آمریکا: دولت سوریه از داعش نفت خریداری می‌کند.

جرج حسوانی، سرمایه‌دار و تاجر دوملیتی سوری-روسی است که ارتباط نزدیکی با دولت سوریه دارد.تقاطع: دولت ایالات متحده امریکا روز چهارشنبه (۲۵ نوامبر-۴ آذر) دولت بشار اسد در سوریه را به خرید نفت از گروه “دولت اسلامی” (داعش) متهم کرد و یک تاجر سوری-روسی را به ظن تسهیل این‌گونه معاملات در فهرست سیاه تحریم‌های خود قرار داد.
 
وزارت خزانه‌داری امریکا در اطلاعیه‌ی خود، ابن تاجر متولد سوریه را “جرج حسوانی” معرفی کرده و گفته که او از شرکت مهندسی و ساختمانی خود “حسکو” (HESCO) برای تسهیل معاملات نفتی میان رژیم اسد و گروه “داعش” استفاده کرده است.
 
آقای حسوانی که دارای شهروندی دوگانه سوری-روسی است، پیش‌تر در ماه مارس ۲۰۱۵ (اسفند ۱۳۹۳) نیز با اتهام مشابهی از سوی اتحادیه اروپا روبه‌رو شده و در لیست سیاه تحریم‌های این اتحادیه قرار گرفته بود.
 
مقامات امریکایی مدت‌هاست که رژیم بشار اسد را به تقویت مالی “داعش” از طریق خرید نفت خام از این گروه اسلام‌گرای تروریستی متهم می‌کنند. با این وجود، بیانیه‌ی روز چهارشنبه وزارت خزانه‌داری امریکا، صریح‌ترین اتهام و اولین تحریمی است که ایالات متحده در این رابطه اعمال می‌کند.
 
وزارت خزانه‌داری امریکا هم‌چنین شبکه‌ای از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی را به اتهام کمک به بانک مرکزی سوریه برای فرار از تحریم‌های بین‌المللی به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده که این شبکه شامل تجار و کمپانی‌هایی از روسیه، قبرس، و کشور “بلیز” در امریکای مرکزی می‌شود. بانک مرکزی سوریه، بیش از یک دهه قبل به اتهام دست داشتن در پول‌شویی از سوی امریکا تحریم شد.
 
“کرسان ایلومژینوف”، رییس پیشین جمهوری خودمختار قالموقستان روسیه که برای مدت طولانی ریاست فدراسیون جهانی شطرنج را نیز بر عهده دارد، از جمله افرادی است که از سوی امریکا تحریم شده‌اند. آقای ایلومژینوف متهم است که از طریق بانک روسی “فایننشال آلیانس” که خود سهام‌دار عمده‌ی آن است به بانک مرکزی سوریه برای دور زدن تحریم‌ها کمک کرده است.
 
“مُدَلل خوری”، یک تاجری سوری‌-روسی دیگر، سه کمپانی مستقر در قبرس و یک شرکت بلیزی نیز با اتهام مشابه کمک به دولت سوریه برای پول‌شویی روبه‌رو و تحریم شده‌اند.
 
بنا بر دستور وزارت خزانه‌داری امریکا از یک سو اتباع این کشور از دادوستد با افراد و شرکت‌های تحریم‌شده منع می‌شوند و از سوی دیگر دارایی‌های این افراد و شرکت‌ها در نظام مالی امریکا مسدود خواهد شد.
در همین ارتباط، آدام زوبین، معاون تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه‌داری روز چهارشنبه گفت که ایالات متحده هم‌چنان آن‌هایی را که به اسد در اعمال خشونت علیه مردم سوریه کمک می‌رسانند، هدف تحریم‌های مالی خود قرار خواهد داد.
 
او تاکید کرد که رژیم بشار اسد «مسوول گسترش خشونت‌ و خون‌ریزی» علیه شهروندان سوری است.
+33
رأی دهید
-64

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  آمریکا جان --نقشه ی شما در ۱۳۵۷ با نمایندگی کارتر و دیگر کشور‌های غربی در ایران میوه یی که میخواستید را داد!!!! اینها دیگر فیلم سینمایی است برای بی‌ سوادان و در ایران برای خیانتکاران از هر فرقه ی سیاسی!!!
  15
  44
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  ایرانی باش - شیراز، ایران

  شاید یکی از کثیفترین و پست ترین اتهامی باشد که آمریکا به سوریه میزنه.اما چه میشود کرد زورگویی و قلدریه امریکاست دیگه. وگرنه کیه که ندونه ترکیه داره میخره به امید روزی که همه بدانند گفتار نیک پندار نیک کردار نیک اصل زندگیه انسانهاست
  22
  57
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش

  دولت اسد مثل اخوندهای ایران جنایتکار است ولی این احمقانه ترین اتهامی است که تابحال شنیدم.دولت ترخرکیه و عرعربستان و قط عر را ول کرده اند که میلیونها به این حیوانات کمک میکنند.امیدوارم همه سنی ها و شیعه ها انطور که ارزویشان است به الله بپوندند و جهان را برای ما کافرن بگذارند تا جهان روی ارامش ببیند و انها تو بهشت دنبال حوری ها جفتک بیندارند.هیی
  18
  41
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  داعش ساخت خود روسیه، اسد و ایران هست ، بمب افکن روسیه داشت غیر داعش ، ترکمن های مخالف اسد را می زد که ترکیه انداخت پایین و اردوغان گفت ، شما نمی توانید ما را گول بزنید داعش در مرز ترکیه نیست ، آنجا تلاش برای نسل کی ترکمن هاست .
  84
  18
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  oghab - هلسینکی، فنلاند

