روایت یک شاهد عینی از مصرف شیشه در مترو

عقربه های ساعت نزدیک به ساعت 21 بودند که وارد ایستگاه متروی قیطریه شدم و واگن انتهایی قطار که کنار واگن بانوان است نشستم. به دلیل روز جمعه ، مترو طبق معمول خلوت بود،روبه رویم یک فرد روحانی جوانی نشسته بود و کمی آنطرف تر یک فردی با ظاهری ژولیده و نامرتب در حال خوردن غذا بود.
نوع نشستن و غذا خوردن وی توجه ام را جلب کرد،چند دقیقه ای گذشت و سرم در گوشیم بود که صدای فندک باعث شد اطرافم را نگاه کردم و با صحنه ای غیر قابل توصیف مواجه شدم،بلی همانطور که در عکس های پخش شده در مترو معلوم است آن فرد بعد از اتمام غذایش با بی توجهی و ندیدن شرایط مترو شروع به مصرف شیشه کرد.
ایستگاه ها هر چه قدر که به سمت کهریزک نزدیک تر می شد جمعیت بیشتری در واگن می آمد و و نکته جالب این بود که هیچ کس برایش این اتفاق عجیب نبود.
 بوی نامطبوع شیشه واگن را پر کرده بود،از فردی که بغل دستم نشسته بود خواستم که کمکم کند،به سمت بلندگوی ارتباط با راهبر قطار رفتم و ماجرا را برایش توضیح دادم و گفتم این فرد الان خطرناک است و نوامیس مردم در این واگن در خطرند ولی توجه لازم را نکرد.
هنوز مردم در واگن سکوتشان را نشکسته بود که مسئول ایستگاه مولوی هراسان به سمتم آمد
و ماجرا را سریعا توضیح دادم،اولش زیر بار نرفت ولی بعد با دیدن تصاویر متعدد این  فرد در مترو به شدت عصبی شد و اقدام به جلب وی کرد.حال همه در مترو سکوتشان را شکستند و هرکدام حرفی میزدند ولی دیگر چه سود؟؟!! تاسفم هر لحظه بیشتر می شد وقتی می دیدیم برای هیچکس مهم نیست چه اتفاقاتی پیرامونش پیش می آید.
شب که به خانه رسیدم در اولین فرصت عکس را همراه با یادداشت در صفحه اینستاگرام خود منتشر کردم و از شدت سردرد خوابم برد.صبح که از خواب بلند شدم گوشی همراهم پر شده بود از پیام ها و کامنت های متعدد. در فضای مجازی این عکس به صورت گسترده منتشر شده بود.
 آن چیزی که برایم مهم بود و باعث شد این یادداشت را بنویسم بی صداقتی روابط عمومی متروی تهران بود که این عکس را ساختگی خوانده بود! سوال من از روابط عمومی مترو  این است برای چه باید این اتفاق بیفتد؟ برای چه مردمان شهر خود را دروغگو خطاب میکنید که جایگاهتان حفظ شود؟ برای چه بجای حل این مسئله میخواهید خود را بی عیب و نقص نشان دهید و صورت مسئله را حل می کنید؟ بجای این بیانیه بهتر بود تدابیری را می اندیشید که دیگر این اتفاق نیافتد، مردم این شهر دیگر حس و حالی برای واکنش به خطاهای پیرامون ندارند چه برسد به تخریب.بهتر است مسئولین مربوطه باز هم نگاهی به دوربین های خود بکنند و فیلم ماجرای فوق را دوباره بازبینی کنند تا از مصرف شیشه در مترو مطمئن شوند.
 لازم به ذکر است از داخل شیشه های واگن مشخص است واگن مملوء از جمعیت است و مردم از ترسشان آنجا نشسته اند و انتظار نداشته باشند عکس بهتر از این باشد.
حال از مسئولین مربوط تقاضا دارم این مسئله را پیگیری و بستری امن در جامعه ایجاد کنند.
+222
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  گاهی از اوقات واقعا خندم میگیره . اگر یک عکس از یک نفر در حال استعمال شیشه یه گوشه و کناری منتشر بشه ، اون عکس میشه شانس اول انتشار توی اخبار سایتها . واقعا خسته نشدید ؟ بعد از بیش از ٣٠ سال دشمنی و تلاش برای سیاهنمایی به شدت پر رنگ معضلات مملکت که توی همه ممالک دنیا با شدت چند برابر وجود داره کجای دنیا رو گرفتید؟ چه طرفی بستید ؟ واقعا قرار نیست بالاخره کرکره این دکانی رو که باز کردید پایین بکشید؟ بابا به خدا قسم بیزینستون شکست خورده . جمع کنید این کاسبی کساد شده رو . با این کارا راه به جایی نمیبرید . به خدا دارید آب توی هاون میکوبید .
  184
  160
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سرورآقا - پوتسدام، آلمان

