مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان؛ کیانوش رستمی نایب قهرمان شد

در پایان مسابقه دسته ۸۵ کیلوگرم جهان اوکلف روس با مجموع ۳۹۱ کیلوگرم در جایگاه نخست جهان ایستاد، کیانوش رستمی با ۳۸۷ کیلوگرم نایب قهرمان شد و آبتی آکادف دیگر وزنه بردار ۸۵ کیلویی روسیه با ۳۸۰ کیلوگرم سوم دنیا شد.
 
کیانوش رستمی که در حرکت یک‌ضرب با بالای سر بردن وزنه ۱۷۳ کیلوگرمی به مدال برنز رسیده بود در حرکت دوضرب با مهار وزنه ۲۱۴ کیلوگرم و مجموع ۳۸۷ کیلوگرم به مدال نقره رسید.
 
کیانوش رستمی در حالی به مدال نقره دسته ۸۵ کیلوگرم رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جهان در هیوستون آمریکا دست پیدا کرد که چیزی نمانده بود به مدال طلا دست یابد.
 
او در شانس دوم حرکت دوضرب خود وزنه ۲۱۸ کیلوگرمی را به راحتی بالای سر برد، اما نتوانست آن را روی سر نگه دارد و وزنه از پشت سرش افتاد.
 
کیانوش رستمی در این مورد توضیح داد: "فکر می‌کنم تا آخر عمرم این اتفاق در خاطرم جاودانه شود که چرا وزنه ای که حکم طلایی شدن را برایم داشت اینگونه از پشت سرم در یک لحظه رها شد و همه چیز را برباد داد."
 
آقای رستمی با بیان این مطلب که المپیک و کسب بهترین نتیجه در این رویداد بزرگ هدف نهایی او خواهد بود گفت: اگر چه نتوانستم در آمریکا طلایی شوم اما از حالا برای المپیک برنامه ریزی دقیقی خواهم داشت تا با تمرین و ممارست بیشتر در بازی های ریو صاحب بهترین و خوشرنگ‌ترین مدال بازی‌های المپیک شوم."
آرتم اوکولف روس که در یک‌ضرب ۱۷۶ کیلوگرم را بالای سر برده بود در حرکت دوضرب با مهار وزنه ۲۱۵ کیلوگرم و مجموع ۳۹۱ کیلوگرم، به مدال طلا رسید.
 
آپتی اوخادف که او هم از روسیه است، در حرکت یک‌ضرب وزنه ۱۶۸ کیلوگرم را بالای سر برد و در دوضرب با مهار ۲۱۲ کیلوگرم و مجموع ۳۸۰ کیلوگرم مدال برنز گرفت.
 
کیانوش رستمی تاکنون دو بار، در ۲۰۱۱ پاریس و ۲۰۱۴ آلماتی مدال طلا گرفته است.
 
این نخستین مدال ایران در این دوره از رقابت‌هاست. مجید عسکری، جابر بهروزی و رسول تقیان سه وزنه‌بردار ایران هستند که در اوزان خود به مدالی دست نیافتند.
+15
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.