نامزد جمهوریخواه آمریکا: با چشم خودم شادی عرب های آمریکا در ۱۱ سپتامبر را دیدم

دونالد ترامپ نامزد جنجالی جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا در اظهاراتی خواستار ایجاد یک مرکز مخصوص جمع آوری اطلاعات از پناهجویان سوری و نیز نظارت و کنترل دایم بر مساجد خاص سراسر آمریکا به منظور شناسایی و جلوگیری از تهدیدهای تروریستی از سوی افراط گرایان شد.نامزد جمهوریخواه آمریکا: با چشم خودم شادی عرب های آمریکا در 11 سپتامبر را دیدم
 
به گزارش عصر ایران ترامپ یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ای بی سی آمریکا با اعلام این موضوع گفت:" مردمی که به این مساجد رفت و آمد می کنند به خوبی می دانند کدام آدم خوب و چه کسی نیات بدی دارد ولی این مساله را بیان نمی کنند از همین رو ما باید مساجد را بپاییم و بر آنها نظارت و کنترل داشته باشیم."
 
این نامزد جمهوریخواه با حمله دوباره به ایده جذب پناهجویان سوری از سوی آمریکا با رد ادعاهای کسانی که می گویند بیشتر پناهجویان را زنان و کودکان بی پناه تشکیل می دهند، گفت:" من وقتی به عکس ها و تصاویر این پناهجویان نگاه می کنم غالب آنها مردان هستند. مردانی قوی جثه. من تعداد کمی زن و کودک در میان آنها می بینم و این مساله بسیار عجیب و غریب است."
 
او افزود:" ما دقیقا نمی دانیم چه افرادی در میان این پناهجویان هستند . وقتی این تعداد پناهجو می خواهند وارد کشور ما شوند ما دقیقا نمی دانیم که آیا در میان آنها افرادی وابسته به داعش هستند ، افرادی هستند که پس از ورود بخواهند در نقش اسب تروا در آمریکا عمل کنند. برای همین من طرفدار ایده ایجاد یک مرکز اطلاعاتی ویژه به منظور بررسی سوابق و اطلاعات مربوط به این پناهجویان پیش از صدور اجازه اقامت آنها در آمریکا هستم."
 
ترامپ همچنین در این گفت و گو از ایده اجرای دوباره روش غرق مصنوعی برای اعتراف گیری از مظنونان تروریستی در آمریکا دفاع کرد و گفت در صورت انتخاب به ریاست جمهوری این تکنیک به کار رفته در دوران جورج دبلیو بوش را احیا خواهد کرد.
 
او گفت:" من فکر می کنم استفاده از تکنیک غرق مصنوعی در بازجویی ها از مظنونان تروریستی در برابر آنچه که آنها می خواهند بر سر ما بیاورند هیچ است. من از شما می پرسم اگر دست آنها به ما برسد چه می کنند ؟ اگر داعش یک آمریکایی را بگیرد چه می کند؟ آنها با جیمز فولی (خبرنگار آمریکایی ) چه کردند ؟ سر او را جلوی دوربین گوش تا گوش بریدند. من به صراحت می گویم در صورت ریاست جمهوری موافق ایده تکنیک غرق مصنوعی و دیگر روش های بازجویی سفت و سخت خواهم بود."
 
این نامزد جمهوریخواه در ادامه سخنان خود از شادمانی عرب های ساکن ایالت نیوجرسی به هنگام ریزش برج های دوقلوی نیویورک در حملات 11 سپتامبر یاد کرد و گفت به چشم خود غریو شادی این عرب های مهاجر را از این حادثه دیده است و این اصلا نشانه خوبی نیست و نشان می دهد در جامعه مهاجران مسلمان در آمریکا تا چه میزان نفرت نسبت به آمریکا وجود دارد.
+135
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  dook - دبی، امارات متحده عربی

  با این تفکیر بهتره رئیس جمهور ایران بشى کمک خوبى براى ریشه کندن آزادیهاى شخصى مردم . داعش و بقیه آدم کشها را خودتون درست کردین وقتى عقل نیست خرافات جاش میگیره
  86
  24
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  united-iran - ملبورن، استرالیا

  دونالد ترامپ : ما باید مساجد را بپاییم و بر آنها نظارت و کنترل داشته باشیم، من اگه جای تو بودم کلا این لانه تروریستها را خراب میکردم و با یک اردنگی این عربها میفرستادم توی سرزمین دولت اسلامی تا خواهران به برادران اسلامیشان جهاد نکاح بدهند و برادران هم به فیض حوریهای بهشتیشان برسند.
  18
  143
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  جناب ترامپ همه حرفهاتون درسته ولی سوال من اینه چرا تا به حال کاری نکردی و امروز اینو میگی‌ تو آمریکا برای افرادی مثل شما همیشه امکان سخنرانی بوده که؟ ولی خداییش اگه سر کار آمدی یه حالی‌ به این اعراب و لانه‌های جاسوسیشون بده .
  12
  160
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  keivan-swe - گوتنبرگ، سوئد

  راست میگه خب.
  9
  91
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  این هم یک جور تبلیغات انتخاباتی هست که این روزها طرفدار زیاد پیدا کرده! چرا تا حالا یادش نبوداگر راست میگه چرا به لانه فساد عربستان سعودی اشاره نمیکنه؟
  6
  37
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  تا دنتتان نرم.از عجم بریدن و بعرب پیوستن,هزینه بسیار گزافی دارد که قسمتی از آنرا فعلا پرداختیدید
  5
  42
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  دورد به دوستان ، امیدوارم هر چه زودتر ایران به غرب و شرق نزدیکتر بشه تا........من اگه آمریکا بودم به شما رای میدادم
  5
  25
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  واقعیت این هست که درست میگه و حرف حق رو میزنه.همینطور که در مورد حق مالکیت اسلحه ثابت شد جمهوری خواهها حق داشتن،برای مثال تو اون کنسرت پاریس اگه حتی عده کمی از مردم مسلح بودن،از خودشون و بقیه میتونستن دفاع کنن و این سلاخی فجیع شکل نمیگرفت .تروریست و مجرم و قاتل اسلحه رو از هر طریق بدست میاره،این مردم عادی هستن که نیاز به دفاع از خودشون دارن.نیروی پلیس هم همیشه همه جا نیست و نمیتونه عکس العمل فوری و قطعی داشته باشه.
  5
  22
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  diyaco_1358 - اربیل، عراق
  من چرا نمیتونم منطق این غربیها رو درک کنم . مگه میشه با خواست خودم قاتل خودم رو توخونم راه بدم . واقعا درک این مسئله که هر شخص خاورمیانه ای یه بمب متحرکه کار سختیه؟ میگم خاورمیانه ای چون تک تک ادمهایی که با ایدئولوژی اسلام بزرگ شدن
  0
  8
  ‌سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  diyaco_1358 - اربیل، عراق
  اسلام بزرگ شدن دقیقا یه بمب ساعتی هستن که هر لحظه امکان انفجارش هست با این تفاوت که یه داعشی راهش رو پیدا کرده ولی یکی مثل من و امثال من هنوز تو پیچ خم شک و تردید هستیم . ماها از بنیاد خرابیم . جایی که هستیم به گند کشیده شده و با مهاجرت به اروپا همین بلا رو سر اونا هم میاریم .
  0
  11
  ‌سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.