روزهایی هم بود که توپ‌‌های پیوس گل نمی‌شد/ در مورد پنالتی حق سؤال از برانکو ندارم

فارس نیوز : مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برانکو می‌گوید دیگر نباید پنالتی بزنم و من حق ندارم از او در این زمینه سؤال کنم.
مهدی طارمی امسال سال پرفراز و نشیبی را پشت سر می‌گذارد. از طرفی با 7 گل زده در حال حاضر بهترین گلزن لیگ برتر است و از طرف دیگر، بعد از پنالتی که مقابل نفت در هفته سیزدهم از دست داد، فشارهای زیادی از سوی هواداران به این بازیکن وارد شد. با این همه، طارمی امسال یکی از مؤثرترین مهره های تیم فوتبال پرسپولیس بوده که توانسته در تیم ملی فوتبال کشورمان هم روند مثبتی را آغاز کند، به طوری که کی‌روش هم طارمی را جزو بازیکنان مورد علاقه خود قرار داده است.
 
به همین بهانه، مهدی طارمی مهاجم بوشهری تیم فوتبال پرسپولیس به خبرگزاری فارس آمد و از هر دری با وی صحبت کردیم که او هم پاسخگوی سؤالات ما شد، این گفت‌وگو را می‌توانید در زیر بخوانید.
 
* در اولین بازی ملی مقابل ازبکستان استرس زیادی داشتم
* اگر در تیم ملی بازی می‌کنم هدفم این است که روزی رکورد علی دایی را بشکنم
* امسال می‌خواهم آقای گل شوم و اگر بتوانم رکورد 24 گل در یک سال را خواهم شکست
* پرسپولیس در این چند سال همیشه بدشانس بوده است
* در ایران کسی در حدی نیست که بگوید کی‌روش مربی خوبی نیست
* اگر قرار باشد یک مربی ایران را به جام جهانی ببرد آن یک مربی کی‌روش است
* فرشاد پیوس هم زمانی که فوتبال بازی می‌کرد یک روز بود که توپ‌هایش تبدیل به گل نشود
* رونالدو اگر در یک بازی گل نزند کسی نمی‌تواند عملکرد فنی‌اش را زیر سؤال ببرد
* برخی فکر می‌کنند پاس نمی‌دهم تا خودم آقای گل شوم
* نسبت به دو سال قبل خیلی تغییر کردم
* می‌خواهم آنقدر خوب کار کنم که آخر فصل به یک لیگ معتبر اروپایی بروم
* کسی نمی‌تواند بگوید مربی ایرانی بد است
* دوست دارم روزی به لیگ برتر انگلیس بروم
* رسیدن عنوان بهترین مهاجم لیگ چهاردهم حق من نبود
* مشکلات داوری نبود ما اینجای جدول نبودیم
* با کی‌روش 90 درصد راه صعود به جام جهانی را طی کرده‌ایم
* حق ندارم از برانکو بپرسم چرا دیگر پنالتی نمی‌زنم
 
مشروح این مصاحبه را در زیر می‌خوانید:
برای شروع مصاحبه، از تیم ملی صحبت کن و اینکه هر بازیکنی آرزوی پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد و حالا تو توانسته‌ای به این مهم دست یابی.
باید بگویم همانطور که شما گفتید، هر بازیکنی آرزو می‌کند روزی پیراهن تیم ملی کشورش را بپوشد، من هم از این قاعده مستثنی نبودم و دوست داشتم که روزی لباس تیم ملی را بپوشم. خوشبختانه از اولین اردویی که دعوت شدم توانستم در بازی با ازبکستان بازی کنم و اینطور اعتماد به نفسم بیشتر شد. البته در بازی با ازبکستان کمی استرس داشتم، اما آنقدر نبود که مانع من شود، اما خوشبختانه بازی خوبی کردم و اعتماد به نفسم برای بازی‌های بعدی بالاتر رفت.
نقطه قوتی در تیم ملی وجود دارد و آن این است که بازیکنان جوانی مانند خودت، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش و ... در تیم ملی حضور دارند.
موضوعی که باید بگویم این است که همه فکر می‌کنند من در تیم ملی مهاجم نوک هستم، اما کی‌روش اصلاً مرا مهاجم نوک بازی نمی‌دهد. من در تیم ملی یا چپ بازی می‌کنم یا راست، یا اگر شرایط مهیا باشد، من پشت مهاجم بازی می‌کنم که البته کم پیش آمده است. جنگ من در تیم ملی با مهدی ترابی و علیرضا جهانبخش است و خیلی رقابتی با کریم انصاری‌فرد و سردار آزمون ندارم.
