آیت الله نوری همدانی: دریافت دیرکرد حرام و رباخواری است

به گزارش پارسینه به نقل از رسا، حضرت آیت‌الله نوری همدانی امروز در دیدار مدیرعامل بانک ملت، با تاکید بر کمک به نیازمندان اظهار داشت: سیستم بانکی باید مردم را مورد توجه قرار دهد نه این که تنها یک سری افراد و سازمان های خاص از تسهیلات بهره مند شوند.
 
این مرجع تقلید با انتقاد مجدد از دریافت دیرکرد از سوی بانک ها از مردم، تصریح کرد: بنده در ملاقات های متعددی که با مسؤولان اقتصادی کشور داشته ام نسبت به این مساله هشدار داده ام اما متاسفانه توجهی نشده و نمی شود.
 
حضرت آیت الله نوری همدانی افزود: دریافت دیرکرد حرام و نوعی رباخواری محسوب می شود، متاسفانه این مساله در کشور رایج شده که باید جلوی آن را گرفت.
 
این مرجع تقلید خواستار تدبیر مناسب و چاره اندیشی مسؤولان برای حل این مشکل شد و پیشنهاد کرد که می توان با اخذ وثایق معتبر برای حل این مشکل چاره اندیشی کرد و مردمی که تسهیلات دریافت می کنند نیز باید در این زمینه همکاری داشته باشند.
 
حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه وضعیت فعلی اقتصاد کشور را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: سرمایه های مردمی که در اختیار بانک ها قرار می گیرد باید در مسیر تولید و ایجاد اشتتغال بکار گرفته شود.
 
این مرجع تقلید با انتقاد از عدم نظارت بر قیمت گذاری ها در کشور، گفت: متاسفانه در این زمینه هیچ نظارتی وجود ندارد، قیمت اجناس در شهرها و حتی مغازه ها تفاوت بسیاری دارد و هر کس هرچه دلش می خواهد روی اجناس می کشد.
+13
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۹
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان
  اینها از کدام سوراخ میان بیرون با سیمانی آهکی چیزی این دراز‌ها سوراخ‌ها را بگیرید اینها نیان بیرون
  1
  12
  ‌سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سعدی هستم - لندن، انگلستان
  آقای نوری همدانی شما از کسانی بودی که حکم شرعی برخورد با معترضان سال 88 رو دادی و همه جوره پشتیبان ظلم و جنایت حکومت ایران بودی میشه توضیح بدی چطور ممکنه در کشوری که ادعای الهی بودن و اداره شدن توسط امام زمان رو داره و خودش رو رهبر کل اسلام میدونه سود بانکی(ربا) بالای 20 تا 30 درصده؟؟. حتی در کشورهای کفار(!!!) هم اینقدر سود نمیگیرن.حکومت مورد تایید و حمایت شما چندبرابر کشورهای غیر اسلامی از مردم ربا میگیره.این سودهای ظالمانه خیلی ها رو بدبخت کرده. کاری که حکومت مورد تایید شما با مردم بدبخت ایران میکنه از ربا گذشته این دیگه سوپر ربا هست. شما و جمهوری اسلامی نشون دادید که در رباخواری روی یهودی ها رو سفید کردید!!!
  0
  17
  ‌سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  قیافه ی یک سوسمار زیر تریلی رفته زیباتر از شما --با افکار کثیفتان که برای پول جنایاتی نیست که نکرده باشید..
  6
  9
  ‌سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن، انگلستان
  فرزند آقای نوری همدانی با اضافه کردن یک ( الف) به اول فامیل خودش را ( انوری) معرفی کرده و از دلالان بزرگ نفتی و پتروشیمی و صاحب تجارتهای فراوان در دبی می باشد. ایشان آقازاده ای هستند که سالها پیش از امثال بابک زنجانی رانت های میلیارد یوروئی و دلاری را داشته اند و هم چنان هم در تهران و دبی به عیاشی و ثروت اندوزی مشغول هستند.
  0
  11
  ‌سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  منوچهری - کرمان، ایران
  دیگه اون زمانی که شما حرام و حلال میکردید تمام شد!! الان یک حکم حکومتی براتون چاق میکنن که دوازده سال خونه نشین بشین جیگر!! ;)
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.