بنزین در ایران از فردا تک نرخی عرضه می‌شود

ناصر سجادی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، اعلام کرده است که از یکشنبه ۱ آذر ماه، بنزین در ایران تنها با یک نرخ لیتری هزار تومان عرضه می‌شود.
 
آقای سجادی گفته به این ترتیب بسیاری از مشکلات مربوط به بنزین، به خصوص در زمینه ارتباط با صاحبان پمپ بنزین‌ها، حل می‌شود.
 
به گفته این مقام بیشتر بنزین ۷۰۰ تومانی که در کارت‌های سوخت باقی مانده بود مصرف شده و تنها حدود ۴۰۰ میلیون لیتر بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت‌ها باقی مانده که بیشتر از سه چهارم آن مربوط به خودروهای نظامی و انتظامی است.
 
او گفته در عین اینکه بنزین تک نرخی می‌شود، سیستم هوشمند سوخت همچنان حفظ می‌شود.
اما بیژن حاج‌ محمدرضا، رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت، به خبرگزاری ایسنا گفته است که این اتحادیه خواهان حذف کارت‌های سوخت است.
 
آقای حاج محمدرضا گفته است: "زمانی که بنزین به صورت آزاد عرضه می‌شود دیگر نیازی به وجود کارت نیست و به همین دلیل پیگیری‌هایی را برای حذف کارت سوخت انجام داده‌ایم، اما تاکنون هیچ دستوری به ما ابلاغ نشده است."
 
از سال ۱۳۸۹ و با اجرایی شدن برنامه هدفمندی یارانه‌ها در ایران فروش بنزین با استفاده از کارت و به دو صورت سهمیه‌ای و آزاد انجام شده است. قیمت بنزین سهمیه‌ای نخست لیتری ۴۰۰ تومان بود اما از سال ۱۳۹۳ به ۷۰۰ تومان افزایش یافت. بنزین آزاد هم که در ابتدا لیتری ۷۰۰ تومان بود به ۱۰۰۰ تومان رسید.
 
وزارت نفت خرداد ماه امسال تصمیم گرفت که بنزین تنها با قیمت ۱۰۰۰ تومان به فروش برسد. گفته شده بود که این تصمیم از پایان شهریور عملی می‌شود، اما عملا اجرای آن از اول آذر ماه انجام می‌گیرد.
+30
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  باز هم رای بدید به این داعشی ها
  4
  33
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  forogh - اصفهان، ایران

  گران شدن دیگه خبر نیست تو این ۳۷سال هر روز گرانی بیشتر از دیروز است این دیگه عادی شده اگر یک چیزی تو این مملکت ارزون شد آن یعنی‌ خبر.
  3
  43
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  نوش جون طرفدارای روباه بنفش و ملت همیشه در صحنه.
  5
  35
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان

  بنزین تک نرخی میشود یارانه ها قطع میشود بیکاری زیاد میشود فساد و فحشا افزایش میابد گرانی و تورم کمر را بیشتر خم میکند بدبختی بیشتر گلوی مردم را میفشارد ولی کماکان پلیس فتا حواسش هست نگران نباشید
  1
  40
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  بیشتر از سه چهارم آن مربوط به خودروهای نظامی و انتظامی !!! یعنی یک چهارم برای بیمارستان ها ، اورژانس، آموزش و پرورش، شخصی و خصوصی، کارخونه ها ، شرکتهای تولیدی و اتوبوس و تاکسی و قطار و هواپیما ووو...! به این میگن قدرت حکومت زیر ناف محمدی!
  5
  22
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  مترلینگ - منچستر، انگلستان:این همه(نعمت)را برشمردید برای ملتی که برای حفظ آن از بذرجان هم دریغ نمیکنند.میگی نه؟ چهارم ماه دیگه صف رای دهنده ها را تماشا کن.
  1
  13
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  شاه خدا بیامرز بنزین را لیتری 8 ریال بمردم میفروخت اگر مدت زمان را در نظر بگیریم با تورم معمولی باید بشود مثلا" 100 تومان یعنی تقریبا" 100 برابر ولی با حساب نرخ جدید میشود هزار برابر . آیا در آمد مردم هم بهمین نسبت بالا رفته؟
  3
  9
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  [::senator x - تهران، ایران::]. بله متاسفانه همینطور است که گفتید
  1
  2
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  alinejad1959 - دارماشتات، آلمان
  کشوری که روی نفت خوابیده ولی ملاها پول فروش نفت را باید بفرستند به سوریه . لبنان . فلسطین . و نصفه دیگرش هم توی جیب خودشون و آقازادها میرود و ملت باید جرم خریت ملاها را بکشد .
  1
  4
  یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.