نخست‌وزیر فرانسه: کشورهای حاشیه خلیج فارس پناهجویان سوری را بپذیرند

مانوئل والس، نخست‌وزیر فرانسه از کشورهای حاشیه خلیج فارس خواسته است تا تعداد بیشتری از پناهجوهای سوری را بپذیرند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای والس هشدار داده است در صورتی که اروپا مرزهای خود را کنترل نکند، زمستان امسال، یک فاجعه انسانی در بالکان روی خواهد داد.
 
بیشتر پناهجویان پس از ورود به اروپا از طریق کشورهای بالکان وارد کشورهای اروپای غربی می‌شوند.
آقای والس جمعه شب گفت: "باز می‌گویم، اروپا نمی‌تواند تمامی پناهجویانی را که از سوریه می‌آیند بپذیرد. برای همین ما به یک راه حل دیپلماتیک، سیاسی و نظامی در سوریه نیاز داریم."
 
نخست‌وزیر فرانسه این سخنان را در جمع ساکنان منطقه‌ای در حومه پاریس بیان کرد و گفت هر کشوری باید نقشی به عهده بگیرد. او در این زمینه به خصوص به کشورهای حاشیه خلیج فارس اشاره کرده است.
نیمی از جمعیت سوریه از زمان آغاز ناآرامی‌ها در این کشور، خانه و کاشانه خود را ترک کرده‌اندمیلیون‌ها سوری پس از جنگ داخلی سوریه از این کشور فرار کرده‌اند.
 
بیشتر آنها در اردن، ترکیه و لبنان به سر می‌برند و شماری نیز رهسپار اروپا شده‌اند اما کشورهای حاشیه خلیج فارس به خصوص قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی پذیرای این افراد نشده‌اند.
 
بسیاری از آوارگان سوری به دنبال وخیم‌تر شدن اوضاع این کشور، خطر عبور از دریای مدیترانه برای رسیدن به خاک اروپا را به جان می خرند که در این میان، شماری از آنها جان خود را از دست می‌دهند.
 
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفته است که بحران آوارگان سوریه طی ۲۵ سال اخیر، بزرگ‌ترین بحران انسانی ناشی از یک درگیری است.
 
این نهاد گفته است تعداد افرادی که به دلیل جنگ و خشونت‌های سوریه از این کشور فرار کرده‌اند، به بیش از چهار میلیون نفر رسیده است.
 
همچنین طبق آمار، تقریبا نیمی از جمعیت سوریه از زمان آغاز ناآرامی‌ها در این کشور، خانه و کاشانه خود را ترک کرده‌اند.
+37
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  متاسفانه دیگه دیر شده جناب اون زمان که آدمهای مثل خمینی رو پرو بال دادید و داشتید سودهای کلان میبردید از وجود دیکتاتورها باید فکر اینجاش رو هم میکردید . اگر کشورهایی مثل ایران و سوریه و عراق و افغانستان آزاد و آرام بود کسی به اروپا نمیومد . اما خوب وقتی منافع شما ایجاب میکرد و میکنه دیکتاتور ها باشن خوب باید توقع این چیزها رو هم داشته باشید . آش که میپزید یک قاشق هم باید خودتون مزه کنید ;)
  1
  19
  شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.