جیمی کارتر می گوید آثار سرطان او ناپدید شده

جیمی کارتر رئیس جمهور سابق آمریکا می گوید که آثار سرطان از مغز او ناپدید شده است.
 
او در بیانیه ای نوشت:‌ "در تازه ترین ام‌آرآی مغزی هیچ اثری از سلول های سرطان اولیه یا سلول های تازه دیده نمی شود."
 
او که ۹۱ ساله دارد این خبر را ابتدا روز یکشنبه در مدرسه ای در شهر پلینز در ایالت جورجیا اعلام کرد.
آقای کارتر که از ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱ رئیس جمهور بود و در سال ۲۰۰۲ برنده جایزه صلح نوبل شد، در ماه اوت از ابتلا به سرطان خبر داده بود.
 
پزشکان مشغول درمان چهار آسیب کوچک سرطانی در مغز او بوده اند.
آقای کارتر ماه پیش گفت که معالجات موثر بوده و نشانه ای از رشد بیشتر سرطان دیده نمی شود.
به گزارش روزنامه آتلانتا جورنال-کانستیتوشن آقای کارتر روز یکشنبه در حالی که در یک کلاس ۳۵۰ نفره تدریس می کرد خبر تازه را اعلام کرد.
فعال حقوق بشر
آقای کارتر در ماه اوت فاش کرد که سرطانی که ابتدا در کبد او ظاهر شده بود به چهار نقطه مغز او سرایت کرده است. آسیب کوچک کبد روز ۱۲ اوت طی عمل جراحی خارج شد.
رئیس جمهور آمریکا پس از ترک کاخ سفید مرکزی به نام کارتر بنیاد کرد که بر تلاش های حقوق بشر و میانجیگری سیاسی متمرکز است.
او از آن زمان در این مرکز فعال بوده است.
آقای کارتر که دموکرات اهل جورجیاست به خاطر کوشش برای یافتن راه حل های صلح آمیز در مناقشه های مختلف بین المللی و فعالیت های حقوق بشری و کمک برای رشد دموکراسی برنده صلح نوبل شد.
+14
رأی دهید
-57

