رییس دیوان عدالت اداری می گوید آیت الله خامنه ای "جوامع بشری را هدایت می کند"

تقاطع: رییس “دیوان عدالت اداری” جمهوری اسلامی می‌گوید نامه‌ی اخیر علی خامنه‌ای به جوانان اروپایی نشان می‌دهد که او «تنها رهبر نظامی جمهوری اسلامی نیست» بلکه رهبری است که «جوامع بشری را هدایت می‌کند».
 
محمدجعفر منتظری در گفتگویی با خبرگزاری “ایسنا” که روز پنج‌شنبه (۱۲ آذر-۳ دسامبر) منتشر شده، گفته نامه‌ی خامنه‌ای، «به موقع و با عنایت الهی بوده است».
 
این مقام قضایی ضمن تشبیه خامنه‌ای با پیامبر اسلام و امامان شیعه افزوده: «این از الطاف الهی است که قلم ایشان وقتی در این راستا به کاغذ گذاشته می‌شود قطعاً هدایت‌های الهی و عنایت‌های حضرت ولی عصر پشت این قضیه است.»
 
وی هم‌چنین رهبر جمهوری اسلامی را شخصیتی توصیف کرده که «افکار و اندیشه‌های ناب، بلند و عمیق اسلامی را به گوش بشریت می‌رساند و دنیا را از خطری که استکبار برای جهان به وجود آورده، آگاه می‌کند».
 
منتظری در پایان، خامنه‌ای را «باعث افتخار کشور و ملت» دانسته و گفته: «این کشور به خود می‌بالد که رهبری دوراندیش و جامع‌نگر دارد که جهان‌بینی ایشان تنها مشمول کشور اسلامی ایران و مسلمانان منطقه نیست بلکه اندیشه و تفکر ایشان اندیشه بشری است و جوامع بشری را حسب مورد و به مقتضای زمان هدایت می‌کند.»
 
گفتنی است رهبر جمهوری اسلامی، روز هشتم آذرماه، برای بار دوم در کمتر از یک سال گذشته، نامه‌ای را خطاب به جوانان غربی نوشت و در آن، تازه به غرب و به طور مشخص امریکا و نیز اسراییل حمله کرد و در عین حال مدعی شد که «دنیای اسلام» خود «قربانی تروریسم» است.
 
او که پیش‌تر در دی‌ماه ۱۳۹۳ و پس از حمله‌ی تروریستی به دفتر مجله‌ی “شارلی ابدو” در پاریس در نامه‌ای به جوانان غربی از آن‌ها خواسته بود «شناختی مستقیم و بی‌واسطه از دین اسلام به دست آورند»، بهانه‌ی نامه‌ی دومش را نیز حملات تروریستی اخیر توسط عوامل گروه “داعش” عنوان کرده است.
+5
رأی دهید
-62

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Compatriot - تورنتو، کانادا

  دروغ و حیله گری از قیافه منحوس شسته نشدت بشدت میباره. رهبرتو برای خودت، سپاهیان و جیره خواران نگاه دار و بس. آخوندی دست نشانده روس که با تفکر قاجاری ملت و مملکتی را فنا کرد.
  2
  35
  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  امری است کاملأ واضح و روشن. ایشان ولی‌فقیه هستند و کلامشان حجت برای بشریتت.
  57
  9
  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  hamid swed - مالمو، سوئد

  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. ببین پاچه خوار آغا, من هر چی میخوام فقط خواننده باشم و وقت هموطن هامو نگیرم ولی وقتی کامنت تو رو میبینم نمیتونم چیزی ننویسم, اولا که تو هنوزم زنده ای و فدای آغات نشدی, دیدی که شما ها فقط حرف پوچ تو خالی هستین, والا اگه راس راستی فدایی آغات بودی ما تا الآن سالت هم رد کرده بودیم. دومآ اون ولی وقیحتون کلامشون حجت هست برای گوسفندایی مثل شما, آخه تو از بشریت چی میدونی گاگول.
  1
  31
  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  [::hamid swed - مالمو، سوئد::]. خوندمو خندیدم :)
  2
  14
  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان
  البته جوامع عوام بشری
  2
  6
  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان:خندیدی؟باید زار زار بحال بشریت گریست و ماتم صدساله گرفت
  1
  8
  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  اگه تو همین واق واق رو هم نکنی که استخوان ماهانه ت قطع میشه! :o
  0
  6
  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  [::senator x - تهران، ایران::]. راستش ، سالهاست که به حال اون مملکت گریه میکنیم، اما گاهی وقتا دوستان آنچنان زیبا مینویسند که باید ازشون یه جوری قدردانی کرد :))
  0
  6
  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  بعله. یعنی از این افراد جز پاچه خواری انتظاری دارید. هندوانه دادن زیر بقل امیرالمومنین معاویه از رفتارهای پاچه خواران و دین بازان دوران دیرین دیرین بود. وی بسیار لذت می برد و مقامات و حقوق بهتری نسیب پاچه خوارانش میکرد
  0
  3
  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.