«۲۸ درصد نوجوانان تهرانی زیر ۱۸ سال تجربه جنسی داشته‌اند»

عکس تزئینی استبررسی رفتار جنسی ساکنان چند شهر ایران حاکی است ۲۸ درصد نوجوانان تهرانی زیر ۱۸ سال «تجربه جنسی» داشته‌اند٬ ۵۰ درصد طلاق‌ها در تهران به علت مشکلات جنسی است و ۵۲ درصد دختران ساکن خوابگاه‌های دانشجویی دوست پسر داشته‌اند.
 
تازه‌ترین آمار‌ها از رفتار جنسی ساکنان شهر تهران و چندین شهر ایران در مراسم رونمایی از کتاب «زنان، سلامت و محیط زیست شهری» اعلام شده است.
 
به گزارش وب‌سایت مهرخانه٬ این مراسم روز یکشنبه ۱۵ آذر با حضور و سخنرانی تعدادی از مولفان این کتاب در تهران برگزار شد.
 
امید زمانی٬ عضو گروه جامعه‌شناسی پزشکی و سلامت انجمن جامعه‌شناسی ایران، در این مراسم از «تجربه جنسی» ۲۸ درصد نوجوانان ۱۵ تا ۱۸ سال تهران سخن گفته است.
 
زمانی افزوده ۷۳ درصد نوجوانان ساکن تهران که دارای روابط جنسی بوده‌اند٬ گفته‌اند در این روابط بیش از یک «شریک جنسی» داشته‌اند.
 
وی به نتایج یک تحقیق دیگر نیز اشاره کرده که نشان می‌دهد «۲۰ درصد سرباز‌ها در شهر تهران سابقه تماس جنسی با غیرهمسرشان را داشته‌ و مصرف کاندوم در این افراد حدود ۳۸ درصد بوده است.»
 
زمانی همچنین به نتایج مطالعه‌ای دیگری اشاره کرده که براساس آن «۲۳ درصد پسران دبیرستانی نمی‌خواسته‌اند برای آمیزش تا ازدواج صبر کنند و ۲۰ درصد مردد بوده‌اند.»
 
این جامعه‌شناس گفته مطالعه دیگر در تهران نشان می‌دهد «۵۲ درصد دختران دانشجویی که در خوابگاه اقامت داشتند دوست‌ پسر داشتند و ۱۰ درصد آنها آمیزش قبل از ازدواج داشتند.»
 
زمانی درباره یافته‌های یک تحقیق دیگر در هفت شهر ایران نیز گفته براساس این یافته‌ها «بیش از ۱۱ درصد پاسخ‌گویان گروه سنی ۱۵ تا ۱۹ سال رابطه جنسی خارج از ازدواج دائم را تجربه» کرده‌اند.
 
به گفته وی «مطالعاتی که در ایران در خصوص اختلال عملکرد جنسی انجام شده نشان می‌دهد حدود ۳۱ درصد زنان حداقل یک اختلال عملکرد جنسی داشته‌اند.»
 
آن‌طور که زمانی گفته «۳۵ درصد زنانی که دچار اختلال عملکرد جنسی هستند به پزشک مراجعه نمی‌کنند و ۵۰ درصد طلاق‌ها در تهران به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم مربوط به مشکلات جنسی است.»
 
«توانمندی متوسط» زنان در امور جنسی٬ گرایش «بیشتر» مردان به روابط نامشروع نسبت به زنان و «بد‌تر» بودن سلامت روانی افراد متاهل نسبت به مجرد‌ از دیگر نتایج تحقیقات اشاره شده در این مراسم است.
 
در این مراسم همچنین اعلام شده «روند افزایش روابط جنسی پیش از ازدواج روندی جهانی است و تغییراتی که در ساختار و کارکرد خانواده اتفاق افتاده، روی آن موثر بوده است.»
 
شیرین احمدنیا٬ مدیرکل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، هم در این مراسم درباره وضعیت زنان در جامعه ایران گفته «موقعیت اقتصادی و اجتماعی زنان مناسب نیست و تبعات آن را در شاخص‌های سلامت می‌بینیم.»
 
امیرهوشنگ مهریار٬ استاد روان‌شناسی دانشگاه شیراز هم طی سخنانی در این برنامه گفته «در ایران افسردگی در سطح بالایی است و زنان تقریباً دو برابر بیشتر از مردان به این بیماری مبتلا می‌شوند.»
اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ نیز محمود گلزاری٬ یکی از معاونان وزارت ورزش و جوانان گفته بود ارتباط دختران و پسران در ایران و پیش از دانشگاه نسبت به ۳۰ سال گذشته سه برابر شده است.
 