خودت دوست داری کجا بازی کنی؟
پست اصلی من مهاجم نوک است، اما چپ و راست هم بازی می‌کنم و مهم این است که کی‌روش بخواهد من کجا بازی کنم، چرا که او مربی است و حرف نهایی را سرمربی تیم می‌زند.
الان 23 ساله هستی و چقدر امید داری که بتوانی رکورد بازی و گل ملی را در فوتبال ایران بشکنی؟
صددرصد تمام تلاشم را می‌کنم که به اهدافم برسم، چرا که هر کسی در زندگی‌اش هدفی دارد. اگر در تیم ملی بازی می‌کنم هدفم این است که رکورد علی دایی را بشکنم تا بتوانم پیشرفت کنم. البته شکستن رکورد علی دایی واقعاً سخت است و شاید نتوانم این کار را انجام دهم، اما هدف من این است که این رکورد را بشکنم و باید ببینم که می‌توانم این کار را انجام دهم یا نه.
البته در این چند وقت گلزنی‌های خوبی چه در پرسپولیس و چه در تیم ملی انجام دادی.
همانطور که گفتم در زندگی ورزشی‌ام هدف دارم و هدف من امسال این است که آقای گل لیگ برتر شوم، البته اگر بتوانم می‌توانم رکورد گل آقای گلی را که 24 گل است بشکنم. هدف نهایی‌ام همین است، اما اگر آقای گل هم شوم راضی‌ام. در تیم ملی هم شرایط همین است و قطعاً آنجا هم هدف دارم. در وهله اول امیدوارم بتوانم سال‌های زیادی در تیم ملی بازی کنم و اگر بتوانم، رکورد آقای دایی را بشکنم.
 
در بازی با استقلال اهواز و نفت موقعیت‌های زیادی از دست دادی، به طوری که شاید در همین دو بازی می‌توانستی آقای گل لیگ برتر شوی!
هنوز هم دیر نشده چرا که 17 بازی دیگر تا پایان فصل باقی مانده است. البته در بازی با گسترش فولاد، محروم هستم و متأسفانه نمی‌توانم به تیمم کمک کنم.
قبول داری که الان شناخته‌تر از قبل شده‌ای و مدافعان بیشتر با تو یارگیری می‌کنند؟
اگر این سختی‌ها نباشد که پیشرفت نمی‌کنم. اتفاقاً خوشحال می‌شوم که تیم‌های حریف بیشتر من را می‌بندند، چرا که این مسئله نشان می‌دهد که من کارم را خوب انجام داده‌ام و این مسئله باعث می‌شود تا پیشرفت کنم، اگر با یک تیم بازی کنیم که من را نگیرند و بگذارند کار خودم را بکنم، این یعنی اینکه بازیکن زهرداری نیستم و حتماً در کارم موفق نبودم. به طور مثال، ما در آسیا بهتر بازی می‌کردیم، چرا که حریفان کمتر هم را می‌شناسند اما در لیگ کار برای ما سخت‌تر خواهد بود.
امسال پرسپولیس اتفاق تلخی مثل درگذشت مرحوم هادی نوروزی را پشت سر گذاشت، آن هم زمانی که تو به همراه سایر بازیکنان تیم ملی خارج از کشور بودی. چطور از درگذشت کاپیتان پرسپولیس مطلع شدی؟
من همراه سایر بازیکنان تیم ملی در اردوی دوبی بودم. من و سوشا مکانی هم‌اتاق بودیم که ساعت 9 صبح در اتاق ما چند بار ضربه خورد. سوشا در را باز کرد و دوباره روی تخت دراز کشید که دیدیم امید عالیشاه وارد اتاق شد و بی‌مقدمه به ما گفت که هادی فوت شد. ما در خواب و بیداری بودیم و نمی‌فهمیدیم که او چه می‌گوید، که امید چند بار این حرف را تکرار کرد. وقتی که دیدیم چند نفر این حرف را تکرار می‌کنند واقعاً شوکه شدیم و بعد از طریق اینترنت مطلع شدیم که این مسئله رخ داده است. در ابتدا باور نمی‌کردیم که چنین چیزی انجام شده و با خودمان می‌گفتیم که حتماً این یک شایعه اینترنتی است، اما از محسن بنگر و رضا نورمحمدی پرسیدم که چه شده و آنها گفتند که همه چیز واقعیت دارد. بنگر گریه می‌کرد و به من می‌گفت که در بیمارستان بودیم و هادی تمام کرده است. باز هم امیدوار بودیم که شاید این خبر تکذیب شود و بگویند هادی زنده است، اما کار ما فقط گریه کردن شده بود. مشکل اینجا بود که ما از ایران دور بودیم و ما هم خبری نداشتیم. البته پرسپولیس در این چند سال کلاً بدشانس بوده است و این مسئله هم یک بدشانسی بزرگ بود.