  فقط خدا بفریاد ملت ایران برسد . در مترو که سیگار کشیدن هم بایستی ممنوع باشد جوانان مملکت ما با چنین صحنه هائی مواجه میشوند این خط قرمز است و نه اینکه یک بانوی محترم چند نخ مویش بیرون باشد لعنت ابدی بر خامنه ای و دار و دسته اش
  155
  126
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  مهرتابان - تهران، ایران

  فقط میتونم بگم خدا این حکومت فاسد رو برداره که ریشه همه چیزهای خوب رو خشکوندن .
  150
  116
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  payamak - منچستر، انگلستان
  تو معلومه که یه جورایی مشکوک میزانی‌ یا می‌خوای یه جورایی زیراب مترو رو بزنی‌،حالا نقشه چیه شاید خودت اون روحانی جوان بودی
  63
  75
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  forogh - اصفهان، ایران

  مسئولین نمیخواهند قبول کنند که این مملکت را نابود کردنند مسئولین میگند ما معتاد نداریم بیکاری نیست فحشا نیست گرانی نیست سرشون را مثل کپک کردنند زیر برف و فقط اختلاس می‌کنند این آقا تازه شانس آورده با اطلاع دادن خودش را نگرفتنند یک جرم هست تو ایران مال افرادی که حرف حساب میزنند به نام نشر اکاذیب به جهت تشویش اذهان عمومی تو پرانتز اقدام علیه امنیت ملی‌ شانس آورده گرفتار نشده.!!
  49
  82
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان

  مواظب باشید کسانی‌ که الویتشان ایرانی‌ بودن است به سر کار نیایند (آخوند تمساح یزدی)سوریه مهم تر از خوزستان است ( آخوند طائب ) تا ما راحت تر بتوانیم ایران را لجنزار کنیم
  20
  70
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  farokhzad - کنت، انگلستان

  اون پلاستیک میس سیکستى دستش چه میکنه؟ گرامى به دوران قاجار توسط گروهى توده اى بى وطن مجاهدین وجبى ها و جبهه ملى منقلى ودزد فدایى خلق اینها مردم ایران را به عقبگردى وحشتناک رساندن لطفا بروید عکس هاى شیره کش خانه هاى دوران قاجار را ببینید و با امروز ایران مقایسه کنید البته نه اعتیاد بلکه دزدى نا امنى شلاق و شکنجه اعدام ها تحقییر زنان همه اینها در دوران قاجار به وفور بوده الان هم هست بعد رژیم کثیف اخوندى سریالهاى کیمیا و شهزاد و معماى شاه رو میسازه که دوران پیشرفت ایرانیان در دوران پهلوى رو به تمسخر و دروغ بگیره مثلا بگه رضا شاه فقط فحش میداده بعد فکر نمیکنند احمق ها چگونه کشور ى رو از ان دوره قاجار تحویل میگیره و ظرف ١٦ سال و اندى اینجورى ایران رو رو به جلو میبره أصلا رضاه شاه محمدرضا پهلوى اینها رو انگلیسى ها اوردن پس چرا بردن ؟! چرا شما رو که امریکا و انگلیس و فرانسه و المان اورد چرا نمیبره ؟! جوابش واضح هست شما دولت خدمتگزار این دولتها هستید نه مردم ایران شرم تاریخ بر شما
  21
  58
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  یکی‌ دیگر از مواهب و نکات مثبت آن..قلاب شکوهمند..چاقو در جیب جوانان.فحشا.اعتیاد نجومی و صد البته جایزه ی اسلامی ازدواج با کودکان و صیغه!!!!سنگ پاهای قزوین که مراتب پرواز به قبل از آن قلاب برای پنهان ماندن جنایتی که در حق ملت کردید.
  30
  65
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  mehan71 - ویتنام، ویتنام