گلزاری افزوده بود که «ارتباط هم‌زمان یک دختر یا پسر با چند نفر هم افزایش یافته‌ است.»
+40
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  دایره مینا - تهران، بلژیک

  به به به به : )) نه به ما که اصلا تا بیست و خرده ای سالگی اصلا نمی دانستیم - من هم که بچه مثبت و اهل بازی و شعر و کتاب و این حرفها !- که دوست دختر چیه و دوست پسر چیه و اصلا پسر فرقش با دختر در چیه : )) ونه به اینها که در زیر هجده سالگی سراغ اولین بخش از مسئله تنظیم حیات بشری! رفته و داستانهای فراوانی از خود ثبت کرده اند : ))
  8
  46
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران

  حداقل امیدوارم ان فلک زده ها نکات بهداشتی رو رعایت کنند.
  5
  52
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان

  مملکت اسلامی و امام زمانی نوبره
  13
  37
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Persia-princess - کوالا لامپور، مالزی
  بهتر بود که آموزشِ صحیح روابط جنسی‌ به نوجوانان در مدارس داده میشد تا هم از بیماریهای جنسی‌ در امان باشند و هم اینکه از سلامت روان. این که تمایل جنسی‌ در سنین نوجوانی هم وجود داره غیر قابل انکار نیست. باید راجب این مسائل به صورت علمی‌ و بدور از قبحِ اجتماعی صحبت بشه در مدارس. وگرنه ۵۰% طلاق به خاطره نارضایتی جنسی‌ امری عادی هست در چنین جامعی که عادیترین رابطه بین زن و مرد قبیح دانسته میشود.
  2
  21
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  چرا برق آ رفت ی - پاریس، فرانسه
  چند وقت پیش تو همین سایت خوندم آماره فحشا به ۱۵ سال رسیده،واقعا مملکت گل و بلبلِ. دیگه،و حضرت عظمی بابت معضلاتِ جامعه اشک تمساح ریختن،که در خودش نوبره،به جای. اشک باید خون گریه کنه، این دنیا دار مکافاتِ،دیر و زود داره ،اما سوخت و سوزش پای خودش،
  2
  12
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  این روند جهانیست.اصولا مرزها باید برداشته شود.همچنین اثبات شده که اخلاقیات هم نسبی است.اخلاق در ساکنین تبت و لاپا های شمالگان جوری تعریف شده که طرف زن خود را به عنوان مرام در اختیار میهمان مینهد.در اسکیموها 2 خانوار در یک چادر یا ایلگو زندگی میکردند الان هم تعصبی روی این مسائل ندارند.رابطه جنسی باید قبل از ازدواج باشد و کسی انتظار نداشته باشد زنی باکره را پیمان گرفته آنگونه که در بابل باستان بوده.دین مرزهای اخلاق را دست کاری کرد و اکنون که دین کمرنگ و کمرنگ تر میشود دارد روند طبیعی خود را باز می یابد.غریزه جنسی در نهاد بشر است و دین با سرکوب آن باعث عقده های جنسی و مرز تفکیکی بین مرد و زن شده است.
  12
  6
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا
  [::دایره مینا - کراکف ، لهستان::]. واقعاً تا بیست و خرده ای سالگی نمیدونستی « دوست دختر چیه و دوست پسر چیه و اصلا پسر فرقش با دختر در چیه : )) » ؟؟ کجا زندگی میکردی اونوخت؟ کدوم شهر؟ کدوم منطقه؟ اسم «کاظم قاقی» رو شنیدی؟
  13
  10
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  faramarz65 - تهران، ایران
  اینقدر همه چی تابو هست که همه فکر میکنن باید برن ترتیب دوست دخترشون رو بدن !!!! همه دوستی ها که نباید برای سکس باشه ... نمیشه واقعا با جنس مخالف فقط دوست بود !!!! نمیشه باهاش گفت ، خندید ، شوخی کرد !!!!. هر چی رو که محدود کنی بدتر میشه ، میشه عقده ، میشه حرص .. بعضی چیزا رو هم که ادم میشنوه میخواد گریه کنه ،، کسی که بخاطر پول خودفروشی میکنه یا افراد متاهلی که خیانت میکنن .....اینا واقعا گریه دارن ...
  3
  14
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - تهران، بلژیک
  [::fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا::]. : )) حالا یک کمی اش را غلو کردیم ولی اصل ماجرا همینی بود که می بینی و نوشتم ! من هم بچه مثبتی بودم و فقط حاضر جواب بودم آن هم به خاطر این بود که از سن خیلی کم با نوشتن و کتاب و روزنامه وشعرو لطیفه و این حرفها آشنا شدم ولی همه می دانستند که من بچه مثبتی هستم و مانند سایر بچه ها کسی را آزار نمی دادم وشر نبودم و همه از همان بچگی تا جایی می رفتم به من می گفتند پروفسور اومد ! : )) :))
  3
  10
  ‌پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.