اتومبیل های خودران 'باید راننده داشته باشند'

اداره راهنمایی و رانندگی ایالت کالیفرنیا پیش نویس توصیه هایی با هدف همواره کردن راه برای عموم جهت استفاده از اتومبیل های خودران در جاده ها را منتشر کرده است.
 
این توصیه های احتیاط آمیز حداقل در ابتدا بر حضور یک راننده دارای گواهینامه رسمی در پشت فرمان اصرار دارد، تا در صورت بروز حوادث اضطراری یا از کار افتادن فناوری اتومبیل کنترل آن را به عهده گیرد.
 
کالیفرنیا کانون آزمایش و توسعه این اتومبیل ها بوده است و در نتیجه مقررات تدوین شده در این ایالت بدعتی در جهان به حساب می آید.
 
این مقررات حاکیست که مصرف کنندگان این اتومبیل ها باید آموزش های ویژه بگذرانند و سازندگان باید استفاده از آن را زیر نظر داشته باشند.
 
مقام ها در پاسخ به سوال ها گفتند که هرگونه نقض مقررات راهنمایی و رانندگی یا بروز تصادف، مسئولیت فردی خواهد بود که پشت فرمان نشسته.
'خطر بالقوه'
بسیاری از شرکت ها مثل فورد، اوبر و تسلا درحال سرمایه گذاری سنگین در بخش توسعه و تولید اتومبیل های خودران هستند.
 
گوگل که پیشتاز این میدان است، نمونه ای ساخته که فاقد ابزارهای کنترل متعارف مثل فرمان یا پدال است. اما پیشنهاد اداره راهنمایی و رانندگی کالیفرنیا بدان معنی است که اینگونه اتومبیل های بدون فرمان حداقل در آینده قابل پیش بینی در اختیار مصرف کنندگان قرار نخواهد گرفت.
 
در بیانیه این اداره آمده است: "با توجه به خطرات بالقوه مرتبط با استقرار این فناوری های تازه، این اداره معتقد است که سازندگان پیش از دسترسی عموم، باید تجربه بیشتری در آزمایش اتومبیل های بدون راننده روی جاده ها کسب کنند."
 
به این ترتیب همه خودروهای خودران باید مجهز به ابزارهای کنترل سنتی باشند.
اداره راهنمایی و رانندگی گفت که در آینده ایمنی اتومبیل های کاملا خودران را مجددا ارزیابی خواهد کرد.
در توصیه این سازمان همچنین بخشی مربوط به تضمین حفاظت از این اتومبیل ها در مقابل هک سایبری است.
+8
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  oghabe - سنت گا لن، سوییس
  توصیه کاملا منطقیست.در صورتیکه اشکالی پیش بیاد شخصی‌ که راننده است میتواند کنترل ماشین را بدست بگیره و اتومبیل را هدایت کنه و خسارت مالی‌ و جانی را ۵۰%دیگه کاهش بده.
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.