وزیر دفاع سابق بریتانیا: هکرها می‌توانند سیستم بازدارنده هسته‌ای بریتانیا را از کار بیاندازند

بریتانیا دارای چهار زیردریایی ونگارد است: اچ ام اس ونگارد، اچ ام اس ویکتوریوس، اچ ام اس ویجیلنت، اچ ام اس ونجنسوزیر دفاع سابق بریتانیا گفته است سیستم بازدارنده هسته‌ای بریتانیا (ترایدنت) با حملات سایبری می‌تواند از کار بیافتد.
 
سامانه تسلیحات هسته‌ای بریتانیا – در حال حاضر متشکل از ۴ زیردریایی ونگارد که موشک‌های استراتژیک ترایدنت را حمل می‌کنند – از دهه ۱۹۶۰ تا کنون در پایگاه نیروی دریایی کلاید در ساحل غربی اسکاتلند مستقر بوده است.
 
دس براون، وزیر دفاع دولت کارگری بریتانیا به بی‌بی‌سی گفت: تا زمانی که "نقاط ضعف" این سیستم اصلاح نشوند، "هیچ تضمینی" نیست که این سیستم، زمانی که نخست‌وزیر بریتانیا به آن نیاز داشته باشد، کمکی برای او باشد.
 
این در حالی است که مالکولم ریفکیند، وزیر دفاع سابق بریتانیا از حزب محافظه‌کار خطر چنین حمله‌ای را چندان بزرگ ارزیابی نکرده است.
 
سخنگوی وزارت دفاع بریتانیا هم گفته است که این وزارتخانه می‌تواند از این سیستم در برابر حمله‌های سایبری دفاع کند.
 
قرار است مجلس عوام بریتانیا به زودی نشستی در باره آینده ترایدنت برگزار کند.
هزینه به‌روز کردن این سیستم هسته‌ای، ۳۱ میلیارد پوند خواهد بود.
 
دولت بریتانیا گفته است زمان تغییر زیردریایی‌ها را تا سال ۲۰۳۰ به تعویق انداخته است.
دس براون که بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ وزیر دفاع بریتانیا بود، گفته است که وزیران دولت بریتانیا باید این اطمینان خاطر را به نمایندگان پارلمان بدهند که تمامی بخش‌های سیستم بازدارنده هسته‌ای بریتانیا برای آسیب‌پذیر بودن در برابر حملات سایبری، ارزیابی شده‌اند.
+9
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.