  نکته جالبش اینه که همه میدونن اینجور چیزا وجود داره ولی نمیخوان جلوی چشمشون باشه تا خدای ناکرده تاثیر منفی تو روحیه شون نزاره . انگار کن یه موجود عجیب و غریبی از فضا با یه شی عجیب تر تو دستش دیده باشن و به همه عکسشو نشون میدن و وقتی ارضا شدن میرن توی خلوتشون و پایپ و فندکو درمیارن و با هر دودی که بیرون میدن به خودشون افتخار میکنن که تونستن بقیه رو تحت تاثیر قرار بدن !
  12
  32
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  :( :( :( باور عمیق - قم، ایران :( :( :( :( به تو چیزی نمی توان گفت چون خودت هم خوب میدونی که هم چشمات کور - هم گوشات کره و هم زبانت گنگ در حقیقت گویی ولی در جفنگ گویی متاسفانه زبانت دراز- سعی کن در زندگی که روزی فناپذیر هستش و همیشگی نیست لااقل پیش خدای خودت صادق باشی و در پیشگاه خالق یکتا شرمنده نباشی البته اگر قبول داشته باشی که من بعید میدونم جز هزاری سبز چیز دیگری را حس کنی .
  11
  57
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. کدوم خدا؟؟؟؟ به فرض محال چنین مسائلی در دنیای خارج چند برابر داخل ایران باشد، خدا ی پیر و ناتوان تو کجاست که به میلیونها آواره سوری از زن و کودک تا پیران و مریض این ملت مهر و محبتی نشون بده؟ آخرش هم تمام این آواره ها ، که اکثرشون هم مسلمانند و سالها برای خدای خیالیتان ۵ بار بالا و پائین میشدند به کفار غربی پناه آوردند! به برادر پوتین هم اعتماد نکردن! برادران ارزشی عربی هم علاقه چندانی برای نجات کودکان سوری غرق شده در آبهای کفار نشان ندادند! البته غربی ها هم در هنگام خطر نیم نگاهی به خدای خیالی مینمایند! روزگاری قرار بود نان دهد چون دندان داد! و حالا نان را برده است؟ و دندان مانده است و اینهمه محبت و عشق و صفا!
  14
  44
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  wasp763 - استکهلم، سوئد

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. ببین تو واقعا" باورت عمیقِ چون چشماتُ کور کرده ، نمیبینی از این باور بیا بیرون .
  10
  54
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. یکبار پرسیدم پاسخ ندادی----گناه کودکانی که یک متجاوز جنسی‌ ..تجاوز می‌کند شکنجه میکند میکشد..چیست...خدا در این پروسه کجاست؟؟؟؟؟بخش سرطان بیمارستان‌ها قسمت کودکان محکوم به مرگ سرطانی..در اینجا کجاست؟؟؟؟و میلیونها ظلم در تاریخ خونین بشر!!!!چرا انسان و حیوانات باید از کشتن موجود دیگری.از گرسنگی نجات‌یابند!!!جواب بده ملا!!!
  10
  43
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  oghab - هلسینکی، فنلاند

  این دیگه به حکومت چه ربطی داره؟دمش گرم اون کسی که عکس گرفته .امیدوارم اعدامش کنند
  34
  10
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. آره تو گفتی و امثال خودت فقط باورش کردن! زززززززررررررررررششششششک! . Share on print. . Share on email. . 3. . . ۱۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر کارتن‌خواب در منطقه ١٢ تهران زندگی می‌کنند. این آمار را عباد‌الله فتح‌الهی، رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در تاریخ ١١ آبان ١٣۹۴ اعلام کرده است!.
  1
  22
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  [::oghab - هلسینکی، فنلاند::]. [::oghab - هلسینکی، فنلاند::]. این یکی چی؟ . Share on print. . Share on email. . 3. . . ۱۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر کارتن‌خواب در منطقه ١٢ تهران زندگی می‌کنند. این آمار را عباد‌الله فتح‌الهی، رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در تاریخ ١١ آبان ١٣۹۴ اعلام کرده است.
  1
  18
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  [::oghab - هلسینکی، فنلاند::]. گرامی‌ ----اتفاقا صد در صد به حکومت ربط دارد وقتی‌ مواد مخدر مثل نقل و نبات همه جا هست..خودشان سازنده و وارد کننده ی مواد مخدر هستند.از بالا..تا پایین رژیم.
  1
  27
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  alvares - زوریخ، سوییس

  دیگه این حکومت آابرو برای کسی‌ نگذاشته، که این فقیران و از دنیا عقب مانده‌ها آابرو داشته باشند، تو اون قبر خمینی دروغ گوی منافق و دزد پرور و یتیم آزار.
  1
  25
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Time-to-say-goodbye - تورنتو، کانادا
  باور عمیق خدا شفات بده، تو از اون مثلا آدمایی هستی‌ که دفعه دیگه که به دنیا بیای یا تو بیافرا یا برکینا فاسو یا یه جایی‌ ته کره زمین سر در میاری. همه میان تو این دنیا که کامل بشن تو اومدی که ناقص بشی‌!! مخ تعطیل ..
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.