این روزها عده‌ای به عنوان منتقد کی‌روش صحبت‌های زیادی انجام می‌دهند. تو به عنوان بازیکن تیم ملی و کسی که به طور مستقیم با او در ارتباط هستی، چه صحبتی در خصوص سرمربی تیم ملی داری؟
کسی نمی‌تواند بگوید کی‌روش خوب نیست و به نظرم باید در ایران کسی در حدی نیست که بگوید کی‌روش بد است. اگر او بد بود، او سالها مربی منچستر و سرمربی رئال مادرید و تیم ملی پرتغال نبود. رئال کهکشانی با زیدان، فیگو، رونالدو، کارلوس، کاسیاس و... زیرنظر کی‌روش کار می‌کردند و او حتماً مربی بسیار خوبی است که در آن رئال مادرید کار کرده است. از زمانی که من با کی‌روش کار می‌کنم او را مربی خوبی دیدم و مطمئن هستم بعد از این همه سال به خوبی نقاط ضعف و قوت بازیکنان ایرانی را می‌داند. او یک روانشناس خوب است و می‌داند که باید با کدام بازیکن صحبت کند. کی‌روش می‌داند که از بازیکنان چه می‌خواهد. در همین مدت کمی که در تیم ملی هستم، چیزهای بسیار زیادی از سرمربی تیم ملی یاد گرفتم و فکر می‌کنم اگر قرار باشد کسی تیم ملی ایران را به جام جهانی ببرد آن فرد فقط کی‌روش است. فکر می‌کنم اگر در کادر فنی تیم ملی تغییراتی صورت بگیرد، کار ما سخت خواهد شد.
 
البته خود کی‌روش هم از برخی کمبودها در فوتبال ایران مثل زمین و حتی لباس ناراحت است.
قطعاً کی‌روش برای موفقیت نیاز به ابزارهایی دارد و این حق طبیعی اوست. در چمنی که تمرین می‌کنیم، اگر باران ببارد دیگر نمی‌توان روی آن تمرین کرد. به هر حال کی‌روش هم برنامه‌های تاکتیکی دارد و نمی‌تواند تیمش را در چمن خراب تمرین دهد. ما فوتبال روی زمین انجام می‌دهیم و این مسئله نیازمند چمن خوب است.
بعد از گلزنی‌هایی که ملی‌پوشان پرسپولیس در بازی با گوام انجام دادند، صحبت‌هایی مطرح شد مبنی بر اینکه چرا ملی‌پوشان پرسپولیس در تیم ملی عملکرد خوبی دارند، اما در باشگاه‌شان روند خوبی را طی نمی‌کنند، پاسخ خودت به این سؤال چیست؟
باید بگویم که پست بازی ما در تیم ملی با پرسپولیس متفاوت است. به طور مثال، رامین رضائیان که مدافع راست است نمی‌تواند در هر بازی برای پرسپولیس گل بزند. یا کمال کامیابی‌نیا که هافبک دفاعی است و عقب زمین بازی می‌کند نمی‌تواند گلزنی کند. شرح وظایف ما در تیم ملی و پرسپولیس با هم متفاوت است، به طور مثال، در بازی با گوام، کامیابی‌نیا پشت دفاع نبود و بازیکن آزاد بود که عقب و جلوی زمین را برود و بیاید و به همین دلیل گلزنی کرد. خود من هم در تیم ملی و هم در پرسپولیس خوب گل زدم، اما به هر حال شرح وظایف با هم متفاوت است.
شاید طوری رفتار کرده‌ای که انتظارات از تو بالاتر برود.
اینکه انتظارات از من بالا برود، برای من خوشحال‌کننده است، چرا که باعث پیشرفت من در فوتبال خواهد شد. باید آنقدر تلاش کنم تا انتظارات هواداران پرسپولیس و حتی تیم ملی را برآورده کنم.
