ایران از روسیه تانک تی۹۰ می خرد

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی از خرید تانک تی۹۰ به همراه سیستم پدافند اس ۳۰۰ از روسیه خبر داد.
 
احمدرضا پوردستان، روز سه شنبه ۱۷ آذر ماه ضمن بیان این خبر گفت، در آینده متخصصان نظامی ایران و روسیه به کشورهای یکدیگر نیز سفر می کنند.
 
تلاش ایران برای خرید تجهیزات نظامی پس از توافق هسته ای با قدرت های جهانی شدت گرفت. مقام های نظامی ایران و روسیه اعلام کرده اند که روند تحویل پدافند ضدهوایی پیشرفته اس ۳۰۰ به ایران، که در زمان تحریم ها متوقف شده بود، پس از توافق هسته ای آغاز شده است.
 
فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین از استقرار یگان های این نیرو در مرزها خبر داد و گفت: "همه تیپ ها عملیاتی شده و توزیع مناسبی در مرزها صورت گرفته و ما به صورت موردی در مرزهای شرقی نیز حضور داریم. در این مرزها نیز استحکامات خوبی وجود دارد."
 
ایران نگران تهدیدهای تروریستی داعش و گروه های افراطی در مرزهای غربی خود است. مقام های نظامی و امنیتی ایران اعلام کرده اند که خط قرمز ایران در مقابل تحرکات داعش، ۴۰ کیلومتری عمق خاک عراق است و اگر نیروهای داعش از این فاصله به مرزهای ایران نزدیکتر شوند، نیروهای نظامی ایران وارد عمل خواهند شد.
 
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه در سخنانی به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه شریف گفت "بعضی فکر می‌کنند این دولت دولت لبخند، گفت‌وگو و مذاکره است و دنبال تقویت بنیه نظامی نیست، اما این دولت در طول دو سال گذشته در حوزه دفاعی و سلاح های راهبردی به اندازه ده سال کار کرده است."
+99
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  بهتره بگیم ایران شده انبار سلاحهای از رده خارج شده روسیه و البته وسیله ای برای جبران رکورد اقتصادی روسیه و جبران خسارات در سوریه از جیب ملت همیشه در صحنه.
  25
  91
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  bineshaan - لندن، انگلستان

  فروش اس ۳۰۰ به ایران یادآور شرکتهای تعاونی زمان جنگ ایران و عراقه که یه قوطی روغن نباتی به مردم میفروختند و روش یه سری اجناس بدرد نخور و بی مصرف حتما با قوطی روغن نباتی باید خریده میشد.
  8
  77
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  شانس آوردیم سلاحهای روسی آهن پاره نیستن به قول امام راحل!. پوتین اومد یه قرآن تقلبی آورد، حالا تا ته داره میندازه.
  9
  69
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  خب دیگه. آسوده بخوابید شهر در امنو امانست! ۳میلیون معتاد الکلی و ۵ میلیون معتاد مخدری میتونن صاحب شغل رانندگی بشن! کارتن خوابا و کودکان کار هم می تونن تو سایه این تا نکها و مو شکها بخوابند و خواب یک شام گرم ببینند :o
  7
  44
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  پس قرآن پوتین کار خودشو کرد! :o
  5
  47
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  ارتش ایران فاتحه
  21
  26
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  united-iran - ملبورن، استرالیا

