هیلاری کلینتون: ترامپ دیگر خنده‌‌دار نیست

کلینتون اظهارات ترامپ را خوراک تبلیغاتی برای اسلامگرایان افراطی دانسته استهیلاری کلینتون، داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات، اظهارات دونالد ترامپ، داوطلب نامزدی از حزب جمهوریخواه در مورد رفتار با مسلمانان را نکوهش کرده است.
 
خانم کلینتون در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی آمریکا، گفت که سخنان آقای ترامپدر مورد جلوگیری از ورود مسلمانان به ایالات متحده نادرست و خطرناک است.
 
هیلاری کلینتون در پاسخ به سئوالی در مورد اظهارات دونالد ترامپ گفت: "فکر می‌کنم برای چندین هفته، شما و همه کسان دیگر [با انتشار اظهارات ترامپ] باعث خنده و تفریح مردم می‌شدید اما حالا او واقعا پا را از حد فراتر گذاشته و چیزهایی که حالا می‌گوید نه فقط شرم‌آور و اشتباه، بلکه خطرناک است."
 
خانم کلینتون، که برخی ناظران از او به عنوان داوطلب پیشتاز برای کسب نامزدی حزب دموکرات نام می‌برند، گفت که اظهارنظرهای دونالد ترامپ به توانایی ایالات متحده برای مبارزه با گروه دولت اسلامی (داعش) آسیب می‌زند و خوراک تبلیغاتی لازم را در اختیار این گروه قرار می‌دهد تا به جذب نیرو مبادرت ورزد.
وی گفت که جدیدترین خواست آقای در این مورد که "مسلمانان را به کشورمان راه ندهیم" بهترین کمک را به تروریست‌ها می‌کند و افزود: "این را بدون فکر نمی‌گویم، واقعا همینطور است. او مواد تبلیغاتی بزرگی را به آنان هدیه می‌کند تا بتوانند افراد بیشتری را از اروپا و آمریکا به سوی خودشان بکشانند و از آنجا که این سخنان از حد و مرز معقول گذشته، لازم است همه، به خصوص سایر جمهوریخواهان، در برابر او بایستند و بگویند: دیگر کافی است، پا را از گلیم خودت فراتر گذاشته‌ای."
کلینتون گفته است ترامپ دیگر خنده دار نیستخانم کلینتون پیشتر سخنان دونالد ترامپ را نکوهش کرده اما همزمان، سایر داوطلبان نامزدی از حزب جمهوریخواه را هم به تندروی متهم ساخته بود. وی در یک سخنرانی انتخاباتی در نیوهمپشایر گفته بود: "بعضی از رقبای جمهوریخواه ترامپ گفته‌اند که سخنان اخیر او بیش از حد افراطی است، اما واقعیت این است که بسیاری از آنها هم در مورد مسلمانان اظهارنظرهای تندی کرده‌اند و هرچند ممکن است لحن آنان در مقایسه با ترامپ ملایم‌تر بوده باشد، اما نظراتشان واقعا انقدرها هم متفاوت نبوده است."
 
درپی سخنان اخیر آقای ترامپ، بسیاری از سیاستمداران جمهوریخواه آمریکا به انتقاد از او پرداختندو چنین نظراتی را تقبیح کردند.
 
در عین حال، برخی رسانه‌های خبری گفته‌اند که لفاظی‌های ترامپ توانسته نظر بعضی از طرفداران حزب جمهوریخواه را به خود جلب کند و بسیاری از آنان معتقدند که منع ورود مسلمانان به آمریکا به جلوگیری از ورود افراطگرایان کمک می‌کند و تهدیدهای امنیتی را کاهش می‌دهد. همچنین، بعضی از نظرسنجی‌ها نشان داده که شماری از جمهوریخواهان معتقدند که ترامپ بیش از هر نامزد دیگر این حزب می‌تواند با "تهدیدات تروریستی" اسلامگرایان افراطی مقابله کند.
+40
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  کاملا موافق هستم ، اقای ترامپ سیاستمدار نیستش ولی به عنوان یک کاندیدا نباید مدل کوچه بازار صحبت کنه . ازادی بیان وجود داره ولی بجاش و با طرز بیان بهتر .
  23
  32
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  اتفاقا اگر نیمچه عقلی در سیاستمدارانِ آمریکا وجود داشته باشد ، در کله همین ترامپ است واگر نه شما‌ها آنقدر احمق هستید که با وجودِ شراکتِ صعودی‌ها و پاکستانی‌ها در کشتارِ سن برناندینو و پاریس ، ایران را موردِ محدودیت‌های بیشتر قرار داده اید . خیلی شووت هستید .
  42
  40
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  نه تنها آمریکا بلکه اروپا هم باید یه سیاستی دنبال کنه که واقعاٌ تکلیفه مسلمونای بی آزار و بی پناه از این جانی های خونخوار که به مادره خودشونم رحم نمیکنن جدا باشن .
  4
  27
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Free Press - لندن، انگلستان
  ترامپ فقط برای تخریب جمهوری خواهان آماده تا دمکراتها باز هم در صحنه بمانند.
  5
  9
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  دقیقا مثل احمدی نژاد اوایل مردم ایران فقط به احمدی نژاد می خندیدند ولی بعد فهمیدند که این دیوانه با این سیاستهایش کشور را به نابودی می کشد بخاطر همین هم قیام مردمی 88 را شاهد بودیم
  6
  9
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Liberte - تهران، ایران
  هیلاری خانوم،شما و دمکرات ها خنده دارید. :(
  16
  11
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.