تصویر جعلی از دجال آخرالزمان

فارس نیوز می نویسد:هر چند وقت یک‌بار ادعای تولد «دجال» به عنوان یکی از نشانه‌های آخرالزمان مطرح می‌شود.
به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی، مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.
 
**شایعه**
ادعای تولد دجال پیش از این نیز چندین بار مطرح شده بود اما طی چند روز اخیر مطلبی جعلی زیر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است:
«دختری که در سریلانکا ادعا می‌کرد یک سفینه فضایی او را ربوده، بالاخره پس از هشت ماه و بیست روز فرزندش را بدنیا آورده؛‌ در کمال حیرت و ناباوری کودکش به راستی یک بیگانه دورگه است، موجودی با سر و بدنی شبیه انسان ولی دارای یک چشم بزرگ در وسط پیشانی و بدون بینی!
اینجاست که علم از توضیح و توجیه این پدیده استثنایی و بسیار بسیار عجیب و نادر در می‌ماند؛‌ حقیقتاً ما در این گیتی تنها نیستیم؟ فقط خدای لایزال می‌داند و بس، این تصویر یک روز پس از تولد نوزاد را نشان می‌دهد که در میان تدابیر شدید امنیتی توسط یکی از پزشکان رویال‌ هاسپیتال در لندن گرفته شده و به تمام جهان مخابره گشته، و البته در تولد این نوزاد بحث زیاده که میگن یکی از علایم ظهور امام زمان قیام مردی است که یک چشم در میان پیشانی دارد و معروف به دجال می باشد و میگن شاید به روایتی این نوزاد همان دجال باشد.»
 
**واقعیت**
ادعای مطرح شده و تولد نوزاد فوق از یک دختر ربوده شده در سریلانکا کذب است، تصویر فوق مربوط می‌شود به نوزادی که به یک نقص ژنتیکی به نام سایکلوپیا (Cyclopia) مبتلا شده است.
در سال 2006 در هندوستان و در سال 2008 در بولیوی نیز دو کودک یک چشم به دنیا آمدند که پس از تحقیقات مشخص شد این دو کودک از همین نقص ژنتیکی سایکلوپیا رنج می‌برند.
سایکلوپیا (Cyclopia) در حیوانات نیز دیده  شده است، در اوایل سال جاری میلادی یک ماهیگیر مکزیکی یک گونه بسیار نادر از کوسه یک‌چشم در مکزیک کشف شد که طی تحقیقات مشخص شد این کوسه مبتلا به سایکلوپیا (Cyclopia) است.
همچنین مهر سال جاری خبری مبنی بر تولد کودک مصری با یک چشم دنیا را حیرت زده کرد، به گفته پزشکان معالج این کودک، وی از همین بیماری نادر سایکلوپیا (Cyclopia) رنج می‌برد که بخاطر تداخل دارویی در طول دوران بارداری و یا تابش اشعه‌های خطرناک به جنین داخل رحم پیش می‌آید.
بنابر این گزارش ،روایاتى که در مورد خروج دجال در آخر الزمان و قبل از خروج امام مهدى وارد شده بسیار است، ولى بیشتر آنها در مصادر حدیثى اهل سنت یافت مى‌شود و در مصادر حدیثى شیعه کمتر از این علامت یاد شده است، روایات در این مطلب اتفاق دارند که خروج او از علامات قیامت است.
احادیث دجال چندان در احادیث اهل بیت وارد نشده است و حتى در آن چند موردى که سخنى از او به میان آمده، قابل انطباق بر سفیانى است که به‌ طور متواتر در روایات اهل بیت به آن اشاره شده است.
*احتمال تحریف در احادیث دجال
نکته‌اى که در احادیث دجال قابل توجه است اینکه با بررسى کلى در این احادیث مى‌توان احتمال داد که احادیث دجال منشأ اسلامى ندارد، بلکه از یهود به جامعه اسلامى منتقل شده است. بر این ادعا مى‌توان شواهدى را اقامه کرد:
١-احادیث دجال چندان در احادیث اهل بیت وارد نشده است و حتى در آن چند موردى که سخنى از او به میان آمده قابل انطباق بر سفیانى است که به‌ طور متواتر در روایات اهل بیت  به آن اشاره شده است.
٢-غالب احادیث دجال از کعب الاحبار یهودى الاصل رسیده است، کسى که اعمال و رفتارش بسیار مرموز بوده و حتى اسلام آوردنش سؤال برانگیز است و مع الأسف در تاریخ مشاهده مى‌کنیم که عده‌اى از صحابه نیز از او نقل روایت کرده‌اند و این نتیجه اجازه‌اى است که خلفا خصوصاً عمر بن خطاب به او براى نشر حدیث داده‌اند.
٣-در بین عقاید یهود مشاهده مى‌کنیم که آنان معتقدند مسیح منتظر در آخرالزمان خروج مى‌کند و دجال را به قتل مى‌رساند.
+40
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  سورتمه - سورتمه، بلژیک

