تعلیق کریم بنزما در ارتباط با پرونده اخاذی

کریم بنزما (راست) گفت که او به دوست خود والبوئنا (چپ) در مورد چگونگی رویارویی با یک وضعیت دشوار مشاوره می‌دادفدراسیون فوتبال فرانسه کریم بنزما را تا به نتیجه رسیدن تحقیقات دادستانی فرانسه در رابطه با پرونده اخاذی، از حضور در تیم فوتبال این کشور منع کرده است.
 
ماه پیش این بازیکن از سوی پلیس فرانسه در ارتباط با پرونده اخاذی از ماتیو والبوئنا، دیگر بازیکن تیم ملی فرانسه، مورد بازجویی قرار گرفت. این پرونده اخاذی با فیلمی از روابط جنسی والبوئنا مرتبط بوده است.
در پی این بازجویی دادستانی فرانسه تحقیقات رسمی خود را در ارتباط با این پرونده آغاز کرد.
 
به این ترتیب این مهاجم ۲۷ ساله ممکن است از حضور در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ به میزبانی فرانسه بازبماند.
 
بنزما که مهاجم تیم رئال مادرید نیز هست، انجام هرگونه تخلف را انکار کرده است و در صورتی که اثبات شود گناهکار است ممکن است به تا ۵ سال حبس در زندان محکوم شود.
 
نوئل لو گرت، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه که پیشتر حمایت خود را از آقای بنزما اعلام کرده بود گفت که این "تصمیمی بسیار ناراحت کننده" بود اما "من تصمیم گرفتم که او برای حضور در تیم فرانسه انتخاب نشود".
 
بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای بنزما به پلیس گفته بود که او از جانب "یک دوست دوران کودکی" با والبوئنا در این مورد صحبت کرده بود.
 
به گزارش رسانه‌های فرانسوی کریم بنزما در جریان تمرین تیم ملی فرانسه و پیش از بازی این تیم مقابل ارمنستان و دانمارک با والبوئنا درباره این فیلم صحبت کرده است.
 
آقای بنزما به پلیس فرانسه گفت که او در جریان این گفتگو به دوست خود (والبوئنا) "در مورد چگونگی رویارویی با یک وضعیت دشوار مشاوره" می‌داد.
 
آقای بنزما در ماه نوامبر در ارتباط با اتهام مشارکت در طراحی نقشه اخاذی از ماتیو والبوئنا تحت تحقیقات رسمی قرار گرفت.
 
هنگامی که فرد مظنون مورد تحقیقات رسمی قرار می‌گیرد، پرونده‎اش باید از سوی قاضی دادگاه بررسی شود. سپس قاضی باید تصمیم بگیرد که آیا او شواهد کافی برای طرح اتهام علیه او وجود دارد یا خیر.
+9
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.