صدها پلیس زن فعالیت خود را در ساختار پلیس ملی افغانستان آغاز کردند

این افسران جوان در بخش اداری، جنایی و پلیس مرزی در کابل و ولایتها به کار گماشته شدند۳۸۹ افسر جوان پلیس زن بعد از فراگیری یک دوره آموزشی شش ماهه در ترکیه به افغانستان بازگشتند و امروز رسما فعالیت خود را در ساختار پلیس ملی این کشور آغاز کردند.
 
وزارت داخله (کشور) افغانستان اعلام کرده که این افراد در بخش‌های پلیس مرزی، پلیس جنایی و بخش اداری در کابل و ولایت‌های افغانستان به کار گرفته شده‌اند.
 
نورالحق علومی، وزیر داخله افغانستان در این مراسم گفت که این وزارت تاکنون توانسته حدود سه هزار زن را در ساختار پلیس ملی افغانستان جلب کنند.
 
او افزوده که در آینده این وزارت برنامه دارد که شمار پلیس زن را به ده‌ها هزار نفر برساند.
آقای علومی خطاب به این افسران جوان گفت که مشارکت زنان جوان در ساختار نیروهای پلیس ملی افغانستان می‌تواند خدمت بزرگ به زنان افغانستان باشد.
 
او افزوده که زنان پلیس جایگاه خاص خود را به دلیل شرایط ویژه افغانستان دارد. به گفته او در کشوری‌که زنان نتوانسته‌اند بیرون از منزل برآیند و خدماتی را برای مردم کشور انجام دهند، این خدمت بزرگ است.
آقای علومی از این افسران جوان خواست که بدون در نظر داشت مسایل سمتی و سیاسی کار خود را بدون تعلق و بی‌طرفانه انجام دهند.
 
او گفت تفرقه‌افکنی در افغانستان خالی‌گاهی است که دشمنان مردم افغانستان می‌خواهند از آن استفاده کنند.
 
افزایش تعداد سربازان پلیس زن یکی از چالش‌های مهم در افغانستان تلقی می‌شود و اکنون در ساختار وزارت داخله این کشور در حدود ۲۳۰۰ سرباز، افسر و کارمند پلیس زن حضور دارند و شمار نیروهای پلیس افغانستان نیز به بیش از ۱۵۷ هزار نفر می‌رسد که اندکی بیشتر از یک درصد آن زن هستند.
 
وزارت داخله افغانستان افزایش تعداد نیروهای پلیس را یکی از اولویت‌های این وزارت می‌دانند و در نظر دارد که در سال‌های آینده تعداد نیروهای پلیس را به ۵ هزار نفر افزایش دهد.
براساس برنامه‌ریزی این وزارت تا ده سال آینده تعداد نیروهای پلیس به ۱۰ هزار نفر خواهد رسید. جلب زنان در صفوف نیروهای پلیس یکی از چالشها به حساب می‌آید
+44
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  خیلی هم خوب ! اما با این حجاب دستو پا گیر نمیشه با طالبان آدمخوار جنگید! از دختران و زنان کرد یاد بگیرید نه از اسلام ترکی!
  2
  19
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  پیکان جوانان - نانت، فرانسه
  بیا این هم کشور اسلامی مال ما هم اسلامی چرا مال ما نباید پلیس خانم داشته باشه؟ چرا فقط فاطی کماندو باید باشه ؟من ماندم
  3
  5
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.