بنیان‌گذار تلگرام دخالت در بازداشت‌های اخیر را تکذیب کرد

ایران وایر : «پاول دورف»، بنیان‌گذار «تلگرام» روز یک‌شنبه ۱۵ نوامبر به خبر بازداشتِ گردانندگانِ بیش از 20 کانال‌ این اپلیکیشین در ایران واکنش نشان داد. او به «ایران‌وایر» گفت که هیچ داده‌ای مبنی بر بازداشت 20 تن از کاربرانِ این اپلیکیشین در دست نیست.
 
«سعید منتظرالمهدی»، سخن گوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی «ناجا» دلیل بازداشت این افراد را انتشار مطالبی با «محتوای غیر اخلاقی» اعلام کرده و گفته است که بیش از یک‌صد «هکر» نیز طی ماه گذشته بازداشت شده‌اند. وی توضیحات بیش‌تری در این زمینه ارایه نکرد.
 
اما پاول دورف هر گونه مشارکت در این بازداشت ها را رد می کند و می گوید شرکت او هیچ اطلاعی را که ممکن است موجب شناسایی و در نتیجه، بازداشت کاربران شود، منتشر نکرده است.
 
پاول دورف به «ایران‌وایر» گفت: «ما هیچ گونه داده‌ای را که مرتبط با این پرونده یا هر پرونده دیگر باشد، منتشر نکرده‌ایم.»
 
وی افزود: «من تنها می‌توانم در مورد شناسایی و بازداشت این افراد حدس‌هایی بزنم.»
او نیز از ارایه توضیحات بیش تر خودداری کرد.
ماه گذشته، پاول دورف در توییتر خود نوشت که مقامات ایرانی‌ درخواست کرده اند تلگرام، وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات‎‎ ایران را به ابزار و تجهیزات جاسوسی و سانسور مجهز و به طور موقت، اپلیکیشن را مسدود کند. او هم با این پیشنهاد مخالفت کرده است. ولی‌ چند هفته بعد، دورف اعلام کرد که درخواست‌هایی‌ که دریافت کرده بوده، «قلابی» بوده اند و مقامات ارشد ایران آن را تایید نکرده اند.
این 20 مورد بازداشت، تازه‌ترین نمونه از سرکوب آزادی بیان در ایران است. در هفته‌های اخیر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چندین خبرنگار را به اتهام عضویت در یک «شبکه نفوذ» بازداشت و ادعا کرده است:«آن ها از پشتیبانی دولت‌های غربی متخاصم برخوردار بوده اند.»
 
تلگرام در میا‌‌ن ایرانیان از محبوبیت بالایی‌ بر خوردار است و از آن برای انتشار و هم رسانیِ موضوعات مختلفی، از پورنوگرافی گرفته تا طنز سیاسی استفاده می‌‌کنند.
+19
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  متاسفانه پول حرف اولو می زنه و هیچ بعید نیست این اقا هم وسوسه دلارهای نفتی شده باشه و به قول معروف بندو اب داده باشه و یه سری اطلاعات به مزدوران سپاهی فروخته باشه دیوار حاشا هم که کلا انتها نداره.
  1
  29
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  farokhzad - کنت، انگلستان
  کارتر هم هیچوقت گردون نگرفت خمینى را ساپورت کرد حالا تو هم همینطور پول رو بگیر بعد بگو کن من نه هرگز اخه مردک اگر ندى مشخصات رو که یکشبه فیلترت میکنند آینقدر دروغ نگو ابله ساده خودتى
  1
  11
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.