گروگان‌گیرها پسر قذافی را رها کردند

منابع امنیتی می‌گویند هانیبال، از پسران سرهنگ قذافی، رهبر سابق لیبی، که توسط گروهی مسلح در لبنان ربوده شده بود پس از مدت کوتاهی اسارت آزاد شده است.
 
در ویدئویی که امروز (جمعه ۱۱ دسامبر) از تلویزیون لبنان پخش شد، هانیبال درخواست می‌کند در ازای آزادی او باید هرگونه خبر یا اطلاعاتی در مورد امام موسی صدر، روحانی برجسته شیعه که ۳۷ سال پیش در لیبی ناپدید شد، منتشر شود.
 
پلیس لبنان به آسوشیتد‌پرس گفته هانیبال ساعاتی پس از آن که توسط گروهی مسلح ربوده شده بود، در شهر بعلبک لبنان آزاد و توسط پلیس به بیروت انتقال یافته است.
 
هانیبال پسر چهارم معمر قذافی، رهبر سابق لیبی است که در پی قیام مردم این کشور که به نبرد خونین میان نیروهای او و معترضان انجامید سرنگون و سپس کشته شد.
 
او که ۴۰ سال سن دارد همواره به علت سبک زندگی تجملی‌اش مورد توجه رسانه‌ها بوده است.
از زمان سرنگونی پدرش در سال ۲۰۱۱، هانیبال و مادر و خواهرش در عمان و تحت حصر خانگی قرار داشتند و معلوم نیست که برای چه مدت در لبنان بوده است.
 
سید موسی صدر، ، که در لبنان و ایران به "امام موسی صدر" شهرت دارد، مرجع دینی و رهبر سیاسی شیعیان لبنان در سال های ۱۳۳۸ تا ۱۳۵۷ پنج ماه قبل از پیروزی انقلاب ایران و در حالی که به دعوت معمر قذافی به لیبی رفته بود ناپدید شد.
 
بسیاری از ناظران، دولت آقای قذافی را به 'کشتن یا ربودن' موسی صدر و دو همراه لبنانیش، محمد یعقوب و عباس بدرالدین، متهم می‌کنند.
 
اتهامی که سرهنگ قذافی تا پیش از مرگش آن را انکار کرد.
+9
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.