شلیک مرگ به پلیس تازه داماد

 عامل شلیک مرگبار که مرگ پلیس تازه داماد را رقم زده بود در مازندران دستگیر شد.

اقدامات گسترده پلیس برای به دست آوردن ردی از این مرد مسلح با دریافت گزارشی از شهادت یک افسر گشت پلیس در دستور کار قرار گرفت.  بر اساس این گزارش، نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه 5 آذر ماه سال‌جاری بود که یکی از ساکنان منطقه بهنمیر از بخش‌های توابع بابلسر در حالی که بشدت ترسیده و مضطرب نشان می‌داد با مرکز 110 تماس گرفته و ادعا کرد گروهی از جوانان شرور منطقه با پسرش تماس گرفته و تهدید کرده‌اند او را می‌کشند.

با توجه به این وضعیت مأموران گشت منطقه در جریان ماجرا قرار گرفتند و یکی از اکیپ‌های گشتی به سرپرستی استوار یکم «سید محمد عبدی» از مأموران پلیس بخش «بهنمیر» برای بررسی و کنترل اوضاع به محل اعزام شدند.

در حالی که عقربه‌های ساعت 1/5 بامداد روز پنجشنبه را نشان می‌داد خودروی گشت پلیس در خیابان‌های اطراف محل احتمالی حضور تهدید‌کنندگان گشت زنی می‌کنند تا اینکه به خودرویی که در گوشه خیابان پارک شده بود مظنون می‌شوند.

سراکیپ گشت پلیس با مشاهده این وضعیت خود پیاده شده و برای بررسی ماجرا وارد عمل می‌شود. هنوز لحظه‌ای از خروج او از خودرو نمی‌گذشت که صدای شلیک گلوله‌ای سکوت نیمه شب بهنمیر را می‌شکند.  افسر جوان بعد از چند قدم تلو تلو خوردن روی زمین می‌افتد و خودروی مرموز پیش از اینکه بقیه نیروهای گشت فرصت واکنش داشته باشند با سرنشینانش از محل حادثه متواری می‌شود.

همکاران افسر گشت، پیکر نیمه جان و خون آلود وی را به بیمارستان رساندند. تیم‌هایی از پزشکان متخصص وارد عمل شدند تا برای نجات افسر مجروح اقدامات لازم را انجام دهند اما با وجود تلاش‌های صورت گرفته افسر جوان روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شده و جان سپرد.  با کشته شدن این مأمور و با دستور دادستان دادسرای بابلسر تیمی از کارآگاهان آگاهی وارد عمل شدند.

در نخستین اقدام مأموران به بررسی «تماس برقرار شده در دقایقی پیش از شلیک به افسر پلیس» پرداخته و دریافتند که در روز حادثه دو گروه از اراذل و اوباش منطقه بعد از شرب خمر با هم درگیر شده بودند که در این درگیری یکی از آنها با اصابت ضربات کارد مجروح شده و در تلافی این اتفاق دوستان جوان مجروح بعد از مسلح کردن خود به تفنگ شکاری به طرف خانه یکی از آنها رفته و او را تهدید به مرگ کردند.

بدین ترتیب با شناسایی عاملان این درگیری و با احتمال اینکه عامل تیراندازی از اعضای گروه تهدید‌کننده باشد، اقدامات ردیابی مخفیگاه اعضای دو گروه خلافکار در دستور کار پلیس قرار گرفت.

هنوز ساعتی از مرگ افسر جوان نمی‌گذشت که بیش از 10 نفر از اعضای دو گروه درگیر ردیابی و بازداشت شدند.  در جریان این اقدام پلیسی مشخص شد که عامل تیراندازی از اعضای گروه تهدید‌کننده بوده و بعد از فرار از محل حادثه خودرویش را در حاشیه شهر رها کرده و می‌خواهد از طریق مرزهای غربی از کشور خارج شود.

با به دست آمدن اطلاعاتی دقیق از مشخصات این قاتل، تصویر وی برای پلیس سراسر کشور مخابره و دستور بازداشت وی صادر شد.

سردار مسعود جعفری نسب فرمانده پلیس استان مازندران در این باره به خبرنگار ما گفت: در پی این گزارش که در میدان «شهدا»ی شهر بهنمیر یکی از مأموران پلیس به شهادت رسیده بود مأموران با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، عامل تیراندازی که از اراذل و اوباش و شرور معروف بوده را شناسایی کردند و در عرض 20 ساعت، قاتل را به دام انداختند.  بر اساس اظهارات سردار جعفری نسب در ارتباط با این پرونده غیر از عامل اصلی تیراندازی تاکنون 20 تن از افراد خلافکار منطقه بازداشت شده‌اند.

بر اساس اخبار رسیده عامل اصلی تیراندازی چند‌بار به اتهام تیراندازی و اخلال در نظم عمومی دستگیر و روانه زندان شده بود و در زمان جنایت به جای گذراندن دوران حبس به مرخصی 5 روزه آمده بود و این دوره مرخصی را 5 روز دیگر تمدید کرده بود.
استوار یکم شهید عبدی 26 سال سن داشت و در روز حادثه تنها دو ماه از ازدواجش می‌گذشت. مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک و مطهر این شهید گرانقدر ساعت 5/8 صبح روز شنبه هفتم آذرماه در بابلسر و ساعت 10صبح همان روز در ساری با حضور مسئولان و مردم استان مازندران برگزار می‌شود.
+21
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  juvel - اسلو، نروژ

  یکی‌ از بزرگترین اشتباهات پلیس ایران اینه که ماموراش جلیقه ضد گلوله استفاده نمیکنند ، اینجا در تمام مدت پلیسها جلیقه دارند !
  0
  40
  شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  londonlondon - لندن، انگلستان
  چه قیافهای چندشی دارن
  3
  12
  شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.