  هنوز که هنوزه این سیستم پدافند اس ۳۰۰ را روسیه به جمهوری اسلامی تحویل نداده؟؟!! بابا عجب! دو ماه پیش بود که گفتند دارند تحویل میدهند. این روسها هم خوب دست جمهوری اسلامی را توی پوست گردو گذاشتند.
  4
  34
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  brother25 - لندن، انگلستان
  چه عجب روسیه از خر شیطون(اسراییل) اومد پایین
  16
  21
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  خیلی هم خوبه هر کشوری باید توان نظامی خودش را بالا ببرد تا خارجی هوسی به سرش نزند بخصوص این اس 300 ها که یکی از پیشرفته ترین موشکهای دفاعی دنیا هستند و می توانند همزمان صد هدف را با هم بزنند . در مورد این تانک تی 90 هم باید گفت : در سال ۱۹۹۹ در جنگ چچن یک دستگاه تی-۹۰آ مورد اصابت هفت راکت آرپی‌جی قرار گرفت اما با این وجود به فعالیت خود ادامه داده از صحنه نبرد خارج نشد. مقامات دفاعی روسیه نتیجه گرفتند که این تانک بهترین تانک روسی از نظر قدرت حفاظتی است به خصوص در صورتی که سیستم‌های حفاظتی اشتورا و آرنا در آن استفاده شده باشد
  35
  27
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  faramarz65 - تهران، ایران
  تانک های روسی جزو بهترین ها هستن ..
  32
  30
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. خیلی هم خوبه هر کشوری باید توان نظامی خودش را بالا ببرد تا خارجی هوسی به سرش نزند!!! هیچ بحثی درش نیست!اما نه فقط توان نظامی!!! بلکه در اقتصاد و آموزش و پرورش و محیط زیست و ورزش و بهداشت هم به همین میزان و شاید بیشترباید سرمایه گذاری بشه! آمارها کاملاً عکس داستانو نشون میده!بیشتر ازسه هزار ایرانی در سال فقط خودکشی میکنند! چندهزار ایرانی تو جاده ها کشته میشن! چقدر ایرانی در محل کار به خاطر بی احتیاطی خودشون و صاحب کاراشون با هم و کمبود آموزش کشته میشن!قوانین کشوری که زنانو نصف مردان بدونه و چند تا نماینده زن سیبیلو تو مجلسش برای نصف جمعیت ایران داشته باشه که فقط .مالی ولی وقیح را بکنند ، تانک که خوبه ، بمب اتم هم کمکی نمیکنه!
  7
  26
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Sepas - تهران، ایران
  دمت گرم یه چند تا از اون سوخو‌ها هم بده یکیشو خودم به پرواز در بیارم ، به آرزوم برسم
  5
  16
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  baba bekheyal - اسپارت، ایران
  ما اینارو برای نبرد با عرب‌ها احتیاج داریم
  10
  24
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  تا وقتی‌ که S.300 ها به ایران وارد نشه و نصب یا عملیاتی نشن منکه باورم نمیشه ،،تانک‌های T 90هم خیلی‌ خوب و به درد بخور هستن اگر به تعداد کافی بخرن و ب مدل اصلی‌ نزدیک باشه خیلی‌ به درد ارتش ایران می‌خوره البته روسیه هم مثل آمریکا و دیگر کشور‌ها تانک و سلاح‌های اصلی‌ که خودشون استفاده می‌کنن را صادر نمیکنن و خیلی‌ نسبت به سلاح‌های صادراتی کارامد تر و پیشرفته تر هستن. اما با چند درجه اختلاف هم باز تانک‌های مخوف و پرقدرتی حساب میشن
  4
  17
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  اگر S300 و پاترییوت اینقدر کارآمد و کاردرست هستن الان باید کشور‌های کوچیک مثل کویت , بحرین , قطر و دیگران با خرید تعداد کافی‌ از اینها آسمون و فضای کشورشون را امن و بیمه‌ کنن ! ما با اینکه الان استفاده هم می‌کنن اما هنوز نگران موشک‌ها و حملات هوایی ایران و یا شاید اسرائیل و یا شبه نظامیان مثل حوثی‌ها و داعش هستن :o
  3
  14
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  [::faramarz65 - تهران، ایران::]. آقا باهات موافق نیستم به هیچ وجه !این تانک اگر مشخصات کلی اش را بخونی میفهمی که مثل پراید ه در بین تانک ها !یعنی درست اینکه سنگین نیست و قدرت مانورش خوبه ولی قدرت دفاعی اش کمه و مهمات اش هم اگر بدنه ُ آن اسیب ببیند کل خدمه آن به هوا-به همراه همان مهمات - می رود و این ضعف کلی تانک های روسی است !
  8
  16
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، نیو
  مگر حکومت اسلامی هنوز جوهر تفاهم هستهای خشک نشده می خواهد با خرید این تانکهای روسی کدام کشور همسایه را فتح کند؟ . مگر موشکهای اس اس را می خواهد به کجا پرتاب کند؟! جواب به این سئوال را جان کری در مارس ۲۰۱۵ در جریان مذاکرات هسته ای به لاوروف داد "You are not paid enough to be optimistic." - زمانی که لاوروف به سئوال خبرنگاری که در جریان مذاکرات هسته ای از او پرسید کرد آیا او(بخوانید روسیه) نسبت به روند مذاکرات خوشبین هست یا نه؟ جواب داد «به من(بخوانید روسیه) چیزی پرداخت نشده که خوشبین باشم!» که بلافاصله جان کری با حاضر جوانابی اضاقه می کند یعنی به اندازه کافی پرداخت نشده(دستتان نیامده). خرید این تانکها و موشکها همان دستخوشی است که جمهوری اسلامی هنوز دارایی های بلوکه مردم ایران آزاد نشده قرار است بعنوان بخشی از حق الزحمه پوتین دستش بیاید. آینده برای آنهایی که ظریف را امیرکبیر می نامیدند و برایش کف می زند نشان خواهد داد که بقیه این حق الزحمه را حکومت اسلامی مجبور خواهد بود برای تداوم حیات خویش در عرصه سیاست خارجی با حمایت سیاست های توسعه طلبانه روسیه بپردازد. . ادامه
  8
  12
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، نیو
  ادامه . روسیه در حال گرفتن دستمزد خود از ایران است. آنهایی که با خوش خیالی ابلهانه ای به پوتین نامه می نویسند می که پلاژهای کریمه را برای خوشگذرانی زیر کمر ایران آماده کند از حالا کمربندهایشان را سفت ببندند. به هوای کباب نباشند که پوتین دارد داغ میکنند. باید بدانند که بقیه دستخوش وساطت روسیه در توافق هسته ای را مردم ایران با جان خود پردااخت خواهند کرد. "You are not paid enough.»
  9
  15
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  farahnoush - ساری، ایران
  همسایه های ایران همه انها چشم طمع به خاک ایران دارند ! این سلاح ها دفاعی هستند ! چند تا احمق مثل تو قبل انقلاب به خرید سلاح توسط شاه ایراد می گرفتند ! دیدید که این اهن پاره ها کجا لازم است ! این سلاح ها ان لاشخورهایی مثل تو که ارزوی حمله کشورهای همسایه به ایران و تجزیه ایران را دارند به درد می اورد ! دیگر از ملت ایران حرف نزن که شما ها غمخوار ملت ایران نیستید ! [::Kefli Iskender - مریخ، نیو::].
  5
  12
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.