ادامه وضعیت اضطراری در بلژیک؛ پلیس در تعقیب عبدالسلام و ابرینی

سرباز ارتش بلژیک در یکی از خیابان‌های پر رفت‌وآمد در مرکز بروکسلنیروهای پلیس در فرانسه و بلژیک اقدامات خود برای یافتن صلاح عبدالسلام را افزایش داده‌اند.
 
عبدالسلام یکی از هشت مظنون حملات پاریس است که گفته می‌شود زنده مانده و گریخته است.
در عین حال بروکسل، پایتخت بلژیک، به دلیل تهدیدهای امنیتی موجود، همچنان در وضعیت اضطراری به سر می‌برد.
 
بنا بر تحقیقات انجام‌شده، عبدالسلام یک روز پس از حملات مرگبار پاریس که جان ۱۳۰ نفر را گرفت، به بلژیک گریخت و حضور او در این کشور خود یکی از مهم‌ترین دلایل اعلام وضعیت اضطراری‌ست.
 
نیروهای امنیتی بلژیکی در عملیاتی گسترده ۱۶ مظنون را در روز یک‌شنبه گذشته بازداشت کردند، اما صلاح عبدالسلام در میان آنها نبود.
 
دادستانی بلژیک برای محمد ابرینی، یک مظنون دیگر حکم جلب صادر کرده و او را در فهرست بین‌المللی افراد تحت تعقیب قرار داده است.

محمد ابرینی، ۳۰ ساله و تحت تعقیب استابرینی و عبدالسلام، دو روز پیش از حملات پاریس، با یکدیگر دیده شده‌اند.
 
او راننده خودروی رنویی بود که مهاجمان در حملات خود در پایتخت فرانسه از آن استفاده کردند.
پلیس بلژیک گفته او «خطرناک و احتمالا مسلح» است.
 
بروکسل طی روزهای آینده همچنان در وضعیت اضطراری قرار خواهد داشت. بنا بر گزارش‌ها برخی از سوپرمارکت‌های پایتخت بلژیک و دو مغازه «آیکیا» در حومه شهر فعالیت خود را از سر گرفته‌اند.
 
در عین حال هنوز مشخص نیست آیا بازار کریسمس در میدان «گران پلاس» شهر در هفته‌های منتهی به مراسم کریسمس و آغاز سال نوی میلادی، باز خواهد شد یا نه.
 
قرار است تقریبا نیمی از خطوط متروی شهر فعالیت خود را از چهارم آذر ماه از سر گیرند؛ در عین حال مدارس نیز دوباره باز می‌شوند، اما ۳۰۰ نیروی پلیس و ۲۰۰ سرباز ارتش به نیروهای امنیتی‌ای که در حال حاضر در خیابان‌ها هستند، می‌پیوندند.
 
روز سه‌شنبه، روسای جمهوری آمریکا و فرانسه هم دیداری داشتند و اعلام کردند که حملات خود علیه «حکومت اسلامی» را شدت می‌بخشند.
 
گروه موسوم به «حکومت اسلامی» مسئولیت حملات مرگبار پاریس را بر عهده گرفته است.
+27
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.