مخفیگاه اعیانی دکتر قلابی در زعفرانیه

دکتر قلابی که با فریب بیماران پول میلیونی به جیب زده بود زندگی اعیانی‌ در زعفرانیه  تهران داشت.

از روز 27 خردادماه سال جاری وقتی مردی در یک بیمارستان فریب پزشکی دروغین را خورد پلیس پایتخت خود را در برابر کلاهبرداری‌های سریالی یک مرد شیاد دید.

مرد فریب‌خورده خیلی زود با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 6 تهران پیش روی تیمی از اداره 14 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و در حالی که از نارسایی شدید ریوی رنج می‌کشید گفت: من به خاطر بیماری و برای معالجه به تهران آمده و قرار بود که در بیمارستان بستری شوم. حوالی ساعت 11 صبح در خیابان خردمند جنوبی یک مرد که خود را دکتر حسینی معرفی کرد با ادعای اینکه متخصص ریه است، به من گفت که شما بیمار من و تحت معالجات من بودید در حالی که هیچ شناخت و سابقه‌ای را از ایشان در ذهن نداشتم. وی ادامه داد که چند روزی است یک داروی جدید وارد کشور شده که من این دارو را برای شما تهیه خواهم کرد. من نیز با اعتمادی که به صحبت‌های این مرد پیدا کرده بودم کارت بانکی خود و رمز آن را برای تهیه دارو به وی دادم و از وی شنیدم که به کلینیک‌اش به نام «کلینیک صبا» که چند متری بالاتر است بروم تا وی نیز پس از تهیه دارو به آنجا بیاید اما هر چقدر به دنبال کلینیک گشتم، آن را پیدا نکردم. در همین زمان و از طریق پیامک بانکی متوجه شدم 3 میلیون و 600 هزار تومان از حسابم برداشت شده است.
کارآگاهان در نخستین مرحله اقدام به چهره‌نگاری کردند و همزمان تصاویر مجرمان قدیمی که با این شگرد کار می‌کردند را به بیمار فریب‌خورده نشان دادند اما هر دو شاخه علمی پلیس به بن بست خورد.

همزمان یک کلاهبرداری مشابه پیش روی کارآگاهان قرار گرفت که در آن مردی باز در نقش دکتر حسینی اقدام به کلاهبرداری از یک بیمار در یکی از مراکز درمانی واقع در خیابان نظام‌آباد کرده بود. این بار بیمار یک زن بود. وی گفت که مردی به بهانه خرید قرص اقدام به گرفتن کارت بانکی وی کرده و 6 میلیون تومان از حساب وی برداشت کرده است.

کارآگاهان با بررسی شیوه و شگرد کلاهبرداری‌های دکتر قلابی پی بردند مرد شیاد با تردد در مراکز درمانی سطح شهر تهران با به دست آوردن مشخصات و نوع بیماری طعمه‌هایش که برای درمان از سایر شهرهای کشور به تهران آمده‌اند، به اجرای توطئه خود می‌پردازد و با پول‌های بادآورده به خرید سکه و طلا دست می‌زند.

در این مرحله با بازبینی فیلم‌های مداربسته طلافروشی‌ها، کارآگاهان عکسی از چهره دکتر قلابی را در شوک و رسانه‌های دیگر انتشار دادند و خیلی زود در تماس‌هایی که مردم دلسوزانه گرفته بودند مشخص شد که دکتر قلابی مردی 47 ساله به نام شمس‌الله است.

وقتی این مرد در منطقه زعفرانیه دستگیر شد کارآگاهان پی بردند وی با پول‌های بادآورده با پرداخت 150 میلیون تومان پول ودیعه و 5 میلیون تومان اجاره ماهیانه خانه‌ای اعیانی را برای خود و خانواده‌اش اجاره کرده و هیچ‌گاه تصور نمی‌کرد دستگیر شود.

این در حالی بود که انتشار ماجرای این کلاهبرداری پرده از سرنوشت‌های مشابه بیماران دیگری برداشت و فریب‌خوردگان همگی ادعا کردند که همه آنها در حوالی مراکز درمانی و بویژه داروخانه‌ها با دکتر قلابی روبه‌رو شده‌اند و مورد کلاهبرداری وی قرار گرفته‌اند. شمس‌الله که می‌دید چاره‌ای جز اعتراف ندارد در بازجویی‌ها گفت: همیشه خودم را دکتر حسینی معرفی می‌کردم. وقتی مشخصات و نوع بیماری طعمه‌هایم را می‌فهمیدم سراغشان رفته و به بهانه داروی جدید کارت‌هایشان را می‌گرفتم و به خرید و فروش طلا و سکه دست می‌زدم.

وی افزود: هیچ‌گاه تصور نمی‌کردم بازداشت شوم و در مدت فعالیتم از 15 زن و مرد با همین روش کلاهبرداری کرده‌‌ام.
+42
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  mahshahr - ونکوور، کانادا

  زیادم کارش با دکترای به اصطلاح واقعی فرقی نداشته
  5
  70
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  چقدر پست و کثیف باید باشی که پول این افراد مریض و بیجاره رو بدزدی !!
  1
  59
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  کلاٌ مملکت شده قانونه جنگل . بکش تا زنده بمانی . ضعیف تر همیشه قربانی میشه
  0
  28
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ekman - شیراز، ایران

  وقتیکه پزشکان واقعی به پول فکر نمایند و بخیه های دختر 4 ساله ای را بعلت نداشتن و نپرداختن حق ویزیت شان دوباره باز کرده و دخترک 4 ساله را با چانه ای چاک خورده روانه خانه کنند،از دزدان و کلاهبرداران چه توقعی داریم!!!
  0
  30
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.