توضیحات محسن مهاجرانی در خصوص چگونگی بازداشت‌اش : هواپیمای مقصد دبی از آسمان اصفهان به تهران بازگشت

محسن مهاجرانی فرزند عطاءالله مهاجرانی (وزیر اسبق ارشاد و فرهنگ اسلامی)پارسینه : مسعود میر کاظمی وزیر اسبق نفت در دولت پاکدست و مهرورز ، نام مرا با تاکید بر نام پدرم و با جهت گیرى سیاسى خاص به عنوان عامل اصلی و پشت پرده ماجرای دکل معرفی کرد.

به گزارش پارسینه، محسن مهاجرانی فرزند وزیر ارشاد دولت اصلاحات که در خصوص پرونده دکل نفتی گمشده به دستور قوه قضاییه بازداشت شد، شب گذشته طی یادداشتی نسبت به اتفاقات پیش آمده در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.
 
متن یادداشت به این شرح می باشد:
 
به نام خداى اگاه از همه امور

پرونده دکل نفتی فورچونا، از آنجا که موجب بازداشت، بازجویی و تشکیل پرونده برای اینجانب و فضا سازى هاى کاذب رسانه اى براى خانواده ام و من شد، از جهات متعددی شایسته بررسی و داوری است.
 
تصور نمی کنم کسی با پیگیری قضایی، تشکیل دادگاه، بازگشت بیت المال و مجازات سوء استفاده کنندگان از این ماجرا مخالف باشد.  بررسی این پرونده، نیاز به طی مراحل جدی حقوقی، مالی و فنی خواهد داشت که امیدوارم این روال ، مانند قبل با قدرت و استحکام و بدون نفوذ عوامل دخیل در موضوع دکل، رسیدگی شود. اینجانب حمایت قاطع خود را از ادامه مقتدرانه روند قضایی پرونده بدون دخالت جریانهای مسموم سیاسی و اقتصادی، تا پایان صدور حکم برای متهمان واقعى پرونده اعلام می کنم.
 
 از همان وقتی که مسعود میر کاظمی وزیر اسبق نفت در دولت پاکدست و مهرورز ، نام مرا با تاکید بر نام پدرم و با جهت گیرى سیاسى خاص به عنوان عامل اصلی و پشت پرده ماجرای دکل معرفی کرد، ( در حالیکه درست است که من بزرگ شده در خانواده اى سیاسى بوده ام اما تلاش کرده ام تا خودم را کاملا بدور از این بازیها نگهدارم و هیچ فعالیت سیاسى تا امروز نداشته ام و من بعد هم نخواهم داشت ) با این مساله و موضوع بیشتر و جدى تر مواجه شدم که نهایتا به دستگیری اینجانب توسط سازمان اطلاعات سپاه به عنوان ضابظ قضایی پرونده و حکم دستگیری از سوی قاضى محترم دادسراى ویژه امور اقتصادى روبرو شدم.
 
اینجانب مطابق معمول سفرهای کاری هر ماه طى یکسال گذشته، عازم امارات متحده عربى بودم. مطلقا بی خبر از ممنوع الخروجی و یا حکم دستگیری ، بعد از تشریفات معمول چک کردن گذرنامه به صورت کاملا قانونى سوار هواپیما شدم که البته به سبکى کاملا غیر عادى بازداشت شدم. بدون تردید اگر پیش از ان احضاریه کتبی به دست اینجانب یا وکیل من جناب اقاى علیزاده طباطبایى می رسید بدون درنگ خودم را به نهادهای قانونی معرفی می کردم و نیازى به برگرداندن هواپیما از اسمان اصفهان به تهران نبود. با این توضیح که برگشت من به کشور همان شب قرار بود باشد.  این بازداشت در روز٤ شنبه ٢٨ ابان ماه ساعت ١٢/٣٠ ظهر اتفاق افتاد و پس از گذشت ٢١ روز، در روز چهارشنبه ١٨ آذرماه ساعت ٧/٣٠ شب ازاد شدم و خوش بختانه شب ۲۸ صفر را در جمع خانواده ام بودم.
 
یکم : وظیفه خود می دانم از شیوه رفتار و دقت قضایی قاضی محترم پرونده ، شیوه توضیح دقیق و سنجیده سخنگوی محترم دستگاه قضایی ، جناب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای و نیز شیوه رفتار کارشناسان سازمان اطلاعات سپاه در طول دوران بازداشت، سپاسگزاری کنم. در این بخش شاهد رفتار حقوقی صرف و محترمانه و کاملا بر اساس اموزه هاى انسانى و اسلامى بودم. به من اجازه داده شد که تقریبا هر ٢ یا ٣ روز با خانواده ام و نیز ٢ بار طى این مدت با پدر و مادرم صحبت کنم و ملاقاتى نیز با خانواده ام داشته باشم.
 
