سحرگاه مرگ برای ۵ محکوم به اعدام

 9 محکوم به قصاص که در جنایت‌های جداگانه مرتکب قتل شده بودند، در حالی روز گذشته پای چوبه دار قرار گرفتند که چهار نفر از آنها با دریافت مهلت از اولیای دم توانستند از مرگ نجات پیدا کنند. 9 محکوم به مرگ پیش از این در دادگاه کیفری محاکمه و به قصاص محکوم شده بودند.
به گزارش جام‌جم، نخستین قاتل که روز گذشته حکمش اجرا شد، فرشاد 31 ساله است که در شهریور سال 86 در پایان یک مراسم عروسی یکی از میهمانان را در جریان نزاع، با شیشه نوشابه به قتل رسانده است.
متهم در جلسه دادگاه در دفاع از خود گفت: با پایان عروسی سوار موتور به دنبال کارناوال عروس بودیم که هنگام سبقت با حمید درگیر شدم. با یک شیشه نوشابه به او حمله کرده و با ضربات متعدد به گردنش او را به قتل رساندم.
قتل همسر و دختر 3 ساله
دومین قاتلی که روز گذشته حکمش اجرا شد، مرد 40 ساله‌ای بود که در بهمن سال 86 با ضربات چاقو همسر و دختر سه ساله‌اش را در رباط‌کریم به قتل رسانده بود. قاتل به نام محمد که پس از قتل خود را تسلیم پلیس کرده بود، در جلسه دادگاه در دفاع از خود گفت: چند وقتی بود با همسرم شهلا 25 ساله دچار اختلاف بودم. روز حادثه او قصد خروج از خانه را داشت که مانع او شدم. دقایقی بعد او دوباره قصد خروج از خانه را داشت که با برداشتن چاقو از آشپزخانه، چند ضربه به سر و گردن او زدم. در حالی که همسر 25 ساله‌ام غرق در خون بود، به دختر سه ساله‌ام گفت به همه بگوید من او را به قتل رسانده‌ام. من که کنترلی روی اعصابم نداشتم و نمی‌خواستم فرزندم یتیم بزرگ شود، با سه ضربه چاقو دخترم را نیز به قتل رساندم.
پایان مزاحمت
رسیدگی به پرونده سومین اعدامی از آذرسال 87 با قتل پسر 21 ساله‌ای در صباشهر شهریار آغاز شد. با دستگیری عامل جنایت خیابانی به نام علیرضا، او با قبول ارتکاب قتل در جلسه دادگاه در دفاع از خود گفت: مقتول چند بار مزاحم خواهر و دختر دایی‌ام شده بود، به همین خاطر به او تذکر دادم. روز حادثه او با خودرو سد راهم شد و با برداشت یک چاقو میوه‌خوری، ضربه‌ای به کتف من زد و من نیز در دفاع از خود، چند ضربه با چاقو به او زدم که جانش را از دست داد.
درگیری پس از مصرف مواد
چهارمین اعدامی پسر جوانی بود که آبان سال 87 دوستش مهیار 19 ساله را به قتل رسانده و پس از دو سال فرار دستگیر شد. متهم پس از دستگیری در شعبه 74 دادگاه کیفری محاکمه و در دفاع از خود گفت: آن روز مهیار مواد مخدر مصرف کرده بود و حالت طبیعی نداشت. او ادعا کرد من پشت سرش حرف زده‌ام، به همین دلیل با من درگیر شد. او چند ضربه به من زد و من در دفاع از خودم، با چاقو او را به قتل رساندم.
قتل دوست با شیشه قلیان
آخرین قاتلی که صبح دیروز حکم مجازاتش اجرا شد، سعید نام داشت. پسر جوان که در آبان 88 دوست 27 ساله‌اش را به قتل رسانده بود، در جلسه دادگاه در دفاع از خود گفت: روز حادثه با مقتول که دوستم بود، در حال حرکت به سمت خیابان پیروزی بودیم. دوستم جاوید حالت عادی نداشت و به همین دلیل با من درگیر شد، من نیز در دفاع از خود با شیشه قلیان چند ضربه به سر و گردن او زده و سپس از خودرو پیاده و فرار کردم. فردای آن روز وقتی فهمیدم دوستم فوت کرده است، خود را تسلیم پلیس کردم. با اعترافات پسر قاتل، او با حکم قضات شعبه 71 دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد.
مهلت دوباره به 4 قاتل
در حالی که قرار بود روز گذشته حکم چهار قاتل دیگر اجرا شود، آنها توانستند از خانواده اولیای دم مهلت بگیرند.
جنایت، پایان اختلاف قدیمی
نخستین قاتلی که رضایت گرفت، در اسفند سال 88 در شهرستان قرچک، دوستش مرتضی را به قتل رسانده بود. قاتل 34 ساله پس از دستگیری در جلسه دادگاه در دفاع از خود گفت: از قبل با مقتول درگیری داشتم و روز گذشته نیز او به خاطر مصرف مشروبات الکلی، بار دیگر با من درگیر شده بود. در روز قتل وقتی یاد سخنان او افتادم، کنترلم را از دست داده و با ضربات چاقو او را به قتل رساندم.
اختلاف مرگبار مالی
غلامرضا 45 ساله که تاکنون چند بار از خانواده مقتول مهلت گرفته است نیز دیروز موفق شد از مجازات مرگ فرار کند. او به خاطر اختلافات مالی شریک 59 ساله‌اش به نام محمد را در شهرستان پیشوا در فروردین سال 88 به قتل رسانده است.
قتل راننده برای سرقت
سومین اعدامی که توانست قبل از اجرای حکم اعدامش از خانواده مقتول مهلت بگیرد، پسر 25 ساله‌ای به نام عارف است که بهمن سال 88 هنگام سرقت محموله فرش در اتوبان تهران ـ قم مرتکب قتل راننده خودروی نیسان شده بود. پسر جوان که هنگام قتل 19 ساله بود، یک ماه بعد از جنایت هنگام فروش فرش‌های سرقتی در پاکدشت شناسایی و دستگیر شد.
کشتن نوعروس به خاطر بوی بد دهان
چهارمین نجات یافته تازه‌دامادی به نام اسماعیل است. او متهم است سه روز پس از ازدواج همسر 16 ساله‌اش را بهمن سال 89 در شهرستان قرچک ورامین با ضربات چاقو به قتل رسانده است. داماد جوان پس از دستگیری در دفاع از خود به قضات شعبه 71 کیفری گفت: سه روز بود که با فاطمه ازدواج کرده بودم. او همیشه دهانش بو می‌داد و تلاشی برای رفع بوی بد دهانش نمی‌کرد. آن روز فکر کردم در ازدواج سرم را کلاه گذاشته‌اند، به همین دلیل با چاقوی آشپزخانه به سمت همسرم حمله کردم و او را با ضربات چاقو کشتم.
+39
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  بشنو از نی - تهران، ایران

