کشف مقبره‌ سلطنتی ۲۵۰۰ ساله در چین که اسب در آنها دفن شده

باستان‌شناسان در چین یک مقبره 2500 ساله را در یک مجموعه عظیم شامل 200 قبر کشف کرده‌اند که متعلق به خانواده سلطنتی قدیمی این کشور هستند. نکته جالب این مقبره وجود بقایای اسب در آن است و باستان‌شناسان معتقدند که اسرار بسیاری را در مورد تاریخچه یکی از سلطنت‌های چین که کمتر شناخته شده است، فاش خواهد کرد.
 
به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از AncientOrigin، باستان‌شناسان گزارش می‌دهند که در این مقبره عظیم که حدود 6/5 متر طول و 5 متر عرض و 8/5 متر عمق دارد، زنگوله‌های مسی، گلدان‌های تشریفاتی و یک گودال دفن شامل شش ارابه و 13 اسکلت کامل اسب کشف کرده‌اند. این اسب‌ها به دو سمت مختلف و با آیتم‌های تزئینی در بالای سرشان به خط شده و دفن شده‌اند.
 
باستان‌شناسان همچنین در گوشه‌ای از این گودال، سر و سم چندین گاو و گوسفند را یافته‌اند. اندازه و محتوای این مقبره نسبت به مقبره‌های اطراف، نشان‌ می‌دهد که این مکان متعلق به یک خانواده سلطنتی است.
 
کارشناسان معتقدند که این مقبره متعلق به دوره پادشاهی است که کمتر شناخته شده است. این سلطنت «لوکون» نام دارد که فقط 113 سال بین سال‌های 638 تا 525 قبل از میلاد عمر داشت. باستان‌شناسان امیدوارند که با بررسی‌های بیشتر روی این مقبره‌ها، اطلاعات بیشتری در مورد این دوره سلطنت چین به دست آورند.
 
کارشناسان معتقدند که این مقبره مدرکی دال بر مهاجرت مردم «لوهون» است زیرا مردم این منطقه که «رانگ» نام داشتند، افرادی بودند که به طور سنتی فقط سرهای گاو را دفن می‌کردند و دفن اسب‌ها در این منطقه نشان‌دهنده مهاجرت مردم لوهون به این منطقه است.
 
کاوش و حفاری این مجموعه مقبره از سال 2009 پس از یک سری سرقت قبر در این منطقه شروع شد. بررسی‌های اولیه از این منطقه نشان از وجود 200 مقبره، 8 گودال اسب، 30 گودال انبار و 10 کوره داشت و کشف آرامگاه سلطنتی یکی از یافته‌های اخیر باستان‌شناسان است. اگرچه نشانه‌هایی از سرقت قبر وجود دارد، اما از آنجا که داخل آرامگاه‌ها با گچ محافظت شده، بسیاری از موارد دست‌نخورده باقی مانده‌اند.
+25
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  از جنتی بپرسین دقیقاٌ بهتون میگه این پادشاه کی بوده .
  0
  35
  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.