  مزخرف گویی این امریکایها تمومی نداره...ترکیه اولین خریداره
  16
  53
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  alvares - زوریخ، سوییس

  دیگه نصف دنیا فهمیدن که داعش نفتش رو به ترکیه و اردن به قیمت اران میفروشه، اونوقت آمریکا این رو نمیگه چون از داعش سود هنگفتی میبرند، بگذریم که گاهی آنها را مورد حمله قرار میدهند که تعدادشون زیاد نشه، آمریکا و ترکیه و عربستان دستشون به خون مردم منطقه آلودست و دنیا تنها نذاره گر‌ و از جدیت روسیه بر علیه این قاتلان بشر به تنگ آمدند، نفرین بر آمریکا این روباه کثیف.
  13
  55
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  هر اتهام کثیفی که شایستهء خود آمریکا و ترکیه و عربستان تروریست است این غربیهای فاسد آدم کش به روسیه و جبهه ضد امپریالیزم می زندد. دیگر تمام دنیا ماهیت واقعی این اراذل سرمایه دار را فهمیده است. سیاه نمایی جبهه حق فایده ای ندارد. ننگ بر آمریکا.
  15
  24
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  oghab - هلسینکی، فنلاند
  تجزیه طلب های بی فایده باید نابود بشن ...درضمن برو توسایت کبابی ها اینجا چه ...میکنی ....از قبرس وارد میکنیم.شمارا لازم ندارییم..خوش گلدی
  12
  14
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  farahnoush - ساری، ایران

  این فقط از ذهن بیمار و عقب مانده یک پان ترک بیرون می اید که بگوید داعش را ایران و روسیه و أسد ساخته اند !!! . کمی فکر کنید ایران بوده است که به امریکا پول داده است تا ابوبکر بغدادی را از گوانتاما ازاد کند تا دولت اسلامی شام و عراق را بوجود أورده است . این ایران بوده است که به اردوغان و ترکیه پول داده است که مرز ترکیه را برای ورود تروریست های بین المللی اسلامگرای سنی افراطی باز بگذارد ! . این ایران بوده است که به میلیون ها تروریست تورک و عرب سنی افراطی پول داده است تا به سوریه بیایند و شیعه و اعضای سپاه پاسداران را بکشد !!! . از ان طرف این ایران بوده است به بعضی از هواپیماهای اتلاف پول داده است سلاح برای داعش بجای کوردها بریزد ! . به گفته خود تحلیلگران غربی امریکا از ترس قدرت گرفتن حزب الله در عراق حاضر به شکست داعش در انجا نیست ! بخاطر همین کاروان داعش به رمادی بمباران نکرد . ( منبع بی بی سی فارسی ) از وقتی که روسیه وارد جنگ با داعش بدلیل حضور چچنی ها در این نیرو و جبهه نصرت شده است ! در این چند ماه داعش قلمرو ان نصف شده است به طوری که از ترس پایتخت از سوریه به عراق منتقل کرده است ! در
  14
  41
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  farahnoush - ساری، ایران

  از وقتی که روسیه وارد جنگ با داعش بدلیل حضور چچنی ها در این نیرو و جبهه نصرت شده است ! در این چند ماه داعش قلمرو ان نصف شده است به طوری که از ترس پایتخت از سوریه به عراق منتقل کرده است ! در صورتی که قلمرو داعش با امریکا و متحدان مسخره اتلاف از عرعرستان و ترکیه چند برابر شده بود ! دیروز که روسیه تاسیسات نفتی داعش که به ترکیه می رفت را زِد ! و دنیا فهمید امریکا و متحدانش چه دروغگو هایی هستند ! ایران و أسد نفت خود را نمی توانند بفروشند ! نفت داعش را چگونه می توانند بفروشند ؟! این همان امریکایی است که برای مبارزه با شوروی در زمان ریگان القاعده را با متحدان سنی خود از پاکستان و عربستان بوجود أورده است ! بعد به بهانه ١١ سپتامبر به افغانستان حمله کرده است و حال طالبان را دوست خود و نه تروریست میداند ! مطمئن باشید داعش را به بهانه نابودی أسد بوجود اوردند ! بعد نابودی أسد و سوریه داعش را نیز مانند طالبان به رسمیت می شناسند !
  8
  45
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  farahnoush - ساری، ایران

  نسل کشی هزاران زن و کودک ارامنه و یونانی و کورد توسط پان ترک ها و تروریست های ترک با هزاران فیلم و عکس قبول ندارند ان وقت دو سه تا ترقه روی تروریست های ترکمن اسلامگرا را نسل کشی می دانند !
  9
  51
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  loder - شیراز، ایران
  این کدخدا کاکا سیاه دیگه گندشو در اورده ...به امید نابودی امریکا و اخوند به خصوص سید عل ;)
  7
  15
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.