روایت متفاوت از ماجرای کشیدن بخیه کودک اصفهانی به روایت یکی از پرسنل بیمارستان

پارسینه می نویسد : در تاریخ 94/9/6 کودک چهار ساله صدرا زاهدپور به علت زخم چانه به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر برده میشود.

متخصص طب اورژانس پس از معاینه دستور بخیه کردن زخم را می دهد.
 
پرستار کشیک شروع به بخیه زدن می کند، در همین حین همراه بیمار جهت تکمیل پرونده و تسویه حساب به قسمت اداری می رود و بر می گردد و می گوید هزینه 50 هزار تومان زیاد است و قادر به پرداخت آن نیست.
 
از آنجا که پرستار موظف به تکمیل پرونده و ضمیمه کردن فرم تسویه حساب به پرونده است (وگرنه قانونا کسورات می خورد و هزینه وصول نشده به صندوق بیمارستان از حقوق آخر ماهش کسر می شود!) از همراه بیمار کسب تکلیف میکند که چکار کند.
 
مادر بیمار می گوید هزینه زیاد است، اگر بخیه نشود چه؟ به او می گویند زخم بزرگ نیست ، زیر چانه است (در دید نیست) و بچه دختر نیست، بخیه نشود هم مشکلی به وجود نمی آید، خودش جوش میخورد ولی ممکن است کمی جای آن بماند.
 
مادر تصمیم به بردن کودک می گیرد، زخم کودک با یک بخیه زده شده پانسمان شده و پرونده بدون طی مراحل قانونی نیمه کاره می ماند و مادر و بیمار بیمارستان را ترک میکنند.
 
چند روز بعد مادر توسط پرسنل اخراجی بیمارستان تحریک به شکایت میشود، و در تاریخ 94/9/15 اتفاق افتاده به صورت وارونه (کشیدن بخیه توسط پرسنل درمانی!) رسانه ای میشود.
 
مسوولین وزارت بهداشت بجای کشف حقیقت ، بر موج احساسات پاک جامعه سوار شده و خبر از تعلیق و بازداشت! پرسنل درمانی؛ و درمان کودک توسط جراح پلاستیک! را می دهند.
 
اگر هر کدام از ما کمی وجدان داشته باشیم و کمی عقلانی فکر کنیم متوجه خواهیم شد که این قضایا به جز دروغ و جو سازی علیه پرسنل درمانی، چیز دیگری نبوده و هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که بخیه زده شده کشیده شود!
 
گذشته از این، وقتی دریافتی از بیمار به صندوق بیمارستان می رود، چه دخلی به پزشک و پرستار دارد که بیمار پول بدهد یا نه! ای کاش مسوولین وزارت بهداشت به جای انجام حرکات عوامفریبانه، اقدامی در جهت رفع مشکلات قانونی پزشکان و پرستاران خدوم مهین مان که شب و روز برای رفع آلام و نجات جان انسان ها تلاش میکنند، انجام میدادند، تا کمتر شاهد اتفاقاتی از این دست باشیم، کم نیستند بیمارانی که بخاطر مشکل مالی قید درمان را می زنند و این فقط نمونه ای از این دست بود.
 
عکس فوق مربوط به 94/9/15 و پس از رسانه ای شدن اتفاق است، و گواه این مدعاست که زخم بیمار بدون بخیه زدن هم خوب میشده است.
+33
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  پروردگار - تهران، ایران

  پس چرا کار بچه به جراح پلاستیک کشید؟ تازه خودت می گی درمان نیمه کاره ماند . راست هم بگی خاک بر سرت که از زدن چهار تا بخیه دریغ کردی فقط یه سوزن و چند سانتیمتر نخ و پنج دقیقه وقت لازم بود
  60
  92
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان