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  IIPARSAII - هانوفر، آلمان

  هرچه زود تر بمیری بهتره٬ تو از اون دسته آدم هایی که نه توی کشور خودت محبوبی و نه خارج از آن. بهتر بود از اول هم توی سیاست نمی آمدی و بادم زمینیت را می کاشتی و با آخوندا توی یک کاسه غذا نمی خودی و ایران را ویران نمی کردی.
  11
  74
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  کلا همه چیز درباره شما برعکسه آن روز کریسمس سال 79 هم به تهران آمدید و گفتید ایران جزیره ثبات منطقه است و مردم ایران عاشق پادشاهون هستند . هنوز دو هفته از رفتنتان نگذشته بود که ایران شد جزیره ناثبات منطقه و شعار مرگ بر شاه در ایران طنین انداز شد به نقل از ویکی پدیا : کارتر در ضیافتی که از طرف شاه به مناسبت ورودش ترتیب داده شده بود خطاب به محمدرضاشاه چنین گفت: «به دلیل رهبری بزرگ شاه، ایران جزیره ثبات در یکی از آشوب‌زده‌ترین نقاط جهان شده‌است. اعلیحضرت، این به دلیل تکریم بسیار نسبت به شما، رهبری شما و احترام و ستایش و عشقی است که ملت ایران به شما دارد. هیچ کشور دیگری در جهان برای برنامه‌ریزی مشترک از ایران به آمریکا نزدیکتر نیست. هیچ کشور دیگری برای بررسی مشکلات منطقه‌ای که مورد علاقه هر دو طرف ما نیز هست ارتباط نزدیکتری از ایران با ما ندارد و هیچ رهبر دیگری نزد من احترامی عمیق‌تر و رابطه‌ای دوستانه‌تر ندارد». در حقیقت او با این صحبت‌ها شاه را اغفال کرد که نسبت به تحرکات مردم بی تفاوت باشد.
  25
  45
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  aliuk60 - لندن، انگلستان
  انشالله همه مریض‌ها شفا پیدا کنن
  10
  6
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Payam-33 - ویسلر، کانادا
  این هم بچه محل جنتی بوده!
  4
  5
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  انزلیچی - بندرانزلی، ایران
  آقای کارتر در مورد سرطانی که به جان مردم ایران انداخت،چیزی نگفته؟
  4
  13
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. آلونا ....آلونا -از تو لونه ات در بیا ! ! چه قدر عشق ویکی پدیا داری بابا جان ! مردم اگر بخواهند ویکی پدیا را بخوانند میروند و می خوانند اینجا محل نظر شخص شخیص ِ خودته نه کپی پیست کردن از ویکی پدیا ! اگر هم تجزیه تحلیل خودت را داری آن را با قوه خلاقهُ خودت درست کن تا یک چیزی شود قابل خواندن ! این کپی پیست کردن از منابع دیگر هم مثل همان نوشتن پایان نامه هایی است که در میدان انقلاب- بیست و چهار اسفند سابق -اسم قبلی اش را هم نوشتم مردم بُل نگیرند وبگویند انقلابی !هستی ! - فت و فراوون به فروش می رسند !" خدایا !آنان را که عقل دادی,چه ندادی و آنان را که عقل ندادی, چه دادی ?! "
  5
  2
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  83hamid - میامی، ایالات متحده امریکا
  اون دنیا شاه منتظرته اول آخرش میمیری ......
  4
  9
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Compatriot - تورنتو، کانادا
  بمیر! تو ایرانو به خاک سیاه نشاندی.
  4
  11
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  cardenas - تهران، ایران
  بخشکی شانس!!
  3
  10
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  farbod_usa - اينجا، ایالات متحده امریکا
  برات آرزوى مرگ نمیکنم، ولى هیچ وقت خیانتى که به من و میلیونها ایرانى و پادشاه وقت ایران ،دوست چندین ساله خودت کردى رو فراموش نمیکنم.و این رو خود آمریکایى ها هم میدونند که خمینى با کمکهاى مالى مستقیم و غیر مستقیم تو و متحدانت توانست انقلابش را مقتدر تر کنند و به ایران بیاید و جان هزاران نفر را بگیرد من و امثال من را آواره غربت کند و ... ولى خمینى هم پس از به قدرت رسیدنش خوب خیانتى بهت کرد و نگذاشت به منافع مالیت در ایران دست پیدا کنى .
  2
  12
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Shahin.Orel - تهران، ایران
  فکر کنم به خاطر لطفی که به این علیحضرت شیعه داشتید , علی شفاتون داده
  16
  7
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::دایره مینا - کراکف ، لهستان::]. اتفاقا ارائه سند و مدرک بسیار برای جامعه ایرانی لازمه ویکی پدیا معتبرترین دانشنامه دنیاست و ما ایرانیهاهر چی می کشیم از دروغ می کشیم از داستانهای خیالی و نامه های خیالی که منتشر می کنیم می کشیم لازمه که همواره حقیقت یادآوری بشه و من به این کارم تا لحظه ای که در این سایت هستم ادامه هستم کسانی که حقیقت برایشان درد آور هستند مجبور نیسند بخوانند ولی اگر این مطالب مورد استفاده یک نفر هم قرار بگیرد من خوشحال می شوم
  3
  4
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. خیلی هم معتبر نیست من بارها و بارها مثلا کتابی خوانده ام و مثلا شرح حال و احوال و دایره المعارف ها را جستجو کرده ام - البته آنموقعی که فراغ بال بیشتری داشتم - در میان کتابهای قدیمی وتاریخی-مثلا ایران باستان حسن پیرنیا و بهرام نامه و تاریخ بیهقی وامثالهم - ولی دیده ام که در ویکی جون ! چیز دیگری را نوشته اند و بنابراین من به آن به ندرت استناد می کنم در ضمن حرفت را به هیچ وجه قبول ندارم یعنی منطقی را که واسه نوشتن از ویکی جون ! گفتی درست نمی دونم اگر ویکی هست خوب دلیلی ندارد اینجا از ان گفته شود کسی بخواهد میرود و جستجو می کند کسی هم نخواهد نمی رود به همین سادگی !ان قسمت اول را هم به زبان شعروآهنگ -ضربی مرتضی احمدی مرحوم -بخوان اینطوری :" آلونا- آلونا ,از تو لونه ات دربیا -بیشتر و بیشتر بیا - با قر و قمیش بیا - اگه شد تیتیش بیا -از ویکی ! داستان بگو - ور دل ِ پوتین بگو ! - یا ز راسپوتین بگو ! [به خودت نگیری ها شوخی بود کمی بخندیم ]
  2
  0
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  چون عدالتی در هیچ کجای خراب شده ی ---آسمان و زمین نیست ---هزاران کودک خردسال از این بیماری با درد جان میدهند...آنوقت این آشغال که قوه ی محرکه ی آن قلاب شکوهمند ایران بود و میلیونها درد را به جان ایران انداخت------شفا
  3
  5
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.