یعنی انتقادات از نظر روحی ـ روانی روی تو تأثیری نمی‌گذارد؟
به هر حال در هر کاری انتقاد وجود دارد، البته انتقادات در پرسپولیس بیشتر از سایر تیم‌هاست، اما من از این انتقادها درس می‌گیرم تا در بازی‌های بعدی اتفاقات را جبران کنم.
برخی از پیشکسوتان پرسپولیس در مصاحبه‌هایی عنوان کرده بودند که تو در این تیم بی‌رقیبی و به همین دلیل کم‌کم انگیزه‌ات فروکش می‌کند، این انتقاد را چقدر قبول داری؟
بی‌رقیب بودن را قبول ندارم چرا که علی علیپور و جری بنگستون دو بازیکن خوب ما هستند و شاید نسبت به سیستمی که بازی می‌کنیم آنها بازی نکنند. در کل باید بگویم بی‌رقیب نیستم و تلاش می‌کنم تا بهترین عملکرد را برای پرسپولیس داشته باشم. البته شاید در برخی روزها در تمرین کم‌کاری کنم، که البته اینطور تا به حال نشده و همیشه خوب تمرین کرده‌ام، اما باید قبول کنید که در برخی بازی‌ها به هر حال اتفاقاتی رخ می‌دهد که توپ تبدیل به گل نمی‌شود. شک ندارم که زمانی که مهاجم بزرگی مثل فرشاد پیوس هم فوتبال بازی می‌کرده، از این اتفاق‌ها برای او هم رخ داده و شاید یک روزی توپ‌هایش گل نمی‌شد، چرا که امکان دارد یک مهاجم چنین روزی را تجربه نکرده باشد. شما رونالدوی پرتغالی را ببینید که در یک بازی چهار موقعیت تک به تک را از دست داد اما کسی نمی‌تواند بگوید رونالدو بازیکن ضعیفی است. این اتفاق برای هر مهاجمی طبیعی است.
هواداران پرسپولیس چقدر امیدوار باشند که بعد از محسن خلیلی یکبار دیگر آقای گل متعلق به تیم آنها باشد؟
بیشتر از اینکه به فکر آقای گلی باشم به فکر موفقیت پرسپولیس هستم، البته دنبال آقای گلی هم هستم، هر چند که برخی فکر می‌کنند که به بازیکنان دیگر پاس نمی‌دهم تا خودم گل بزنم که بتوانم آقای گل شوم، اما اینطور نیست، هر چند که یک مهاجم باید خودخواه باشد. برخی فکر می‌کنند من از عمد پاس نمی‌دهم که آقای گل شوم، اما من سعی می‌کنم گل بزنم تا پرسپولیس برنده باشد، حالا اگر در یک صحنه‌ای پاس نمی‌دهم، شاید به دلیل موقعیتی است که در آن قرار گرفتم. امسال هدف من آقای گلی است و تا اینجا همه چیز خوب بوده است و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.
شایعه‌ای چند وقتی به گوش می‌رسید مبنی بر اینکه بازیکنان پرسپولیس به خاطر رابطه‌ خوبی که با تو دارند می‌خواهند آقای گل شوی و به همین دلیل به بنگستون پاس نمی‌دهند، این مسئله را تأیید می‌کنی؟
اینطور نیست که کسی به جری پاس ندهد، چرا که شرایط فوتبال به گونه‌ای است که نمی‌توان به بازیکنی پاس نداد. در بازی مقابل ملوان که جری فیکس بازی کرده بود، دیدید که 5 موقعیت گل به دست آورد، پس حتماً بازیکنان به او پاس می‌دهند. مگر می‌شود یک بازیکن مهاجم نوک باشد و کسی به او پاس ندهد؟ برخی به دنبال حاشیه هستند و این حرفها را به راه می‌اندازند. جری هم مهاجمی است که قطعاً به دنبال گل زدن است و هدف همه ما این است که تیم نتیجه بگیرد.