  بله طبق روال معمول همیشگى دولت و توجیهات رسانه هاى دولتى بجاى پرداختن و تحلیل و ریشه یابى چنین مسائلى و رفع مشکل اصلى که احتیاجات اقتصادى مردم و سیستم درمانى و عدم مدیریت صحیح در مجموع مسایل اجتماعى را شامل مىشود تنها کارى که انجام میشودتعویض جاى قربانى و قصاب است و والسلام !
  11
  87
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران
  چنان گندی زدند که هر توجیه و توضیحی هم این وضع رو بد تر میکنه!
  37
  25
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا
  انقدر این قضیه ها «دروغ و وادروغ» شده، انقدر دوغ و دوشاب قاطی شده، انقدر سخت شده که باور کرد که یه رودهء راست تو شکم یکی پیدا بشه که، هیچی دیگه، آدم نظری نده بهتره تا فردا چوب دو سر طلا نشه! ما که نمیگیم باعث و بانی این هبوط اخلاقی تو اون جامعه کیه ولی ایشالله اون یکی دستش هم چلاق شه !
  0
  12
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  احتراز - دورف، آلمان
  پرسنل اخراجی بیمارستان از کجا این مریض میشناختن که بخواهند آنها رو تحریک کنن. بعدش هم مگه اون دکتر یا پرستار آنها‌را اخراج کرده بودن که بخواهند انتقام بگیرند؟؟؟
  0
  13
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Nasrin-a - کبک، کانادا
  خوب این گزارش خیلی ایراد داره. پزشک متخصص دستور بخیه میده ولی وقتی پول وصول نمیشه از مادر غیر متخصص میپرسند چکار کنیم؟! توی پاراگراف سوم میگه اگر هزینه ای بشه و به صندوق بیمارستان وصول نشه، از حقوق آخر ماه پرستار کسر میشه (که همین قانونهای غیر انسانیه که دردسر ساز میشه) ولی در آخر نتیجه گیری میکنه اینکه بیمار هزینه درمان رو بده یا نده چه دخلی به پزشک و پرستار داره!
  0
  19
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فراز_نروژ - تونسبرگ، نروژ
  هااااا پس اینطور! اگه هزینه درمان ربطی به کادر پزشکی نداره پس چرا از حقوق پرستار کسورات میشه؟ پرسنل اخراجی بیمارستان از کجا این قضیه را متوجه شده بودن؟ آقا کار کار عوامل استکباره شما چرا انقد ساده این؟!
  0
  12
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  [::Afshin51 - کلن، آلمان::]. فکر نمی کنی الان خودت هم داری همین کار را میکنی؟ مشکل اصلی بیمه درمانی در ایران هست که مردم مثل بنده و شما نمیتوانند براحتی هزینه های بیمارستان را بدهند. دوم اینکه شما چطور تونستی چنین اتفاقی را گردن پزشک بیاندازی؟ اونها هم به همین راحتی میندازن گردن بیمار و مادرش! من این نوشته و توجیه را باور می کنم چون به واقعیت نزدیک تر است. در قوانین بیمارستان یک پزشک برای کمک به مشکلات مالی بیمار میتونه از حق خودش کم بکنه و یا اگر هم نخواست و یا نتوانست باید بیمار را به رئیس بیمارستان یا بخش مالی ارجاع کنه. در این عمل ساده که کارش چهارتا بخیه بوده مشخصا بخش مالی و رئیس بیمارستان باید تصمیم می گرفتند چون اصلا پزشک حق الزحمه ای نمیگیره که! پرستار میاد بخیه میزنه و میره. دکتر فقط میاد برای بررسی و دستور دادن به پرستار. حتی اگر عمل بزرگتری را هم تصور کنیم پزشک میره حق خودش را از بیمارستان میگیره نه از بیمار. باز هم پزشک برای مشکلات مالی کاره ای نیست و حتی ضرر هم نمی کنه که بخواهد تصمیم مستقیم برای پرداخت مشتری بگیره. پزشک از سوی بیمارستان تامین میشه نه مشتری
  12
  1
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  اگر کلینیک بود میشد قبول کرد که چون پزشک تمام هزینه ها را مستقیم میگیره، تصمیم گیرنده است اما بیمارستان چنین چیزی نداریم! اون وزارت بهداشت بیشرف هم الان بهترین موقعیت را برای خودش دیده تا در جبهه مردمی پنهان بشه و هرچی مردم میخواهند صورت بده.
  12
  3
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  علی غفاری - تهران، ایران
  با سلام با نظر حصرتعالی کاملا" موافقم
  4
  0
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا
  این بنده خدا نره غول آوردن به جای اصلی‌ قالب کنن،، کلا ماستمالی !!!
  0
  10
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  [::kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا::]. از تو انتظار نداشتم کلاه قرمزی! لااقل بزن تو اینترنت و عکس اش را ببین. خودشه! من همین الان عکس اش را با نماینده وزارت بهداشت دیدم. همین کاپشن قرمز هم تنش هست.
  2
  0
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا
  . [::sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی::]. دوست عزیز منظورم اینه که بچه چهار ساله زخمش عمیقتر از اینه !!! اینا این تصویر رو گذاشتن که شکر کاریهاى خودشون رو یه جورى توجیه کنن !!! چون این عکس شبیه بچه ٧،٦ ساله است !!! نمیدونم شاید هم من اشتباه میکنم !! سلامت باشین !
  0
  7
  ‌سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.