با حملات پاریس و بحران پناهجویان 'شینگن به اغمای جزئی رفته'

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، می‌گوید که حملات اخیر پاریس و بحران پناهجویان نباید توافق شینگن، برای مسافرت آزادانه شهروندان اروپایی در اغلب کشورهای اتحادیه اروپا را به خطر بیندازد.
آقای یونکر در پارلمان اروپا گفت اقدامات اخیر بعضی از کشورها در بستن مرزهایشان به "اغمای جزئی" شینگن منجر شده است.
 
رئیس کمیسیون اروپا در حالی این مساله را بیان کرده است که مانوئل والس، نخست‌وزیر فرانسه هشدار داده است که اتحادیه اروپا باید کنترل بیشتری روی مرزهایش داشته باشد.
 
آقای والس در مصاحبه با چند خبرنگار خارجی گفت: "نمی‌توانیم پناهندگان بیشتری را در اروپا جای بدهیم. این دیگر غیرممکن است. او گفت اگر کنترل مرزهای اتحادیه اروپا تشدید نشود شهروندان اروپایی از سیاست‌های اتحادیه اروپا روگردان می‌شوند.
 
در پی حملات اخیر پاریس، فرانسه مرزهای خود را بست.
در کنار یکی از مهاجمان انتحاری یک گذرنامه سوری پیدا شده بود، هرچند گفته شد که این گذرنامه، تقلبی بوده است.
 
فرانسه در سال‌های گذشته شاهد گسترش گرایش‌های راست ملی‌گرا بوده است.
در عین حال آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان مجددا بر لزوم تقسیم پناهجویان میان کشورهای مختلف اتحادیه اروپا تاکید کرد و گفت آینده منطقه شینگن به سهمیه‌بندی برای کشورهای و تقسیم پناهندگان میان آنها بستگی دارد.
 
رئیس کمیسیون اروپا هم که موضع نزدیکی به آلمان دارد گفته است که اگر منطقه بدون پاسپورت شینگن برای شهروندان اتحادیه اروپا تضعیف شود، آینده واحد پولی مشترک یورو به خطر خواهد افتاد.
آقای یونکر گفت شینگن یکی از ستون‌های بنای اروپا است و "آنهایی که به اروپا و ارزش‌ها، اصول و آزادی‌های اروپایی باور دارند، باید برای احیای شینگن تلاش کنند."
منطقه شینگن شامل ۲۶ کشور اروپایی است که از میان آنها ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا هستند و ۱۹ کشور هم از واحد پولی یورو استفاده می‌کنند.
+31
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.