بانوی شیرازی ۳۰ میلیارد تومان کمک کرد تا ریشه سرطان را بخشکاند

به گزارش شیرازه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی این شهر، «زهرا سعادت بنایی»، نیکوکار شیرازی، فرزند مرحوم «عبدالکریم سعادت» در سال 1304 متولد شد. وی که سال‌ها به‌عنوان آموزگار به تربیت آینده‌سازان این مرزوبوم مشغول بود، در سال 1378 به یاد فرزندش امیر که براثر بیماری سرطان جان خود را ازدست‌ داده بود، بیمارستان شش طبقه آنکولوژی امیر را به دانشگاه علوم پزشکی شیراز اهدا کرد.
«محمدهادی ایمانیه»،رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دیدار بانوی خیر که هیات‌رییسه دانشگاه و برخی از بزرگان علم پزشکی، ازجمله پرفسور «علی‌اصغر خدادوست» نیز حضور داشتند، گفت: «زمانی بیمارستان آنکولوژی امیر به‌عنوان بیمارستان تخصصی سرطان به دانشگاه اهدا شد که دانشگاه علوم پزشکی شیراز در شرایط بحرانی به‌سر می‌برد و با توجه به این که تنها بخش درمان سرطان در بیمارستان "نمازی" قرار داشت، کمبود امکانات و تخت‌های بیمارستان بسیار مشاهده می‌شد.»
 
وی ادامه داد: «اهدای این بیمارستان به‌عنوان بیمارستان تخصصی سرطان تا حد بسیاری کمبود موجود درباره تخت‌های بیمارستانی بیماران مبتلا به سرطان را برطرف کرد و امیدواریم با اتمام پروژه بیمارستان تخصصی سرطان جنوب، نیاز استان فارس در این زمینه به‌طورکامل رفع شود.»
 
ایمانیه درباره ساختمان جدید بیمارستان آنکولوژی امیر گفت: «در ابتدا بانو سعادت تصمیم داشت ساختمانی با عنوان "بنیاد فرهنگی سعادت" تأسیس کند که با صحبت‌هایی که درباره کمبود فضای درمانی برای بیماران سرطانی انجام شد، تصمیم گرفتند با ایجاد کاربری در ساختمان جدید، این ساختمان به‌عنوان فضای درمانی در اختیار دانشگاه قرار گیرد.»
 
وی افزود: «این بانوی نیکوکار هدف از ساخت و اهدای بیمارستان آنکولوژی امیر را این‌چنین معرفی کرده است که بیماران غیر از درد بیماری، مشکل دیگری نداشته باشند و با مراجعه به این بیمارستان، بتوانند خدمات درمانی را به‌راحتی دریافت کنند. من می‌توانم با اطمینان بگویم که بیمارستان آنکولوژی امیر یکی از اصلی‌ترین علل رضایتمندی بیماران سرطانی بستری و خانواده‌های آنان در سطح این استان است.»
 
وی با اشاره به قرار گرفتن بخش‌های پیوند مغز استخوان، آی سی یو و آزمایشگاه در ساختمان جدید، ابراز امیدواری کرد که این ساختمان تا سال 1395، به بهره‌برداریبرسد.
 
خانم سعادت نیز با تشکر از همراهی و راهنمایی همیشگی وکیل خود، بانو «قادری» و دکتر «مردانی» در به ثمر نشاندن نیات نیکوکارانه، گفت: «آن چه در دوران تحصیل نیاموخته بودم، زمانه به‌سختی به من آموخت؛ سوختم و ساختم و درنهایت با ساخت بیمارستان امیر، آرام گرفتم.»
 
زهرا سعادت افزود: «علاوه بر ساختمان اصلی بیمارستان آنکولوژی امیر و ساختمان تازه تأسیس بیمارستان، هزینه‌ای نزدیک به یک‌میلیارد ریال در یک حساب بانکی قرار می‌گیرد که نیمی از سود این سپرده در درمان بیماران سرطانی نیازمند مصرف می‌شود و نیم دیگر نیز به‌عنوان هدیه، به دو پزشک آنکولوژی که بهترین کوشش‌ها را در مورد درمان سرطان و بیماران سرطانی داشته‌اند، اختصاص می‌یابد تا کمکی به جبران ارزش خدمات آنان در ریشه‌کنی بیماری سرطان باشد. »
+278
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  nimaaa - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  درود به شرف این مادر ایران انسانهای بزرگواری مثل شمارو کم داره فقط امیدوارم به دست نیازمندش برسه
  7
  110
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  خدا فرزند این بانوی بزرگوار را رحمت کند . و امیدوارم که همچین صحنه هایی از فداکاریه مردم کشورمون را بیشتر شاهد باشیم
  5
  105
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران مظلوم - سوست، هلند

  به امید روزی که سرطان هم مثل یک سرما خوردگی ساده و آسان درمان شود
  3
  101
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  shamirza - تورنتو، کانادا

  امیدوارم ثروت گیر کسانی‌ بیاید که خیرشون به دیگران می‌رسد نه آنانکه آب از دستشان نمی‌‌چکد
  5
  111
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  voltaj - بخارست، رومانی

  درود بر شما مادر گرامی. متاسفانه دولتمردان ما بیشتر به فکر جیب خود و همسایه های مسلمان هستن. به قول بنیانگزار کذایی, اندوه فلسطین کشت ما را. باز هم درود و سپاس به افرادی فداکار و با معرفت مانند شما. با امید ریشه کن شدن سرطان.
  4
  75
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  shirazi - کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا

  کار بسیار انسانی و عاقلانه ای است. البته تیتر خبر اشتباه است و با متن مطابق نیست!!. واضح است که با این اهدا ریشه سرطان خشکیده نمی شود
  5
  65
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Falcon.Iran - اوکلند، نیوزلند

  خانواده سعادت از خانواد‌های خوب و اصیل شیراز هستند. خدا رو شکر که در شیراز خانواد‌های خوبی‌ مثل این خانواده، خانواده نمازی، خلیلی و. داریم که زحمتهای زیادی برای شهرمون کشیدند.
  4
  56
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  امیدوارم که بازتاب عمل خیر خواهانه ش را هزاران برابر ببینه و درد وبلاش بخوره تو سر سدعلی گدای دزد
  7
  20
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.