صحبت‌های حاشیه‌ای در مورد پرسپولیس و بازیکنانش همیشه وجود داشته است، یکی از همین حاشیه‌ها ارتباط برخی بازیکنان پرسپولیس با برخی افراد مثل یک خواننده زیرزمینی یا فرد قهوه‌خانه‌دار بوده که سر و صدای زیادی هم بپا کرده است، حتی گفته می‌شود که برخی افراد در کنار بازیکنان پرسپولیس حضور دارند که انسان‌های مسئله‌داری هستند. رابطه خودت با این حاشیه‌ها چیست؟
مردم متأسفانه از نزدیک در جریان خیلی از مسائل قرار ندارند و از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی در جریان قرار می‌گیرند. خود من خیلی اهل این مسئله نیستم، شاید گیر مردم به برخی افراد در کنار بازیکنان است.
اما قبول داری که شاید گیر دادن هواداران به حق باشد، چرا که آنان انتظار دارند بازیکنان محبوبشان همیشه در سلامت کامل قرار بگیرند؟
مطمئن باشید بازیکنی اگر حواسش به خودش باشد هیچ کسی نمی‌تواند او را خراب کند. مردم همه چیز را از دور می‌بینند، قطعاً مردم ما را دوست دارند که این حرفها را می‌زنند، اما مطمئن باشید که خود من مواظب همه چیز هستم و کاری نمی‌کنم که خودم را تباه کنم.
چندی پیش مصاحبه‌ای از قول برانکو منتشر شد مبنی بر اینکه از تو و امید عالیشاه خواسته بود تا مواظب زندگی شخصی‌تان باشید.
آن رسانه‌ای که این مسئله را نوشته بود عادت دارد که برای پرسپولیسی‌ها حاشیه درست کند، خود برانکو بعداً مصاحبه کرد و حتی به من و امید عالیشاه هم گفت که چنین حرفی نزده است.
 
نسبت به دو سال قبل که کمتر کسی تو را می‌شناخت، چه تفاوت‌هایی کرده‌ای؟
نسبت به دو سال قبل خیلی تغییر کرده‌ام، به طور مثال؛ قبلاً تا دیروقت بیدار بودم، اما در این مدت هیچ وقت نشده دیر بخوابم و همیشه زود می‌خوابم تا خوب تمرین کنم. از نظر حرفه‌ای‌گری فوتبال هم توانسته‌ام پیشرفت‌های زیادی انجام دهم، به طور مثال همین که برانکو می‌گوید مهاجم قاتل می‌خواهم همین‌ صحبت‌ها به من انگیزه می‌دهد تا در هر بازی دو سه گل بزنم و به یک گل قانع نباشم. قبلاً شاید تمرین کردن را خیلی جدی نمی‌گرفتم اما در این دو سال خیلی جدی و محکم تمرین می‌کنم و تأثیر آن را هم در بازی دیده‌ام.
چقدر به لژیونر شدن فکر می‌کنی؟
همه آرزوی یک فوتبالیست در ایران این است که به اروپا برود. در ابتدای صحبت‌هایم هم گفتم که هدف‌های زیادی دارم. یکی از اهدافم این است که امسال آنقدر در لیگ خوب کار کنم تا بتوانم در آخر فصل به یک لیگ اروپایی خوب بروم.
یعنی قصد نداری به لیگ‌های آسیایی و حتی حوزه خلیج فارس بروی؟
شاید تا سال گذشته به لیگ‌های قطر یا چین قانع می‌شدم، اما الان دیگر فقط دوست دارم به اروپا بروم. دوست دارم اگر شرایطی فراهم بود، در لیگ انگلستان فوتبال بازی کنم هر چند می‌دانم راه بسیار مشکلی خواهم داشت تا به آنجا برسم.
کار کردن با برانکو چه طمعی دارد؟
به هر حال برانکو یکی از بزرگترین مربیان خارجی است که به فوتبال ایران آمده و همه ما یادمان است که تیم ملی را چطور به جام جهانی برد. او در تیم‌هایی که کار کرده نتایج خوبی به دست آورده و کار کردن با او واقعاً لذت‌بخش است. همیشه تمرینات متنوع و تاکتیکی پرفشار انجام می‌دهیم و او همیشه برای هر پستی یک تمرین جداگانه دارد. الان تیم هماهنگ‌تر از همیشه شده و می‌بینید که در هر بازی مالکیت توپ و تعداد پاس ما بیشتر از سایر تیم‌هاست. آنقدر تمرینات خوبی انجام می‌دهیم که تمرین و بازی برای ما یک شکل است و استرس بازی کردن نداریم. ما خوش‌شانس هستیم هم با برانکو کار می‌کنیم و هم با کی‌روش، هر چند که باید از آقایان دایی، درخشان و حسین عبدی هم تشکر کنم که زحمات زیادی برای ما کشیدند و کسی نمی‌تواند بگوید که مربی ایرانی بد است. این از خوش‌شانسی ما بوده که با یک مربی بزرگ مثل برانکو کار کنیم که هم روانشناس خوبی است و هم مربی کار بلد.
