وزارت بهداشت: مسئولان بیمارستان خمینی‌شهر برکنار شدند

وزارت بهداشت ایران می‌گوید که مسئولان بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی‌شهر از کار خود برکنار شده اند. کارکنان این بیمارستان اخیرا به کشیدن بخیه از چانه کودکی متهم شده بودند که خانواده‌اش توانایی پرداخت هزینه درمان او را نداشتند.
 
محمد آقاجانی، معاون درمان وزارت بهداشت ایران، امروز سه‌شنبه ۱۷ آذرماه گفت که بر اساس تصمیمی که دیشب اتخاذ شده، "مسئولان بیمارستان از سمت خود برکنار شدند و مسئولان حراست و بازرسی و برخی مسئولان دیگر تذکر جدی گرفتند".
 
یوسف کریمی، معاون دادستانی خمینی‌شهر نیز در آخرین واکنش به این پرونده اعلام کرد که اتهام پزشک و پرستار در پرونده، "تخلف از انجام‌وظیفه" خود که رسیدگی به مصدوم بوده، قیدشده است که برای این جرم طبق قانون بین "شش ماه تا سه سال حبس" در نظر گرفته می‌شود.
 
حسن هاشمی، وزیر بهداشت هم گفته است: "در شرایط عادی کسی که از سلامت روان برخوردار باشد این کار را نمی کند."
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای هاشمی تاکید کرد که دو تیم نظارتی در این پرونده در حال بررسی پرونده هستند.
 
همچنین حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران گفت با افرادی که "دست به چنین اقدامی زده‌اند" باید برخورد جدی شود و دستگاه قضایی باید "اقدام مناسبی" در خصوص پرونده آنها انجام دهد.
 
آقای شهریاری به تسنیم گفته که این موضوع در جلسات کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز مورد بررسی قرار میگیرد.
 
در همین حال رسول بنی هاشمی، رئیس سازمان نظام پزشکی خمینی شهر اعلام کرد که در این حادثه "یک پزشک، یک پرستار و سوپروایزر مقصر شناخته‌شده" و این سه نفر به‌عنوان متهمان پرونده در حال حاضر از کار تعلیق شده‌اند.
 
رئیس سازمان نظام پزشکی خمینی شهر درگفتگو با روزنامه شرق با اشاره به اینکه برخی اطلاعات ضد و نقیض در این پرونده مطرح شده است، گفت: "مبلغی که برای ترخیص کودک درخواست شده بود ۶۷ هزار تومان بوده است نه ۱۵۰ هزار تومان."
 
آقای بنی هاشم با اعلام اینکه شواهد نشان می دهد که پزشک با خانواده درگیر شده است، گفت: "پزشک می گوید تنها دستور بخیه زدن چانه کودک را داده و کد بیمار را تحویل گرفته و پرستار بوده که با خانواده درگیر شده است. پزشک حاضر به اقرار نشد."
 
حمیدرضا طلوعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر اینکه پزشک و پرستار اصول اخلاقی را زیر پا گذاشته اند، گفت که بر روی صورت این کودک جراحی پلاستیک انجام شده و حال عمومی او خوب است.
 
در همین حال خبرگزاری فارس امروز سه شنبه ۱۷ آذرماه اعلام کرد که پزشک و پرستار متهم این پرونده امروز با قرار وثیقه آزاد شدند.
 
سجاد رضوی مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت نیز با تاکید بر اینکه در حادثه "بیمارستان خمینی شهر" کادر پزشکی "نامدیریتی" کرده است، گفت: "بیمار و همراهان در زمان پرداخت به صندوق بیمارستان مراجعه می کنند و اصلا به کادر پزشکی ارتباطی ندارد. از زمان راه اندازی طرح تحول سلامت بخش مددکاری به طور فعال در بیمارستان ها حضور دارد و اگر شخصی به هر دلیلی توان پرداخت هزینه ها را نداشته باشد، این مرکز همکاری های لازم را انجام می‌دهد و در موارد بسیاری تنها کارت هویت بیمار از او گرفته شده و بیمار ترخیص می شود."
 
دادستان اصفهان نیز گفته خودداری کمک به مصدوم یک جرم عمومی است و دادسرا به عنوان مدعی‌العموم به این مسئله رسیدگی می‌کند و تحقیقات خود را انجام می‌دهد.
 
اعضای خانواده این کودک پنج ساله روز جمعه ششم آذر او را که چانه اش زخمی شده بود به بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی‌شهر که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اداره می شود بردند و کادر درمانی چانه او را بخیه زدند، اما گفته شده است که وقتی متوجه شدند که خانواده این کودک توانایی پرداخت هزینه درمانی را ندارند، بخیه او را باز کردند.
 
انتشار خبر این ماجرا در رسانه ها، از جمله در تلویزیون استان اصفهان، واکنش های گسترده ای را برانگیخت.
+102
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  وزیر بهداشت درمان واموزش پزشکی . اقای دکتر سیدحسن هاشمی . ومتخصص جراح چشم . واقعا عالی کارمیکند . ادم باشرف وبا وجدانی است . درود بر دکترهاشمی . حتی معاجه صورت پسر 5 ساله که بخیه های صورت رابخاطر150 هزارتومان دکتر بی وجدان وان پرستار بازکرد .قبول کرده مجانی تا پای جراحی پلاستک صورت طفل انجام دهد ..
  14
  58
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  جناب دکتر حسن هاشمی متخصص و جراح چشم .یکی از وزیران خوب و مسلط کابینه آقای روحانی میباشد. ایشان ضمن مشغله زیاد وزارت بهداشت حواسشان به همه اطراف و اتفاقات و حوادث میباشد . بعنوان مثال در جریان اسید پاشی به خانمها ی اصفهان که به تحریک امام جمعه شهر صورت گرفت . با عیادت از بیمار و عمل جراحی که شخصا" انجام داد. کارنامه قبولی اش را از ملت دریافت کرد. وبه نوعی نشان داد که با اعمال وحشیگری عده ای که بنام اسلام و دین و شریعت انجام میدهند مخالف است.
  0
  21
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  dajal - اصفهان، ایران
  یک طرفه هیچ وقت نباید قضاوت کرد. این خمینی شهری ها را ما اصفهانی ها می شناسیم همیشه دنبال شرن، از نظر فرهنگی فوق العاده سطح پایین اند (بساط قمه زنی ایام محرم و شهادت حضرت علی که حتی نیروی انتظامی هم از پسشون بر نمی یاد). مشکل واقعی سیستم نظام درمانی، اینکه هزینه ویزیت و درمان در صورت عدم تمکین بیمار از پرستار و پزشک بیمارستان کم بشه. حالا هم که مشکل رو شده به جای حل مشکل یک پرستار را که به شدت در همین نظام درمانی تحت فشاره و باید بیش از حد استاندارد کار کنه تا کمبود نیروی پرستاری را جبران کنه قربانی میکنند. در مورد اون پزشک هم خیالتون راحت باشه از خانواده شهی. هیچ کاری باش ندارند اینها همش ظاهرسازیه.
  2
  12
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.