مکالمه به زبان عربی پرواز یک هواپیمای آمریکایی را مختل کرد

یک مامور گیت پرواز گفته یکی از مسافران شنیده است دو مرد عربی صحبت می‌کنند و می‌ترسد همراهشان سفر کندمکالمه دو مسافر به زبان عربی در یک فرودگاه شیکاگو باعث اختلال در پرواز هواپیمای شرکت ساوت‌وست شده است.
 
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از آمریکا این دو مرد عرب‌زبان که قصد داشتند روز چهارشنبه از شیکاگو به فیلادلفیا سفر کنند ابتدا اجازه سوار شدن به هواپیما را پیدا نکردند.
 
یک مامور گیت پرواز در فرودگاه مید‌وی به ماهر خلیل و انس ایاد گفته است یکی از مسافران شنیده آنها عربی صحبت می‌کنند و می‌ترسد همراهشان سفر کند.
 
این دو جوان که فلسطینی‌‌ تبار هستند ابتدا از سوی ماموران امنیتی فرودگاه و پلیس مورد بازجویی قرار گرفتند تا بالاخره به آنها اجازه داده شد سوار هواپیما شوند.
 
ماهر خلیل گفته است پس از ورود به هواپیما نیز بعضی از مسافران او را وادار کرده‌اند جعبه سفیدی را که در دست داشت باز کند و محتویات آن را که شیرینی بود به آنها نشان بدهد.
 
هواپیمایی ساوت‌وست به خبرگزاری فرانسه گفته است بعد از "پایان یافتن گفتگو با مسافرانی که در جریان مسافرگیری به ما مراجعه کرده بودند، هواپیما با چند دقیقه تاخیر پرواز کرد."
 
ماهر خلیل روز جمعه به آسوشیتدپرس گفته است پیش از این حادثه هرگز با تبعیض مواجه نشده بود.
او گفته است: "ما برای یک زندگی بهتر به آمریکا آمدیم. همه از کشورهای مختلف به اینجا آمده‌اند. من هم یکی از آنها و یک شهروند آمریکایی‌ هستم."
 
پس از حملات هفته گذشته پاریس، حوادثی مشابه آنچه روز چهارشنبه در شیکاگو رخ داد، در چند پرواز دیگر آمریکا هم گزارش شده است.
 
خبرگزاری آمریکایی ای‌بی‌سی گزارش داده است روز چهارشنبه شش مرد دیگر که قصد داشتند با یک پرواز هواپیمایی ساوت‌وست از فرودگاه میدوی در شیکاگو به هیوستون سفر کنند از هواپیما بیرون برده شدند.
مسافران این پرواز، هویت این شش مرد را خاورمیانه‌ای دانسته بودند.
گروه دولت اسلامی تهدید کرده است در سایر کشورهای غربی دست به حملات مشابه پاریس خواهد زداز این مسافران خواسته شده بود به دلیل "ایجاد اضطراب" در صندلی‌های دیگری بنشینند.
 
هواپیمایی ساوت‌وست در بیانیه‌ای گفته است "کادر ما نتوانستند مشکل را حل کنند و مانع از تاخیر در انجام این پرواز شوند و ما این مسافران را همان روز در پرواز دیگری جا دادیم."
 
روز جمعه هفته گذشته چندین انفجار و حمله انتحاری در چند نقطه پاریس به کشته شدن بیش از ۱۲۰ نفر انجامید.
 
گروه موسوم به دولت اسلامی که در عراق و سوریه با نیروهای دولتی می‌جنگد مسئولیت این حملات را به عهده گرفته و هشدار داده است در سایر کشورهای غربی هم دست به حملات مشابهی خواهد زد.
این تهدیدها باعث شده است برخی از شهروندان خاورمیانه‌ای مورد سوظن قرار بگیرند.
+49
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  واقعا هم ترسناکند ، مخصوصاً اگر مسلمان باشند.
  29
  65
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سرورآقا - پوتسدام، آلمان
  واقعا جای تاسف دارد و بیشتر تاسف برای عده ای اروپائی و امریکائی که کوته نظرانه به انسانهای بیگناه دیگر فقط به سرف عرب بودن یا مسلمان بودن به چشم تروریست نگاه میکنند
  50
  45
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  payamak - منچستر، انگلستان

  خوب بود به نظرم هر کس رو با ریش و دیشداشه دیدند دو بار تفتیش کنید،مخصوصاً این ...
  16
  56
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  iran4ever - لندن، انگلستان
  از این به بعد همه باید لال مونی بگیرن که مبادا این غربی‌ها خدای نکرده احساس ناا امنی‌ بکنن.
  41
  34
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  همه ی مسلمونا تروریست نیستن ولی همه ی تروریستا مسلمونن . چرا؟ نه واقعاٌ چرا؟
  17
  77
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  [::همایون شایان - اسلو، نروژ::]. چون همه مسلمانان دستورات دینشون رو کامل انجام نمیدن
  10
  32
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  m uk - منچستر، انگلستان

  من خودم یکی دوبار نزدیک بوده خودم و خیس کنم فکر کن طرف کپ داعش تو مترو یا اتوبوس سوار میشه بغلت هر لحظه میگی رفتی به فنا !! یبار هم موبایل طرف زنگ زد صدای قران بود کل اتوبوس کپ کرده بود.
  5
  29
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  be_pa.khaste - هارلم، هلند
  خجالت بکشید تا کهی این مردم ساده لوو رو میخواید سر کار بذرید با این سیاه بازی هاتون.بالا برین پین بیاین کار کار خودتونه همه اینا نقشس واسه خراب کردن و حمله کردن.این اتفاق پاریس هم نقشه خودتون بود مثل ۱۱ سپتامبر.خوب بلدین مردم خودتون و این عرب رو بازی بدین
  17
  18
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سام سامی - لندن، انگلستان
  آخ کجایین که ببینین این داعشی ها دارن تو قلب لندن تبلیغ دین میکنن ، از وقتی دیدمشون دیگه جرات نمیکنم از اونجا رد شم چون مطمئنا اگه یه زمانی بخواد اتفاقی بیوفته توسط همون آدما اتفاق میوفته . من واقعا موندم همین آدما که خیلی باحال دارن تبلیغ دین میکنن و از دموکراسی این کشور بشدت دارن سو استفاده میکنن چرا تو کشور خودشون غیر مسلمونا رو دارن سر می بُرن ولی کسی اینجا سَر اینارو نمی بُره 😟😟😟
  0
  8
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  sarang6 - ژنو، سوییس
  همون کسایی که از صد سال گذشته نمیخوان خاورمیانه آرامش داشته باشه و کشو.ری توش قدرتمن بشه. همون کسایی که با قدرت گرفتن کشوری تو این منطقه اسباب سقوطش رو به هر ترتیبی فراهم کردن، همونه هستند که میخوان اسلا بد نام باشه. این داعشی ها اسلام که هیچ خدارو هم قبول ندارن و چه بسیارند مردمی که بر اساس ظاهر به راحتی قضاوت می کنند.
  0
  0
  دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.