خواب، اسرار شما را فاش می کند

همه ی ما می دانیم خواب یک فعالیت آرام است، اما چگونه ممکن است نوع و روش خوابیدن مان وجوه شخصیتی ما را نشان دهد؟ خواب فعالیتی است که با سلامت انسان مرتبط بوده و می تواند اسراری را درباره ی هر فرد آشکار کند.
سحرخیز باشید، نه شب زنده دار
این که آیا شما صبح زود از خواب بیدار می شوید، یا شب ها تا دیر وقت بیدار می مانید، میزان هوش شما را نشان می دهد.
تحقیقات نشان می دهد که افرادی که صبح زود از خواب بیدار می شوند و تمام شب را می خوابند، نمرات بهتری را در دوران تحصیلی شان کسب می کنند.
در واقع این افراد باهوش ترند، ولی افراد شب زنده دار که به جای شب در روز می خوابند، از نظر تحصیلی در رتبه ی متوسط قرار دارند. ولی جالب است بدانید این گروه از افراد، معلومات عمومی بیشتری نسبت به سایرین دارند.
خواب همیشه خوب نیست
بسیاری از افراد گمان می کنند که خوش خواب هستند، زیرا حتی گاهی در طول روز هم می خوابند، اما این یک موضوع غیر عادی است.
این مشکل نشان می دهد که شما خواب خوب و مناسبی در طول شب ندارید، هر چند هم که مدت زمان زیادی را در خواب به سر ببرید. این موضوع می تواند حتی نشانگر ابتلای شما به مشکل آپنه ی خواب باشد.
 مختل شدن خواب در زمان خاصی از ماه
اگر شما همیشه در زمان خاصی از ماه یعنی قبل از شروع قاعدگی، دچار بی خوابی یا بدخوابی می شوید امری عادی است، اما اگر این بی خوابی و یا بدخوابی ها شدید و بیشتر شد، می تواند نشان دهنده بروز یائسگی باشد.
به خواب رفتن و بیدار شدن همزمان با همسر
شاید جالب باشد، اما برخی از زوج ها اکثرا به طور همزمان به خواب رفته و همزمان از خواب بیدار می شوند.
بررسی ها نشان می دهد زنانی که همزمان با همسر خود به خواب می روند و از خواب بیدار می شوند، رضایت بیشتری از زندگی زناشویی خود دارند. در واقع این موضوع یک علامت از خوشبختی در زندگی زناشویی است.
بی نظمی در خواب
خواب بسیار کم و یا بسیار زیاد بسیار مضر است و شما باید سعی کنید خواب خود را تنظیم کنید. اگر یک فرد بالغ هستید، باید شب ها، شش تا هشت ساعت بخوابید. اگر از آن دسته از افرادی هستید که در حال کم کردن وزن می باشید، ممکن است دچار بی نظمی در خواب شوید.
نیاز بدن به کربوهیدرات (مواد قندی) می تواند نظم خواب شما را بر هم بریزد و خواب را از چشمانتان برباید. در واقع این مشکل می تواند به علت نیاز بدن به دریافت کالری و مواد قندی (البته به اندازه ی کافی ) باشد.
بی خوابی
اگر زمانی که به رختخواب می روید، خوابتان نمی برد، قطعا شما از آن دسته از افراد منفی نگر هستید که دائما خود را درگیر نگرانی از آینده می کنید.
تا جایی که می توانید خود را از شر این افکار منفی خلاص کنید و یا یک ساعت جلوتر از ساعت همیشگی به رختخواب بروید تا در ساعت مناسب به خواب بروید.
خوابیدن به پهلو
اگر به پهلو می خوابید، به احتمال زیاد کمتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به آلزایمر قرار دارید. طبق بررسی ها، به پهلو خوابیدن سبب دفع بهتر مواد زاید از بدن می شود.
خوابیدن بیش از حد
 تحقیقات نشان می دهد افراد بالای چهل سالی که بیش از هشت ساعت در شب می خوابند، در معرض خطر جدی سکته ی مغزی قرار دارند.
+45
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.