دفاتر امانات حرم امام رضا به خاطر 'ملاحظات امنیتی' تعطیل شد

به گفته مقامات حرم امام رضا، دفاتر امانات که نزدیک حرم فرار دارد به خاطر ملاحظات امنیتی تعطیل شده استدفاتر امانات حرم امام رضا در مشهد به خاطر ملاحظات امنیتی تعطیل شده است.
 
پایگاه اطلاع‌رسانی حرم امام رضا - آستان نیوز - متن اطلاعیه مدیرکل حراست این حرم را منتشر کرده که گفته است تعطیلی دفاتر امانات حرم "از مصوبات مراجع امنیتی بوده و در راستای تکریم و تامین امنیت زائران صورت گرفته است."
 
وی گفته است که مقامات حرم در تعطیل دفتر امانات دخالتی نداشته‌اند بلکه تصمیم در این مورد توسط نهادهای امنیتی اتخاذ و اجرا شده است.
 
مدیرکل حراست حرم امام رضا با یادآوری اینکه دفاتر امنیتی در مجاورت حرم و محل اجتماع زائران قرار دارد، گفته است که این دفاتر همزمان با ایام عزاداری آخر ماه صفر تعطیل شد و ادامه فعالیت آنها پس از این ایام هم "منوط به آسیب‌شناسی و تصمیم‌گیری" نهادهای امنیتی خواهد بود.
 
این تصمیم شامل دفاتر دریافت امانات است که توسط خود حرم اداره می‌شود و مراکز دریافت امانات بخش خصوصی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. مدیرکل حراست حرم گفته است که مراکز خصوصی "با توجه به فاصله‌ای که با حرم مطهر و محل اجتماع زائران دارند، مشکلی را از نظر امنیتی ایجاد نمی‌کنند."
به گفته او، تشکیلات حرم امام رضا نقشی در فعالیت شرکت خصوصی دریافت امانات ندارد و این شرکت "با نظر نهادهای مربوطه در دولت و شهرداری تاسیس شده و تحت نظارت آنها فعالیت می‌کند."
داعش با اصل زیارت محل دفن بزرگان دین مخالف است و آن را شرک می‌داندحرم امام رضا - امام هشتم شیعیان - از مهمترین اماکن زیارتی در ایران است و هرساله هزاران زائر از سراسر ایران و همچنین کشورهای دیگر برای بازدید از این محل به مشهد، مرکز استان خراسان رضوی، سفر می‌کنند.
 
برخلاف شیعیان، برخی گروه‌ها و فرقه‌های اسلامی ایجاد اماکن زیارتی در محل دفن بزرگان دینی را مغایر استنباط خود از تعالیم این دین می‌دانند و با زیارت از آنها مخالفند. چندی پیش، رسانه‌های خبری از انتشار مطلبی در توئیتر منتسب به گروه دولت اسلامی - داعش - خبر دادند که در آن تهدید شده بود زیارتگاه‌های محل تدفین امامان شیعه هدف حمله قرار خواهند گرفت. در این اطلاعیه، از حرم امام رضا در مشهد نیز نام برده شده بود.
 
گروه داعش اعتقادات خود را استنباطی صحیح و دقیق از اصول و احکام اسلام می‌داند و به خصوص شیعیان را به انحراف از این معیارها متهم می‌کند. این گروه شیعیان را "رافضی" و مقامات جمهوری اسلامی نیز متقابلا داعش را "گروه تکفیری" می‌نامند.
+25
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  . حتما نامه تهدیدی ازگره وداعش دریافت کرده اند .وگرنه این رژیم. دلش بحال مردم نسوخته. .امانات حرام امام رضا خالی کردن جیب مردم است ..قبلا هم داعش گفته بود . مشهد وامام رضا را ما با خاک یکسان میکنیم ....
  9
  34
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  امام مرده که حتی نمی تونه از حرم خودش محافظت کنه اونوقت ملت نادان و بیسواد به امید معجزش نشستن. حقا که لیاقت هر ملتی حکومت حاکم بر همون ملته که نه از فکرش استفاده می کنه نه مطالعه می کنه همیشه هم یه بهانه برای اشتباهات خودش پیدا می کنه.
  6
  43
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Alborzi - کرج، ایران

  امنیتی کدومه ! پولی شده دادنش بخش خصوصی....لیست قیمتا رو دیروز تو اقتصاد آنلاین زده بود .
  1
  25
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  united-iran - ملبورن، استرالیا

  گروه داعش اعتقادات خود را استنباطی صحیح و دقیق از اصول و احکام اسلام می‌دانند؛ بر منکرش لعنت، بر همه مردم دنیا آشکار شده که داعش خود چهره اصلی و واقعی دین اسلام است، ۱۴۰۰ سال پیش هم مسلمانان صدر اسلام با حمله به ایران و کشت و کشتار فجیع مردم ایران و سوزاندن کتابخانه ها همین کارهای داعش را میکردند منتها آن زمان رسانه ای در دنیا نبود که اقدامات فجیع آنها را به جهانیان نشان دهد.
  3
  30
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  داعش به قبر خلیفش عمر خندیده. عزیزان بیت مبارک رهبری با این خونخوارهای وحشی نمیشه وحدت کرد. آخه کی میاد با قاتلان بِنتِ پیامبر ص حضرت فاطمه زهرا س دوستی کنه. همشون رو اعم از پیر و جوون باید بندازیم بیرون. باور کنید که یه چیزهایی رو من میدونم؛ تا دیر نشده بکنین. ترحم هم نباید کرد. اینها شاید فارسی بلد باشن؛ ولی قلبأ ایرانی نیستند؛ دشمن و تشنه به خون ما. مثل خود من؛ زبون این مشرکها رو بلدم؛ موهام رو هم که رنگ میکنم؛ کسی نمیفهمه دانمارکی نیستم (چشامم لنز آبی میزارم). فقط منتظرم که موج انقلاب اینجا رو دامن بگیره.
  60
  32
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. بالاخره در هر سایتی یه سری کامنت خنده دار هم لازمه دوست عزیز.
  2
  37
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  agha-javad - تهران، ایران

  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. افکار شما شیعه و داعش سنی هر دو یکیست فقط بت‌هاتون اسمش کمی‌ فرق داره مثلا شما برده ولایت خامنه‌ای و داعش برده ابوبکر بغدادی!
  9
  37
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران

  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. چی نوشتید ؟؟؟ تا دیر نشده بکنیم ؟؟؟؟ چشم . ضمنا فاطی جان موی بلوند و لنز ابی هم خوب بهت میاد ناقلا . خوشبحال دانمارکی ها !!!
  3
  38
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک
  [::سلام لبخند - تهران، ایران::]. بلوند نه؛ داد میزنه که رنگه تازه با اینکه موها رو اول دکلره هم میکنی. رنگه شرابی.
  20
  12
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Mammal - لندن، انگلستان

  همانطوری که دوست عزیز از کرج گفت سر قفلی این قسمت پر سود را به "شرکت آباد گران فردوس" داده‌اند، و اصلا صحبت از حمله و دزدی نبوده غیر از حمله و دزدی پاسداران پول دوست اسلام به جیب مردم ساده
  1
  23
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران
  دیگه بهتر . شرابی هم به رنگ پوستتون میاد . همین شما حوریان هستید که دین و ایمان ادم را برباد میدید . از روز اول خلقت با یک سیب و حالا با رنگ مو و لنز
  0
  7
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.