازی را یکی از ابزارهای ایجاد رقابت در بخش حمل‌ونقل هوایی کشور دانسته و گفته است؛ «آزادسازی فضایی را فراهم می‌کند تا ایرلاین ها بتوانند با بالانس درآمد- هزینه‌های خود پاسخگوی پرداخت هزینه‌های سوخت و خدمات فرودگاهی، و مسائل مربوط به ایمنی و تامین قطعات مورد نیاز خود باشند مشکلی که در حال حاضر دست به گریبان آن هستند.»
 
عابدزاده با بیان این‌که در فضای رقابتی باید شرایط را فراهم کنیم تا مسافران به استناد سه فاکتور ایمنی بالا، سرویس‌دهی مناسب و حق انتخاب به آنها ایرلاین های داخلی را توجیه دهند پای تحریم‌ها را وسط کشیده و افزود: پس از رفع محدودیت‌ها، دیگر به همین شکل نمی‌شود رقابت کرد، با ایجاد رقابت بین شرکت ها حق انتخاب مردم نمود پیدا می‌کند و ایرلاین ها ناگزیر خواهند بود که هم نرخ پایین و هم سرویس مناسب‌تری برای تکمیل صندلی پرواز موجود ارائه کنند.
وی تصریح کرد: یقین دارم با اجرا شدن این طرح در آینده هم شاهد افزایش ناوگان و برقراری پروازهای برنامه‌ای به نقاط محروم و فرودگاه‌های کم‌پرواز -خواهیم بود- اقشار کم در آمد هم با امکانات و سرویس دهی بیشتر می‌توانند از خدمات بخش هوایی بیش از این استفاده کنند.
 
اگر چه معاون وزیر راه و شهرسازی پیش‌بینی روزهای خوبی برای اقشار کم‌درآمد برای سفر با هواپیما را می‌کند، اما از 9 آذرماه 94 به این سو اعلام آزادسازی نرخ بلیت هواپیما به مثابه یک زلزله با ریشتر بالا بخش حمل‌ونقل هوایی کشور را به لرزه در آورده است. زلزله‌ای که پس‌لرزه‌های آن دامن مردم را گرفته است، به‌عنوان مثال چند ساعت بعد از اطلاع‌رسانی سازمان هواپیمایی کشوری بلیت مسیر پروازی تهران-مشهد به 400 هزار تومان افزایش یافت.
 
در حالی شماری از مدیران سازمان هواپیمایی مشغول تکذیب قیمت 400 هزار تومانی بلیت تهران-مشهد بودند که خبر نیم میلیون تومان شدن این بلیت منتشر شد. شیب تند افزایش قیمت‌ها در حالی همچنان ادامه داشته و دارد که مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری گاه و بیگاه سخنانی با این مضمون که "بلیت هواپیما با قیمت‌ها قبلی عرضه می‌شود" بیان می‌کنند.
 
چهارشنبه هفته گذشته بلیت رفت و برگشت تهران-مشهد به یک میلیون تومان افزایش یافت و نرخ بلیت مسیر پروازی مشهد-تهران برای امروز (شنبه) 450 هزار تومان است. اما آزادسازی نرخ بلیت هواپیما پس‌لرزه‌ای جدید داشته و آن ثبت رکورد 700 هزار تومان برای بلیت کیش-تهران است. بلیت این مسیر پروازی برای امروز (شنبه 21 آذرماه) به 700 هزار تومان افزایش یافته است.
در همین راستا بلیت شیراز-تهران نیز برای روز جاری به 400 هزار تومان افزایش یافته است.
+49
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  nassau - مالاگا، اسپانیا
  این که عکس هواپیما لوفتانزا هست!!!!
  6
  20
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران

  مردم صد در صد صداشون در میاد .!!!! دقیقا همون حکایت قدیمی . لطفا تعداد ....کن ها را زیاد کنید تا توی صف معطل نشیم !!!!. کلا ملت عجیبی هستیم . ...کمپن تحریم خرید خودروی صفر !!! چقدر به ریش خودمون خندیدیم .
  3
  61
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف ، لهستان

  این آزادسازی قیمت ها و هدفمند سازی و کنترل قیمت بلیط های هواپیماها منو یاد نان های بربری می اندازد که کمی گران می شد و البته کمی قد می کشیدند و بزرگ می شدندو مردم چند صباحی مشعوف و شاد از بزرگی نانها و خوشمزگی شان می شدند و چند روز بعد تعرفه قیمت اش همان قیمت جدید باقی می ماند ولی نان بربری کوچک و کوچک تر می شد و دوباره روز از نو روزی از نو !
  0
  43
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  shamirza - تورنتو، کانادا
  روحت شاد ‌ای امام و راحت پر راهرو باد
  32
  14
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Liberte - تهران، ایران

  کاملا اقدام مناسبی بود.همه چیز بایست آزاد شه و قیمت اون بر اساس سیستم بازار و عرضه و تقاضا تعیین بشه.تا چه زمان دولت از موسسات بزرگ حمایت کنه. این شیوه علاوه بر اینکه بهره وری رو پایین میاره موجب ایجاد رانت و فساد میشه.فقط باید دولتمردان متوجه آثار تورمی آن باشند و با سیاست انقباضی پولی یا مالی آثار انتظاری تورمی اون را بکاهند. خوب ، اونایی که ناراضی هستند یا سوار هواپیما نشین ویا قیمت واقعی خدماتی که استفاده می کنید رو بپردازید،بسه سواری مجانی. ;)
  46
  12
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  brother25 - لندن، انگلستان

  لبخندهای مکرانه روحانی همینطور داره نتیجه میده
  0
  39
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  امیر کانگا - تهران ، ایران

  روحانی متشکریم
  1
  36
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  مقصر ملت است که سوار میشوند!
  0
  19
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  [::shamirza - تورنتو، کانادا::]. من عاشق اون کلمهُ "راحت" !! شدم البته اگر بگویی صفحه ُ کلیدت حرف "ه هوشنگی " -یا همان ه هَوَز - ! ندارد باور نمی کنم چرا که خانهُ ما "راهرو" !! بزرگی ندارد همانطوری که من هم برخلاف آن راحله ! -رهرو- ندارم ! !
  2
  8
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.