  بزرگترین سوغات اسلام بعد از 1400 سال عقب ماندگی ذهنی و فلاکت برای مسلمانان است. شما کمتر کشور مسلمانی رو میتونی پیدا کنی که درگیر مشکلاتی از قبیل جنگ و بدبختی و غارت و وو نباشد!
  21
  91
  شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک
  پیامبر ص می فرمایند: دجال در امت من بیرون می شود در چهل روز، پس خداوند عیسی بن مریم را مأمور می کند، او را طلب می کند و از بین می برد. حضرت علی ع ضمن یک خطبه طولانی فرمود: مهدی عج با یارانش از مکه به بیت المقدس می آیند، و در آن مکان بین آن حضرت با دجال و ارتش او، جنگ واقع می شود، دجال و ارتش او مفتضحانه شکست می خورند، به طوری که از اول تا آخر آنها به هلاکت می رسند و دنیا آباد می شود و حضرت مهدی عج عدالت و قسط را در جهان به پا می دارد، و طبق روایتی آن حضرت، دجال را در کناسه کوفه به دار می زند. (عیسی‌ بن‌ مریم فقط مأمور اجرای حکم هست چون عیسی بن مریم خادم آقا امام زمان عج هست)
  131
  113
  شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Shahin.Orel - تهران، ایران
  در متن نوشته ( روایاتى که در مورد خروج دجال در آخر الزمان و قبل از خروج امام مهدى وارد شده بسیار است، ولى بیشتر آنها در مصادر حدیثى اهل سنت یافت مى‌شود ) یک وقت کسی فکر نکنه اهل سنت امام زمان ندارن و این خزعبلات مربوط به شیعه هست ها !!
  42
  35
  شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  چقدرشبیه بچگی‌‌های رهبر الدنگ یک دست هست .
  49
  76
  شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  paydar22 - لاهه، هلند
  اما در مورد دجال من شنیده بودم دجال قبل از ظهور امام زمان میاید و او هفت رنک و فریبندست و انانی که به اسلام و خدا ایمان ندارند را فریب میدهد وبا خود میبرد و اما فریب او چیست مثلان هر کسی به چیزی غیر از خدا و دیننش اتقاد دارد نشان میده و میبرد مثل فیلم اهنک قما زنا و دیگر چیزهای که شما را از خدا دور و وقت شما را طلف مکند مانند گامپیوتر که همه ای اینها را در خودش کنجانده و یک چشم بیشتر هم ندارد حال شما هم مثل من فکر مکنید
  18
  7
  یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  من پدر این دجال کوچولورا در فیلم هرکول و خدایان دیدم عظمتی داشت.
  2
  6
  یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Patek11 - دبی، امارات متحده عربی
  دجال اخرین و بزرگترین شر در دنیاست. اگر کبریت روشن کنید میبینید وقتی که کبریت میخواد خاموش بشه شعله اتیش بیشتر میشه. وقتی دنیا میخواد به اخر برسه برای پایانش بزرگترین شر دنیا اتفاق میفته یعنی ظهور دجال. دجال در اصفهان متولد میشه ولی محل ظهورش که همه میفهمن دجال اومده بین عراق و ترکیه هست دقیق ترش میشه بین کردستان عراق و ترکیه. چشم راستش با پوست بدن پوشیده شده یعنی مثل اینکه اصلاً چشم راست نداره و چشم چپش مثل دونه انگور افتاده بیرون. روی پیشونیش نوشته ک ف ر. هر انسانی میتونه بخونه. انسانی هست تنومند. ادعای خدایی میکنه. و با اجازه خدا کارهای عجیبی انجام میده. بیشتر پیروانش زنان و یهود هستن. چهل روز در زمین میمونه یک روزش مثل یکسال طول میکشه روز بعدش مثل یکماه روز بعدش مثل یک هفته و بقیه روزهاش عادی هست. توسط شخص حضرت عیسی کشته میشه در بیت المقدس. نشونه های نزدیکی اومدنش اینه : ثمر دادن نخلستان های بیسان که در فلسطین هست. خشک شدن دریاچه طبریه که در فلسطین هست. میگن قبل از اومدنش هفت سال قحط سالی میشه. به الله پناه میبریم از شر فتنه دجال
  5
  4
  یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.