دوم : در طى این ٢١ روز از سوی دیگر شاهد شیوه رفتار کاملا سیاسی و عصبی برخی رسانه ها به عنوان مرکزیت خبرسازی و حلقه های زنجیره ای و پیوسته بدان بودیم. آن ها هر چه خواستند و هر اتهامی در باره دکل نفتی را که می توانستند به من نسبت دادند. تمام ماجرای دکل به حساب خانواده من و دولت اصلاحات نوشته شد. دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم با همین آهنگ و جهت همان نسبت ها را تکرار کردند.
 
در یک کلام:
فردا که پیشگاه حقیقت شود پدید
شرمنده رهروی که عمل بر مجاز کرد.
 
حساب این سیلاب تهمت و بدگویی و بدزبانی و بى تقوایى را نخست به خدای احکم الحاکمین واگذار می کنم.خداوندی که هر مثقال ذره ای را حسابگری خواهد کرد و آبروی انسان ها در پیشگاه او به تعبیر پیامبر مکرم اسلام ، حضرت محمد مصطفى  از حرمت کعبه برتر و بالاتر است.
 
سوم : از دستگاه قضایی تقاضا می کنم که اجازه ندهند امر قضایی که روال حقوقی خود را داراست در مرداب تیره و بویناک سیاست زدگی سرسام گرفته برخی خبرگزاری ها و نیز برخی نمایندگان مجلس شوراى اسلامى که در برابر قران مجید، به خداى قادر متعال و شرف انسانی خود سوگند یاد کرده اند که پاسدار قانون اساسی باشند، اینگونه اسیب ببیند و لکه دار شود،  و من اظلم ممن افترى على الله کذبا.
 
چهارم : حق پیگیری قضایی را در رابطه با اتهامات مطرح شده برای خود محفوظ می دارم و درخواست می کنم که شکایت اینجانب از مسعود میر کاظمی وزیر نفت پاکترین دولت تاریخ که در مرداد ماه گذشته در شعبه چهارم دادسراى فرهنگ و رسانه به اتهام نشر اکاذیب ثبت شده به موازات پرونده دکل با سرعت بیشترى پیگیری شود. از رسانه های میدان دار تهمت و افترا و قانون شکنی و نمایندگانی که با تهمت و افترا به اینجانب، سعی در ایجاد انحراف در روال پرونده اصلی داشتند، طرح شکایت خواهم کرد و امیدوارم این شکایت ها در دادگاه صالحه مورد بررسی قرار گیرند.
والعاقبة للمتقین
سید محمد محسن مهاجرانی
٩/١٩ / ٩٤
+11
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  IIPARSAII - هانوفر، آلمان

  نیاز به تشکر از وزارت اطلاعات و قوه قضایه نبود٬ همونطور که بخاطر پدرت وارد بچاپ بچاپ و دزدی شدی ٬ همونطور هم برادران وزارت اطلاعات هم بخاطر آقا زاده بودنت خفت تو نگرفتند ٬ باور نداری از بچه های سیاسی اوین بپرس که موادبانه بشون محبت کردند و می کنند. اگه فرزند یک فرد عادی بودی بهت می گفتم تو بند ۲۰۹ چه بهت می گذشت.
  6
  100
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  والا من کاری به بچاپ بچاپتون ندارم ولی اون بوته جقه لباس ننت در خارج برای آدم نشون دادن خودتون و عاریه گرفتن از فرهنگ ایرانی حلاله در داخل چادر حجاب برتر ولی برای دختر طفل معصوم ایرانی حتی یک گل ساده روی لباسش در اوج جوانی و زیبایی که هیچ وقت بر نمیگرده عین سم و فحشاست. خلاصه به خیر دیکتاتور مورد نفرت فعلی و دوست قبلی بابات هم از توبره می خورین و هم از آخور از مسلمونیتونم کم نمیشه این مردم فلک زده اند که همیشه میزان اعتقاد اسلامشون مثل نرخ ارز آزاد بازار بالاپایین میره و باید جوابگوی حکومت باشن و اثبات کنن که التزام به ولایت مطلقه دارند.
  6
  55
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران

  راست میگه بنده خدا . اصلا دزدی دکل نفتی . کار شاه خدا بیامرزه .
  2
  36
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.