دولت اوباما از تحقیق درباره مجروح شدن سرلشکر سلیمانی خبر داد

روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال در گزارشی از تلاش دولت آمریکا برای راستی آزمایی گزارش های ضد و نقیض درباره مجروحیت و در برخی موارد مرگ قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه خبر داده است.
 
مقامات آمریکایی می گویند دولت اوباما درباره ادعاهای اخیر مبنی بر مجروح شدن قاسم سلیمانی متنفذ ترین ژنرال ایران در عملیات جاری در شهر حلب تحقیق می کند.
 
فرمانده عملیات برون مرزی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و به گفته مقامات ایران، برای کمک به پیکار بشار اسد رئیس جمهوری سوریه برای عقب زدن شبه نظامیان شورشی که حلب را در محاصره گرفته اند، به آن کشور اعزام شده است.

وال استریت جورنال می گوید گروه های شورشی و یک گروه اوپوزیسیون ایران در روزهای اخیر مدعی شده اند ژنرال سلیمانی مجروح شده و تحت عمل جراحی قرار گرفت. مقامات آمریکایی گفتند این ادعاها را جدی می گیرند و از نزدیک مراقب هستند ببینند آیا او در روزهای آینده در رسانه های دولتی ایران ظاهر خواهد شد یانه.
 
سپاه پاسداران از نزدیک با نیروهای امنیتی سوریه، حزب الله لبنان، و سوریه برای متوقف ساختن پیشروی های شورشیان همکاری می کند. یک مقام ارشد آمریکایی گفت جایگزینی سلیمانی بسیار دشوار خواهد بود، و هر صدمه جدی به او به عنوان عاملی که عملیات دولت سوریه را بشدت تضعیف خواهد کرد دیده می شود.
 
یک مقام ارشد سپاه مجروح شدن سلیمانی را تکذیب کرده و گزارش هایی را که در این باره منتشر شده، بخشی از آنچه آنرا پیکار غرب برای پراکندن اطلاعات نادرست می نامد، توصیف می کند.
به گزارش رسانه های دولتی، سردار رمضان شریف روز یکشنبه گفت «اسرائیلی ها اغلب رویاهای خود را به شکل خبر روی کاغذ می آورند و از طریق رسانه ها در فضای مجازی پخش می کنند. خبرهای نادرست درباره شهادت سرلشکر سلیماتی چنین مقوله ای است.»
 
وال استریت جورنال می نویسد در حقیقت، سرویس های خبری ایران و روسیه در این هفته گزارش دادند که سرلشکر سلیمانی بر عملیات نجات یک خلبان روسی که نیروی هوایی ترکیه هواپیمای او را سرنگون کردنظارت داشت. بنا به گزارش ها، او نیروهای حزب الله و کماندوهای سوریه را برای نجات خلبان بسیج کرد.
وال استریت جورنال اضافه می کند سرلشکر سلیمانی در سال های اخیر وضعیتی تقریبا اسطوره ای در داخل آژانس های اطلاعاتی آمریکا پیدا کرده است. مقامات آمریکایی بر این باورند که او بر کوشش های تهران جهت تضعیف تلاش های دولت بوش برای برقراری ثبات در عراق پس از سرنگونی صدام حسین با آموزش و مسلح ساختن شبه نظامیان شیعه نظارت داشت.
 
مقامات آمریکایی همچنین معتقدند سرلشکر سلیمانی بر عملیات نظامی ایران در افغانستان، یمن، سوریه و سرزمین های فلسطینی نظارت دارد.
+41
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  مقامات آمریکایی بر این باورند که او بر کوشش های تهران جهت تضعیف تلاش های دولت بوش برای برقراری ثبات در عراق پس از سرنگونی صدام حسین با آموزش و مسلح ساختن شبه نظامیان شیعه نظارت داشت!!! و حالا داره چوب اون روزا رو میخوره! امیدوارم که نمرده باشه، اما برای همیشه خونه نشین و به سزای اعمالش برسه!رژیم آدمخور آخوندی
  70
  26
  ‌پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Parsa.Germany - دورتموند، آلمان
  دولت خال زنک اوباما یک تحقیق هم در مورد مسعود رجوی انجام بده ببینیم کدوم گوریه ابریشمچی که معلوم الحال الان در حال خودارضایی هست. این کامنت صرفا برای سرشماری تعداد منافقین ایرانیان یو کی هست لطفا اگر منافق و یا از طویله مسعود و مریم و ابریشمچی بی غیرت هستید منفی بدید!
  56
  59
  ‌پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  عجب تروریست هفت خطی بوده قاسم سلیمانی ....تا مصاحبه اش دیده نشود ..یقینا به درک رفته
  69
  60
  ‌پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  سلیمانی یه تار موی یه سرباز صفر هم نیست، سرلشکر؟؟؟؟؟
  64
  74
  ‌پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  loder - شیراز، ایران
  *بی همتا* - برلین، آلمان ..بی صبرانه منتظر کامنت شما در رابطه با سرویس اطلاعاتی المان که گفته انجیر خانم گند زده هستم ;) اربابت از عرعرستان هر چی گند زده همش رو شده ;)
  67
  56
  ‌پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  این سلیمانی قبل از نکبت خمینی چکاره بوده؟ولی تروریست قابلی است,دانشگاه جنگ ندیده (جنرال)شده
  11
  59
  ‌پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  برادران عرزشی شبیخون زدن دوباره خخخخ
  12
  7
  ‌پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.