  ای داش اسماعیل تازه داماد !! ... خاک بر اون سرت با اون دلیل ات !!! . د .. انگارخودش دهنش خیلی خوشبو بوده !!!
  2
  61
  جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  پروردگار - تهران، ایران

  باز خوبه خیلی ها در غرب نمی تونن فارسی بخونن وگرنه آبرومون می رفت . بوی بد دهان عروس و مزاحمت برای خواهر و دختر دایی؟! توکارماوال عروسی پیچیده جلو من ؟! توی محل ما که شمالی ترین نقطه تهران است مثلن با کلاس وقتی چهار تا جوان ایستادن تو خیابون دارند حرف می زنن وقتی ماشین رد میشه از جلو ماشین کنار نمی رن ماشین باید راهش رو کج کنه براشون کسر شان محسوب میشه برن کنار ماشین رد بشه یه فرهنگ شده حالا تصور کنید همین آدم تو کاروان عروسی یکی بپبچه جلوش مثل مورد بالا خوب می زنه می کشه طرف رو
  10
  53
  جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  oghab - هلسینکی، فنلاند

  این اخری )(بوی دهان)این کثافت اصلا محاکمه نمیخواد اعدام .
  2
  69
  جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان

  اخر نامرد بی شرف. ان دختر بیچاره چه باید بکند که بدلایلی دهانش بو میدهد. بدبخت نا مرد . بی معرفت. یک لحظه فکر کن. بوی بد دهان ناشی از مشکلات گوارشی است و ان بچه بیگناه در اینکار نقشی ندارد. بی معرفت اگر تو مرد بودی انرا معالجه میکردی. اگر نه بچه ان ننه بی خاصیت تو هستی و قدرت یک مرد با مرام را نداری.خب ان دختر بیچاره را طلاق بده. دنیا که باخر نرسیده. بی شرف نامرد.
  0
  42
  جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  nimaaa - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  دلیلش مهلت دادن خانواده نو عروس به قاتل رو متوجه نمیشم
  0
  18
  جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  leila leila - گوتنبرگ، سوئد

  قتل به خاطر بوی بد دهان ؟ دختر بچه ۱۶ ساله رو تو اون سن شوهر دادن الانم تو اعدامش شل کن سفت کن راه انداختن که یه پولی‌ دستشون بیاد . قبل از این اسماعیل خان بی‌ پدرو مادر باید ننه بابای دختر رو اعدام کنن که قشنگ معلومه شوهرش دادن که نون خور از سفره شون کم کنن الانم دندون تیز کردن که پول خدا رسونده رو به جیب بزنن . توف به این روزگار
  1
  28
  جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران مظلوم - سوست، هلند
  این آقا داماد خیلی لج من را در آورده آخه احمق چرا دختر بیچاره را کشتی ؟خب طلاقش می دادی . هم آن دختر زنده بود هم خودت گرفتار نمی شدی که بخواهی التماس کنی تا زنده بمانی!
  0
  13
  جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  londonlondon - لندن، انگلستان
  بله وقتی‌ همه به راحتی‌ عدم میکشن و دیه پرداخت می‌کنن همین می‌شه مسواک نزدی سرتو میبرم دیونه خونس اونجا اه
  0
  1
  شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.