سال گذشته به عنوان بهترین مهاجم لیگ انتخاب شدی، فکر می‌کنیم امسال هم بتوانی این عنوان را به دست بیاوری؟
درباره آن مراسم باید بگویم که من فکر می‌کنم جایزه‌ها را تقسیم کردند و به همه دادند! فکر می‌کنم حق من نبود که بهترین مهاجم باشم، چرا که ادینهو آقای گل بود و کسی که آقای گل است حتماً بهترین مهاجم هم هست. فکر می‌کنم حق من نبود، اما شاید در بازیکن پدیده و بازیکن اخلاق می‌توانستم جایزه بگیرم. شاید حق من این بود که پدیده لیگ باشم نه بهترین مهاجم.
چقدر تیم ملی شانس صعود به جام جهانی دارد؟
با کی‌روش یا بی‌ کی‌روش؟! اگر کی‌روش در تیم ملی باقی بماند و خواسته‌هایش عملی شود، 90 درصد به جام جهانی می‌رویم.
قبل از بازی تیم ملی مقابل ترکمنستان شایعه شده بود که در خیابان درگیر شده‌ای و کتک‌کاری کردی!
من؟! این مسئله به گوش خودم هم رسیده بود، اما جالب است که بگویم که آن زمان من در اردوی تیم ملی و صحیح و سالم بودم. باید بگویم به خیلی از مناطق تهران اصلاً تا به حال نرفته‌ام و این مسائل حاشیه بوده است.
درباره داوری‌هایی که امسال برای پرسپولیس انجام شد و به این تیم ضربه زد صحبت کن.
اگر مشکلات داوری نبود الان جایگاه ما این نبود و حتی در جام حذفی بالا می‌رفتیم. در لیگ هم شاید جزو سه تیم اول بودیم، چرا که چند داور به خاطر بازی‌های ما محروم شدند. داوری‌ها تا به حال به ضرر ما بوده تا به نفع ما. امسال ما ضرر زیادی از داوری کردیم.
درباره بازی با نفت و پنالتی که در این بازی خراب کردی بگو چرا که انتقادات زیادی را متوجه تو کرد.
در آن صحنه که خواستم پنالتی بزنم، همه توجهم این بود که ضربه را محکم و در عین حال دور از دست بیرانوند بزنم و به نظر خودم هم پنالتی را خوب زدم اما بیرانوند خوب عمل کرد و توپ را گرفت.
برانکو اعلام کرده که دیگر تو پنالتی‌زن اول پرسپولیس نیستی. با این مسئله مشکلی نداری؟
همانطور که برانکو حق داشت به من بگوید تو پنالتی‌ها را بزن، حالا هم حق دارد بگوید که دیگر پنالتی نزنم. آن روزی که به من گفت پنالتی بزن، دلیل این مسئله را از او نپرسیدم و الان هم حق ندارم از برانکو بپرسم که چرا پنالتی نزنم.
 
آرش برهانی در یک مصاحبه حمایت خیلی خوبی از تو انجام داد و گفته بود که از مهاجمان خوب فوتبال ایران هستی.
آرش برهانی به من لطف دارد. از او ممنونم که به من ابراز لطف داشته و باید بگویم برهانی از مهاجمان برتر فوتبال ماست.
عده‌ای می‌گویند نسبت به قبل عوض شده‌ای، واقعاً‌ اینطور است؟
ببینید من همیشه تلاش می‌کنم که گذشته‌ام را فراموش نکنم، اینکه برخی می‌گویند عوض شده‌ام نمی‌دانم یعنی چه، اما به نظر خودم با گذشته تغییری نکرده‌ام.
+5
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  ensanam arezoost - خارگ، ایران
  بازیکن و مهماجمی که اگر قدر خودش را بداند،از حاشیه ها دوری کند ،مشاور خوب و مورد اعتماد داشته باشد و دچار غرور کاذب نشود در چند سال آینده می تواند در سطح اول فوتبال دنیا بازی کند، که امیدواریم چنین شود
  0
  5
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.