بازداشت متخلفان در پرونده امتناع از درمان کودک مصدوم اصفهانی

در پی انتشار گزارشی در مورد امتناع کادر پزشکی بیمارستانی در استان اصفهان از سرویس‌دهی به دلیل «عدم تمکن مالی» والدین یک کودک مصدوم، یک پزشک و یک پرستار در این مورد بازداشت و تفهیم اتهام شده‌اند.
 
گزارش دیگری در این زمینه حاکی است که کودک مصدوم که یک پسربچه چهار یا پنج‌ساله است، اکنون تحت عمل جراحی پلاستیک قرار دارد.
 
خبرگزاری دولتی ایرنا، شامگاه یکشنبه ۱۵ آذر، به نقل از معاون دادستان شهرستان خمینی‌شهر نوشت که با مراجعه شاکی به دادستانی، متهمان که یک پزشک و یک پرستار هستند، پس از تفهیم اتهام به دستور مقام قضایی برای انجام تحقیقات تکمیلی، راونه بازداشتگاه نیروی انتظامی شده‌اند.
 
وی از عزم قاطع مراجع قضایی برای رسیدگی به این پرونده خبر داده، اما در عین حال از رسانه‌ها خواسته است تا زمان اعلام نهایی حکم و تشکیل دادگاه، از هرگونه اظهار نظر پیرامون این پرونده خودداری کنند.
پیشتر حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت ایران به نقل از رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفته بود که قرار است افراد متخلف در این اتفاق، از جمله پزشک و مسئول شیفت شب بیمارستان، به دستگاه قضایی معرفی شوند.
 
منابع محلی، از جمله روزنامه محلی «اصفهان زیبا»، روز یکشنبه خبر دادند که خانواده‌ای فقیر برای بخیه پارگی چانه کودکان‌شان به بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی‌شهر مراجعه کرده‌اند، اما عدم توانایی مالی پدر خانواده برای پرداخت هزینه ۱۵۰ هزار تومانی بخیه موجب شده، به دستور پزشک معالج، بخیه‌های کودک مصدوم باز شود.
 
تلاش این روزنامه محلی برای پیگیری صحت و سقم این ماجرا به جایی نرسیده اما خبرگزاری صدا و سیما به نقل از معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شامگاه شنبه ۱۴ آذر، نوشت که »پزشک و پرستار این بیمارستان به علت ممانعت درمان کودک تا صدور حکم قطعی، از اشتغال در مراکز درمانی ممنوع شدند».
 
این مقام مسئول تأیید کرده است که «در این حادثه تأسف‌بار منشور حقوقی بیمار از سوی تیم پزشکی رعایت نشده» و اضافه کرده که پس از این اتفاق تدابیر لازم برای ترمیم مجدد چانه بیمار در نظر گرفته شده است.
 
خبرگزاری دولتی ایرنا هم روز یکشنبه در گزارش دیگری به نقل از معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نوشت که کودک مصدوم، پسربچه به نام صدرا زاهدپور بوده و اکنون تحت جراحی پلاستیک قرار گرفته است.
در واکنش به این رویداد وزیر بهداشت ایران، روز یکشنبه به خبرگزاری صدا و سیما گقته است که شنبه شب از طریق شبکه‌های اجتماعی از موضوع با خبر شده، و همان شب دستور اعزام تیمی را برای بررسی حادثه صادر کرده است.
 
