قتل مرد ثروتمند در اسارتگاه گروگانگیران نقابدار

روزنامه ایران :گروگانگیران جنایتکار که مرد ثروتمند عنبرآبادی را پس از ربایش به قتل رسانده‌اند در تجسس‌های ویژه پلیسی دستگیر شدند.روز هشتم آبان ماه سال جاری پلیس کرمان خود را در برابر یک گروگانگیری دید که در آن دو مرد نقابدار در برابر دیدگان یک رهگذر به راننده خودروی لوکسی حمله برده و وی را ربوده بودند.درحالی که هیچ سرنخی از گروگانگیران و تماس‌های آنها برای باجگیری نبود ساعت 5/6 صبح روز بعد – نهم آبان ماه – جسد گروگان که یکی از پولدارهای عنبرآباد به نام کرامت بود در 10 کیلومتری باغ مرکبات منطقه دوساری عنبرآباد پیدا شد.با جنایی شدن این ماجرا، تیم‌های تخصصی پلیس وارد عمل شدند و با اقدام‌های اطلاعاتی ویژه‌ای توانستند دو قاتل را که جوانان تبهکاری بودند شناسایی کنند و آنان را بواسطه یک مالخر حرفه‌ای به سر قرار و کمینگاه خود بکشانند و آنان را روز 22 آبان ماه دستگیر کنند. دو گروگانگیر جنایتکار در بازجویی‌ها ابتدا ادعای بی‌گناهی کردند اما وقتی ردپاهای خود را دیدند چاره‌ای جز اعتراف نداشته و پذیرفتند ناخواسته دست به قتل زده‌اند.
 
یکی از آدم‌ربایان نقابدار گفت: «می‌دانستیم کرامت از پولدارهای منطقه است. پس از شناسایی وی و تمرکز روی مسیرهای ترددش روز آدم‌ربایی با حمله به خودروی تویوتایش وی را ربودیم و با تهدید چاقو می‌خواستیم رمز کارت‌های بانکی‌اش را بگیریم و بعد رهایش کنیم اما او مقاومت کرد و داد و فریاد راه انداخت که ناخواسته با ضربه‌های چاقو او را کشتیم و جسدش را در گوشه‌ای رها کردیم.»همدست این قاتل ادامه داد: «اگر کرامت مقاومت نمی‌کرد رهایش می‌کردیم و به سرقت از حسابش دست می‌زدیم.»
جزئیات از زبان پلیس
سرهنگ رضا بنی اسدی رئیس پلیس استان کرمان پرده از زوایای تلخ قتل مرد 71 ساله عنبرآبادی در جریان یک گروگانگیری برداشت.وی گفت: روز هشتم آبان ماه سال جاری یک مرد با مراجعه به پاسگاه «دوساری» عنبرآباد ادعا کرد شاهد وقوع یک آدم‌ربایی و سرقت خودروی «تویوتا هایلوکس» بوده است.سرهنگ بنی اسدی بیان داشت: این مرد محل وقوع آدم‌ربا را مقابل یکی از باغ‌های مرکبات آن منطقه و ساعت آن را 6 بعدازظهر عنوان کرد و گفت که دو آدم‌ربا نقاب داشتند و چهره‌شان را پوشانده بودند. رئیس پلیس استان کرمان در ادامه اظهار داشت: پس از دریافت این گزارش مأموران ما بسرعت بررسی صحت و سقم موضوع را در دستور کار قرار دادند و پس از اطمینان از وقوع این جرم طرح مهار و کنترل راه‌های ورودی و خروجی استان را به اجرا درآوردند.وی جمع‌آوری اظهارات شاهدان و سرنخ‌های موجود را از دیگر اقدام‌های پلیس دانست و گفت: با این حال تنها بعد از گذشت 24 ساعت گزارش ناگوار بعدی دریافت شد.
قتل مرد ثروتمند
سرهنگ بنی اسدی اضافه کرد: پلیس در حال جمع‌آوری سرنخ‌ها برای شناسایی گروگانگیران نقابدار و آزادسازی مرد ثروتمند به نام کرامت بود که با پیکر بی‌جان وی مواجه شد و برای بررسی‌های بیشتر جسد به پزشکی قانونی انتقال داده شد. وی با اشاره به پاسخ پزشکی قانونی در رابطه با علت مرگ «کرامت» بیان داشت: کارشناسان علت مرگ را برخورد جسم سخت و چاقو به سر این مرد دانستند که نشان می‌داد عاملان گروگانگیری طعمه‌شان را کشته‌اند.این مقام پلیسی افزود: با گسترده‌تر شدن تبعات این واقعه، تدابیر شدید امنیتی و پلیسی در دستور کار قرار گرفت و با انجام اقدام‌های اطلاعاتی، پلیس به سرنخ‌های جدیدی در رابطه با عاملان آن دست یافت.وی تصریح کرد: ردزنی‌های اطلاعاتی پلیس، مأموران تیم پی‌جویی پرونده را به مجرمانی در خارج از استان و نزدیک مرز پاکستان رساند. سرهنگ بنی‌اسدی با استناد به نتایج اقدام‌های اطلاعاتی پلیس، انگیزه آدم‌ربایی را باجگیری دانست و گفت: تبهکاران به دنبال سرقت خودرو و خالی کردن حساب بانکی کرامت بودند که با مقاومت وی روبه‌رو شدند و تنها توانستند خودرو را به فروش برسانند. وی در ادامه با اشاره به این مسأله که مالخر، خودروی تویوتای مقتول را به پاکستان برای حمل و نقل مواد مخدر فرستاده است، اضافه کرد: پس از شناسایی مالخر با ترفندهایی قاتلان نیز به سر قرار کشانده شده و در اقدامی ضربتی دستگیر شدند.
دو گروگانگیر جنایتکار در دام پلیس
فرمانده پلیس استان کرمان با اعلام این خبر که هر دو قاتل 22 ساله و 27 ساله دستگیر و به جرم خود اعتراف کرده‌اند، گفت: هیچ راه فراری برای کسانی که نظم و امنیت اجتماع را مختل می‌کنند وجود ندارد و پلیس با همه توان با آنان مقابله خواهد کرد. وی در پایان توجه نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی به وظایف خود در پیشگیری از جرایم را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: چنانچه تمام ارکان اجتماعی وظایف خود را به نحو مطلوب انجام دهند در آینده از تبعات این قبیل آسیب‌های اجتماعی جلوگیری خواهد شد.
+18
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  londonlondon - لندن، انگلستان
  ۲ راه بیشتر در ایران نیست پول داری میکشنت پول نداری از گشنگی میمیری
  0
  17
  ‌سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.