روز دانشجو با طعم سرنگ!

پارسینه : به نظر می‌رسد "تعهد" دانشجویان یکی از دانشگاه‌های تهران وسیله و یا توجیهی برای بی‌توجهی به حقوق دانشجویان آن دانشگاه شده است.

به گزارش پارسینه، قضیه از آنجایی شروع می‌شود که در ظرف غذای یکی از دانشجویان سرسوزن سرنگ پیدا می‌شود و خبر این فاجعه‌ی بهداشتی به سرعت در میان دانشجویان دانشگاه می‌پیچید.
 
این اولین باری نیست که در غذای دانشجویان این دانشگاه چیزهای عجیب پیدا می‌شود. هفته‌ی گذشته تکه‌ی دستکش و ماه گذشته نیز مفتول سیمی در غذایدانشجویان دیده شده بود. نخ گونی برنج که دیگر ادویه‌ی غذایشان شده است.
 
موارد گذشته اعتراض دانشجویان از طریق شورای صنفی دانشجویان به گوش مسئولین رسیده بود، ولی نه‌تنها تاثیری نداشت، بلکه مانند برخی دیگر از دانشگاه‌های کشور هرچه به پایان ترم می‌رسیم، کیفیت و کمیت خدمات به دانشجویان کاهش می‌یابد.
 
امروز، 16 آذر، روزی ملی که در تقویم رسمی کشور به پاس خون دانشجویانی که که در راه آزادی این مرز و بوم ریخته شد، روز دانشجو نام‌گذاری شده است؛دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران به قدری از وضعیت رفاهی نامطلوب به ستوه آمدند که طی یک حرکت "خودجوش" و "غیرسیاسی" سینی‌هایغذای خود را از درب سلف سرویس تا دفتر ریاست دانشگاه به نشانه اعتراض پشتهم چیدند و تعداد زیادی ظرف مقابل دفتر ریاست دانشگاه تلنبار شد.
 
در این بین از سوی مسوول […] دانشگاه حرکتی صورت گرفت که تعجب و اعتراض دانشجویان را بیش از پیش برانگیخت. آن مسوول دانشگاه در بین دانشجویان حضور می‌یابد و تلفن همراه تعدادی از دانشجویان که اقدام به گرفتن عکس و فیلم از این واقعه کرده بودند را به صورت غافلگیرانه و با اعمال زور از آن‌ها می‌گیرد و به دانشجویان تهمت "اغتشاش‌گر" می‌زند؛ درصورتی‌که این
اعتراض دانشجویی  با سکوت کامل صورت گرفت.
 
جای تاسف دارد که حتی در این بین گوشی یک "خانم" نیز توسط یک "مرد" به‌دلیل عکس گرفتن از نحوه‌ی مطالبه‌ی حق خود به زور گرفته شد.
 
پس از معطلی حدودا یک ساعته دانشجویان در سرمای روز دانشجوی برفی مقابل حوزه ریاست، رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در جمع دانشجویان حضور یافته و از دانشجویان خواهش کرد ظروف غذا را جمع کرده و در سالن اجتماعات دانشگاه جمع شوند.
 
پس از این اعتراض سکوت، سالن فجر که جمعیت بسیار زیادی را در خود جای داده بود تریبونی شد برای رساندن اعتراض دانشجویان به گوش مسئولین و همچنین پاسخ‌های مسئولین که به گفته دانشجویان همیشه رنگ و بویی ثابت دارد.
 
در ابتدا نماینده‌ای از سوی دانشجویان تعیین شد و بیانیه‌ای را قرائت کرد.
در این بیانیه چند خواسته ذکر شده بود که از جمله آن‌ها تغییر شرکت […]،پیمانکار غذای دانشگاه و افزایش جدی کیفیت غذا بود. یکی از مهمترینخواسته‌های دانشجویان در این جلسه عذرخواهی مسوول […] دانشگاه به دلیل برخورد نامناسب با دانشجویان بود.
 
پس از صحبت‌های نمایندگان دانشجویان اعم از شورای صنفی، بسیج دانشجویی و... و تایید دانشجویان با ذکر صلوات به حرمت ایام سوگواری جاری، حمیدرضا عظمتی(رییس دانشگاه) به جایگاه سخنرانی می‌آید و با ارائه توضیحاتی از قبیل اینکه بودجه‌ی این دانشگاه 1/6 دانشگاه‌های با ظرفیت مشابه شهر تهران است، ازمشکل بوجود آمده از دانشجویان عذرخواهی می‌کند و با دادن وعده‌هایی قول پیگیری می‌دهد.

در پایان بار دیگر دانشجویان بر تعویض پیمانکار غذا و عذرخواهی مسوول […] تاکید کردند و خواستار تغییرات جدی در رفتار ایشان با دانشجویان شدند. پس از پایان جلسه بیشتر دانشجویان با تاخیر حدود یک‌ساعته به سوی کلاس‌های درس راهی شدند.
+62
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف ، لهستان

  عجب و شگفتا !! ببینید چه قدرمیزان مطالبات دانشجوها از آمدن یا نیامدن نیکسون به ایران تا برکناری پیمانکار !غذا سازی و غذا رسانی پایین آمده است ! بیت :هرچه کنی به خود کنی- گر همه نیک و بد کنی !
  7
  27
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  اشپز دانشگاه درحال تزریق شیشه بوده ...
  5
  18
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  دایره مینا - کراکف ، لهستان -- اولا نیکسون به ایران رفت . وچه ربطی اصلا به نیکسون دارد . درزمان شاه فقید . ایا چنین بود ?.
  10
  12
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان

  چون بودجه کمه باید تو غذا ها اشغال بریزند چه حرفیه اخه ؟
  0
  20
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان
  ایرانی‌ را گرسنه نگاه دار و عرب را سیر ! این جمله منتسب به انگلیسیها به نظرتان آشنا نمی‌آید ! ؟ دانشجویان دانش‌آموزان و اهالی گرامی‌ ایران زمین گرسنگی سهم شماست مال شماست حق شماست !!!
  3
  16
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  [::*بی همتا* - برلین، آلمان::]. کامنت هات خداست خدا : ))
  1
  7
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.