تفاوت هیات‌های تجاری ژاپن و ایران! - عکس

اقتصاد نیوز - رفتار شناسی هیات‌های تجاری خارجی پس از ورود به نشست‌های تخصصی و تجاری نشان از جدیت آنها در مقابل طرف‌های ایرانی دارد. این جدیت در تک‌تک اعضای هیات‌های تجاری تقریبا دیده می‌شود. هرچند در برخی موارد، این جدیت در میان همتایان ایرانی آنها دیده نمی‌شود و بسیاری از ایرانیان حاضر در نشست‌های مشترک با بی‌حوصلگی در این نشست‌ها حاضر می‌شوند و معمولا یا با تلفن های همراه خود سرگرم هستند یا اینکه مشغول صحبت کردن با یکدیگرند.
+210
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  united-iran - ملبورن، استرالیا

  همینطوری که الکی الکی ژاپن تبدیل به یک کشور پیشرفته نشده است، خون و دلها خورده اند، بالاخره که باید یک تفاوتی بین ژاپنیها و ایرانیها باشد، ژاپنی نشسته با دقت بسیار از این نشست‌های تخصصی داره نت برداری میکنه اونوقت طرف ایرانیش نشسته داره فیش حقوقیش را نگاه میکنه یا داره با فیسبوک یا بازی موبایلش یا دختر بغل دستیش ور میره، جهان سوم که میگند همینه ها.
  5
  181
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  همسایه روبرو - مالمو، سوئد

  میان ماه من تا ماه گردون ،،،،،،،،،، تفاوت اززمین تااسمان است ،،،،
  1
  110
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  farokhzad - کنت، انگلستان

  روزی یکی ازمهندسان عالی رتبه ژاپنی برای بازدید به عسلویه میرود. ناگهان موضوعی ذهنش رامشغول میکند! جلو درب ورودی چنان ساکت میایستدونگاه معنی داری میکند که مترجم ایرانی او تعجب کرده و از اومیپرسد که چه شده ؟! پرفسور اشاره میکند به صندوق جلو در که هرکس واردمیشد در آن پول می انداخت.پرسید:این چه حکمتی داره؟!. ایرانی مترجم گفت: این صندقها در همه جای ایران گذاشته شده تا افرادی که وضع مالیشون خوبه کمک کنند، بعدجمع میشن درکمیته امداد بین افراد تهیدست تقسیم میشن. میگه:اینوکه گفتم پرفسوره اهی کشید وچنان به طرفم نگاه کرد که گمون کردم حرف بدی زدم! پس ازمکث کوتاهی گفت: ایران عسلویه داره ، تهیدست هم داره!!!. من شگفت زده شدم و به پروفسور گفتم : پروفسورمیشه منظورتونو بهتر توضیح بدین. گفت:یعنی درامد عسلویه به اندازه ای هست که هفت کشور باجمعیت ایران رو که به همه افراد دستمزد بدن پاسخگوست. اونوقت شما میگین تهیدست و بیچاره هست؟!!! اگرعسلویه توکشور ما بود مردم مابهترین ارامشها داشتن..
  4
  161
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - مشهد، ایران

  این ملت اگر اندیشه داشتند که مملکت رو به اخوند نمیسپوردن
  17
  121
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ahura95 - توکیو، ژاپن

  این بی لیاقتی و بی کفایتی ، تنها مربوط به حکومتها توی ایران نیست . سخته باور کردن ، قبول کردن و مسئولیت اینکه ما هم ملت خوبی نبودیم توی طول تاریخ . ژاپن ، به صرف داشتن دولت یا دولتهای خوب ،به اینجا نرسیده . اگه همراهی و همگامی و ایستادگی مردمش نبود . مردم صبور ، فهیم و کوشایی که عمیقا کشورشون رو دوست دارن . نه با شعار ، که با شعور .
  1
  117
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  حواست کجاست ؟ داری میگی ژاپن . اونا کجا فرهنگه غنی وهزار و چهارصد ساله ی این آخوندای بوزینه کجا
  3
  65
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  majo mis - برلین، آلمان

  [::farokhzad - کنت، انگلستان::]. من خودم عسلویه بودم.به مهندس ژاپنی بگو یه سر بیاد خوزستان که همه چیز داره وکل درامد ایران از اونجاست.عسلویه فقط کاز داره
  2
  44
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  برجعلی - کلن، آلمان

  اتفاقا هیأت ایرانی‌ خیلی‌ هم جدی هستن .دارن حساب کتاب می‌کنن که چقدر از این معامله می‌تونن اختلاس کنن و بالا بکشن که یه وقت سرشون کلاه نره . تازه باید یه راهی‌ پیدا کنن که کل مبلغ معامله رو بالا بکشن اگه نه، پیش مختلسین قبلی‌ سر افکنده میشن . بعدش یه مشگل دیگه هم این بندگان خدا دارن . اگه معامله سر یه دکل باشه چی‌ ؟ فکر اینجاش رو نکرده بودین .
  1
  27
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Omidjaber - سایتاماکن، ژاپن

  بنده حدود بیست شش سال هست که در ژاپن زندگی میکنم نزدیک به پنجاه سال سن دارم در این مدت به چندین گشور سفر کردم مثل مردم ژاپن تا حالا ندیدم مردمانی خونسرد ارام. با حوصله در کارشان به هیچ وجه خیانت نمی کنند البته کمی هست ولی به چشم نمی اید. خوش قول به هیچ وجه طبق قولی که دادن زیرش نمی زنند سر وقت به جایی که قرار گذاشتن میایند به هیچ وجه حق گسی را ضایع نمی کنند واقعاً انسانهای منطقی هستند باور کنید تا الاان به غیر از این چیزه دیگری ندیدم. واقعاً مردمانشان به قانون احترام می گذارند و در کار کردن واقعاً جدی هستند ودر کار پارتی بازی ندارند اگر در ایران پارتی بازی باشد البته اگثر گشورها هم هست در ژاپن خیلی خیلی کم است اصلاً به چشم نمی اید. خوب بایستی که پیشرفت داشته باشند. ما از پایه خراب هستیم خودمان کردیم خودمان بایستی درست کنیم.
  1
  34
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  غریبه_021 - تهران، ایران

  [::ahura95 - توکیو، ژاپن::]. بله ژاپن رو ژاپنی ها ساختند با همتشان ایران را هم همون مردمش به .. کشیدن مردم مرده خور و ذلیلش مردم همیشه گرسنه .. همونهایی که صفهای طولانی ساختند برای گرفتن وام خرید خودرو بعد از اونهمه عذاب برای کمپین نخریدن خودرو. همونهایی که تعظیم کردن و گردنشون رو کج کردند با جون و دل خودشون رو برای سواری دادن به این شارلاتانها تقدیم کردند
  1
  23
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  problem - تهران، ایران
  دانه فلفل سیاه و خال مهرویان سیاه --- هر دو جانسوز است اما این کجا و آن کجا !
  1
  14
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.