سخنرانی منتجب نیا و غفاری در کرج «لغو شد»

براساس گزارش‌ها، روز جمعه، ۲۰ آذر، مراسم سخنرانی رسول منتجب نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی و هادی غفاری، نماینده سابق مجلس، در کرج «به دلیل تهدید نیروهای تندرو» و حضور آنان در مقابل محل برگزاری مراسم لغو شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، «نیروهای خودسر» ساعتی قبل از شروع سخنرانی این دو نفر در حسینیه فاطمه الزهرا، محل سخنرانی، حاضر شده و شروع به «سینه زنی» کردند.
 
درهمین حال خبرگزاری مهر نیز خبر داد که یک گروه ۱۰۰ نفره «با پخش نوحه با صدای بلند» و همچنین شعار دادن در مقابل محل سخنرانی خواستار لغو این مراسم شدند.
 
این مراسم درحالی لغو شده است که محمد تقی ایرانی، فرماندار کرج، روز پنج شنبه با اشاره به تهدید‌ها در اینباره گفته بود: «ما هم گفتیم اگر جرائت دارید، تهدید خود را عملی کنید و ببینید که قانون چگونه مقابل شما ایستادگی خواهد کرد.»
 
وی در مصاحبه‌ای با وب سایت تابناک اعلام کرده بود که «دستگاه قضایی و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی تمام تحرکات را رصد کرده و به طور قطع با کسانی که قصد اخلال در نظم و همچنین برهم زدن مراسم های قانونی را دارند، برخورد قاطع قانونی انجام می‌شود.»
 
در هفته‌های گذشته نیز به مراسم سخنرانی تعدادی از اصلاح طلبان از جمله سخنرانی محمدعلی نجفی و محسن مهرعلیزاده در دانشگاه علامه طباطبایی، سخنرانی آذر منصوری و جهانبخش خانجانی، در دانشگاه شهید چمران اهواز، سخنرانی آذر منصوری در دانشگاه آزاد یاسوج وسخنرانی عبدالواحد موسوی لاری در قرچک حمله شده بود.
 
درهمین حال به گزارش خبرگزاری ایلنا، با وجود مجوز صادر شده برای سخنرانی ابراهیم اصغرزاده در دانشگاه کرمان در روز ۱۷ آذر، مسئولین این دانشگاه پس از رسیدن آقای اصغرزاده به فرودگاه این شهر، این مجوز را لغو کرده بودند.
 
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات روز پنجشنبه، ۱۲ آذر، در بیانیهای ضمن درخواست از وزارت کشور برای جلوگیری از حمله به سخنرانیهای اصلاح طلبان، از قوه قضائیه نیز خواسته بود که به «جرائم» حمله کنندگان یا، به گفته این بیانیه، «اخلالگران نظم عمومی» رسیدگی کند.
 
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، با تأکید بر تأمین امنیت تجمع های قانونی از تهیه گزارش حادثه حمله به سخنرانی عبدالواحد موسوی لاری در قرچک خبر داده و گفته است که پرونده «سازماندهندگان و برنامه ریزان» این حادثه که «بر عمل خود اصرار دارند» به قوه قضائیه ارجاع می‌شود.
 
اما در مقابل غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه، در واکنش به حادثه قرچک تنها توصیه کرده که سخنرانی هایی که ممکن است واکنش برخی گروه‌ها را به دنبال داشته و «فضا را به هم بریزد» اصلاً برگزار نشود.
+5
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  siavashomaha - منچستر، انگلستان
  بیچاره کشوری که در آاان چیزی به نام نیروی خود سر وجود داشته باشد .پس رهبره فرزانه یعنی‌ رهبره خود سران
  0
  7
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  انزلیچی - بندرانزلی، ایران
  این همون هادی غفاری بود که تو خیابانها ،اسلحه به دست در حال اربده کشی و مردم آزاری بود و حتی هویدا رو تو دادگاه با کلت به قتل رسوند حالا به روزی افتاده که چهار تا جوجه بسیجی میان مراسمش رو به هم میزنن و احتمالا از در پشت فراریش میدن. واقعا چه لذتی داره دیدنه از بالا به پایین افتادن این کفتارصفتان و به خفت و خواری افتادن این موجودات که باعث بیچارگی میلیونها ایرانی شدند
  0
  4
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  نمایش دیگری از اقتدار پوشالی خامنه ای (شاه اسماعیل) و مزدوران داخلی و خارجی رژیم.
  1
  3
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  غریبه_021 - تهران، ایران
  متاسفم که اینو میگم اما وضع کرج داغونه . یعنی من اصالت از هر شهری دیدم هر کدوم یه استایل خاصی دارن یه سری خصوصیات خوب یه سری خصوصیات های نه چندان جالب . اما امان امان از این کرجیهایی که اصالتا کرجی هستند(البته نه همشون) . کرجی های اصالتا کرجی که به شددددت خر مذهب هستند و بیچاره ها واسشون عقده شده که مهم باشن دیده بشن چسبیدن به پاچه خواری اخوند جماعت یعنی اسم قم بد در رفته خانمهایی که نقاب و لچک دارن از جلسه ها احمقانه جمع نمیشن وکارشون انگشت کردن تو زندگی مردمه مردهاشونم دیگه نمیگم. این نه از روی تعصب که واقعیته به دلیل رفت و امدی که از چهار سال پیش به دلیلی خویشاوندان جدیدمون پیدا کردم و برخورد با این جماعت این موضوع رو بهم ثابت کرده. البته نه همشون یه عده شون واقعا ادمهای حیف که این جماعت دستمال ابروشونو بردن متاسفم از واژه بکار برده شده اما هیچ کلمه ای جزاین نمیتونه عمق مذهبی بازی هدفدارشون رو برسونه .
  0
  1
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.