شروع حملات فرانسه علیه داعش از ناو هواپیمابر شارل دوگل

جنگنده های فرانسوی مستقر بر عرشه ناو هواپیمابر شارل دوگل، نخستین حملات خود علیه مواضع گروه موسوم به "دولت اسلامی" (داعش) را انجام دادند.
 
ارتش فرانسه اعلام کرد که این حملات، دوشنبه ۲۳ فوریه (۲ آذر) و علیه مواضع داعش در خاک عراق صورت گرفته است.
 
هواپیماهای فرانسوی، پیشتر عملیاتی را علیه مواضع داعش انجام داده بودند، اما این نخستین بار است که حملات فرانسه، با استفاده از هواپیماهای مستقر در عرضه ناو هواپیمابر شارل دوگل صورت می گیرد. این ناو هواپیمابر، ظرفیت حمل ۲۶ هواپیمای جنگنده را دارد.
 
در پی حملات ۱۰ روز پیش پاریس، که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که ناو شارل دوگل به شرق مدیترانه اعزام می شود تا توان عملیاتی این کشور در عملیات علیه داعش افزایش یابد.
 
اقای اولاند هفته پیش، در جلسه مشترک مجلس نمایندگان و سنای فرانسه گفت که این کشور متعهد به "نابودی" - و نه "مهار" - داعش است و افزود که عملیات نظامی علیه این گروه، در عراق و سوریه تشدید خواهد شد.
 
شورای امنیت سازمان ملل متحد، دو روز پیش به اتفاق آرا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که از کشورهای جهان می‌خواهد به نبرد علیه گروه موسوم به دولت اسلامی بپیوندند.
این قطعنامه، که پیش نویس آن توسط فرانسه تنظیم شده بود، داعش را یک خطر فراگیر و بی‌سابقه توصیف می کرد که جهان را تهدید می‌کند.
+84
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  حدودِ ۲ سالِ پیش بود که نیرو‌های داعش که آنزمان هنوز ناا شناس بودند از " ترکیه " وارد ا شمالِ غربیِ سوریه شدند و روستایِ ارمنی نشینِ کساب را ویران کرده و ارامنه را قتلِ عام کردند . هر چه فریاد زدیم ، دنیا سکوت کرد و منن جمله همین آمریکا به خاطرِ دوستی‌ با ترکیه و دشمنی با اسد اعتنا نکردند تا اینکه مردمِ مظلوم و بی‌ گناهِ پاریس کشته شدند تا بالاخره جهان از خواب بیدار شود و این توله‌های ترکیه و عربستان را بشناسد. اما چه سود . اگر ۲ سالِ پیش بیدار میشدید بهتر نبود ؟! فکر نمی‌کنید اگر همان ۱۰۰ سالِ پیش کشتار ارامنه به دستِ " عثمانی " محکوم میشد ، جهان کمتر شاهدِ ظهور هیتلر‌ها و میلسویچ‌ها و ابوبکر‌ها میشد؟
  9
  47
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  برو بزن داغونشون کن . مثله اینکه فعلاٌ از فرانسه بخار بلند میشه بقیه همه مثله هویج نشستن نیگا میکنن
  7
  38
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.