آقای قاضی‌زاده هاشمی همچنین بر لزوم برخورد قضایی با متخلفان این حادثه تأکید کرده است.
شهرستان خمینی‌شهر با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۰ کیلومتری غرب اصفهان است.
+126
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  1irani - لندن، انگلستان

  واقعا آدم باورش نمیشه از این همه حماقت بعضی ها اخه چطور دلت اون اومد با یک بچه همچین کاری کنین ابروی باقی دکترا رو هم شما می برین
  3
  127
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  باز هم جای شکرش باقی است با این رسانه ها و خبرنگارانی که یک نیمچه آزادی اندکی که دارن دردجامعه و مردم گرفتار را بگوش مسئولین میرسانند. و بعضا" مورد رسیدگی قرار میگیرد.خداوند توفیق دهد خبرنگاری را که راه و رسم عملش مردمی است و خیرخواهی.
  0
  11
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  millionaire - منچستر، انگلستان
  موقع ورود به دانشگاه دم از علاقة به مفید بودن براى جامعه و خدمت به خلق میزنند ، وقتى خرشون از پل گذاشته و پزشک شدند جز تکبر و بى ادبى هیچى دیگه سرشون نمیشه
  0
  13
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  آنتی خرافه - کلن، آلمان
  به احتمال زیاد این آغا هم جزو همون 7000 پزشکی بوده که نسبت به ساخت سریال درحاشیه و توهین به جامعه پزشکی شکایتنامه تنظیم کرده بودند. مملکتی که عسلامیست درمانش هم باید عسلامی باشد خب.
  0
  12
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  منوچهری - کرمان، ایران
  جواب تو خود متن بود!! "خمینی شهر"
  4
  12
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  دیوید۰۷۰۷ - ساکرامنتو، ایالات متحده امریکا
  شرم بر اون دکتر،حالا کجان اون همه پزشکانی که به سریال در حاشیه اعتراظ کرده بودن،کار این دکتر از خدا بی خبر که کمی از کارهای در سریال حاشیه نداره،،
  1
  15
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  keyanrad - منچستر، انگلستان
  تکلیف رو روشن کنید و خبر رو درست بنویسید تو چند خبر گذشته تو iranian uk دختر بچه بود حالا شده پسر بچه (دکتر طلوعی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان امروز در تشریح ماجرا گفت: دختری چهارساله هفته گذشته به دلیل پارگی ناحیه چانه به اورژانس بیمارستان اشرفی اصفهانی در خمینی شهر مراجعه و کادر حاضر، سرپایی چانه مصدوم را بخیه می‌کنند) کارشون احمقانه بو واقعاً که بخاطر پول با جون مردم بازى میکنند اونهم بچه ولى اینها موقع اعلام خبر گیج میزنند.
  0
  8
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  خسیس بودن اصفهانی ها صرب المثل است
  6
  5
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  سروش م - کرج، ایران
  [::1irani - لندن، انگلستان::]. من واقعا موندم اون الاغی که به کامنت شما رای منفی داده چجور آدمی ِ
  5
  6
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  amonbede - تهران، ایران
  همش از داعش بد میگیم به خدا قسم این کار کادر پزشکی شنیع تر از اعمال داعشه
  0
  11
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  dook - دبی، امارات متحده عربی
  قابل توجه کسانی که خارج از ایران هستند وضع معیشتی مردم تو ایران داغونه و دکتر این کار رو نمیکرد از معاش خودش باید برای این جراحی میداد درامد مملکت دای دیکه میره مصرف میشه این قوه قضایی هم برای ابرو نرفتن اخوندهاست
  10
  1
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  prince of darkness - دبی، امارات متحده عربی
  واقعا تأسف آوره...بنده از جانب خودم و جامعه پزشکی ایرانیان مقیم امارات از این خانواده معذرت میخوام...
  4
  6
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  mohammad ma - تهران، ایران
  خوب اگه اینا کار کنن کی به سریال در حاشیه اعتراض کنه؟
  1
  7
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Shahin.Orel - تهران، ایران
  باز یک اتفاقی افتاد , دربون اونجا رو بردن محاکمه کنن !! یک پرستار و دکتر رو بردیم دادگاه !! در چنین مواردی رئیس اون بیمارستان هست که باید محاکمه بشه نه پرستار و دکتر اورژانس !
  5
  13
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  لطفا خوانندگان محترم حرفهای دادگاه ها ی پزشکی و نظام پزشکی اصفهان را ملاک قرار ندهند چون اکثر حرفهای شان مغرضانه میباشد!؟!؟
  2
  4
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.