زوج کانادایی-ایرانی جای جشن عروسی به یک خانواده پناهنده کمک کردند

زوج کانادایی برای کمک به یک خانواده پناهنده سوری جشن عروسی نگرفتندبی بی سی :یک زوج کانادایی و ایرانی‌ تصمیم گرفتند هزینه جشن بزرگ عروسی‌شان را برای کمک به یک خانواده پناهنده سوری اهدا کنند.
 
سامانتا جکسون و فرزین یوسفیان به جای برگزاری جشن عروسی، ازدواج‌شان را در شهرداری ثبت کردند و از مهمان‌ها هم خواستند به جای کادوی عروسی‌شان به این خانواده پناهنده کمک کنند تا بتوانند در کانادا زندگی کنند.
 
این زوج تورنتویی مدت‌ها پیش برای عروسی‌شان برنامه‌ریزی کرده بودند اما وقتی عکس آیلان کردی، کودک سوری را که جسدش به ساحل ترکیه رسیده بود دیدند به این نتیجه رسیدند که از فرصت عروسی‌شان برای جمع‌آوری کمک به این خانواده استفاده کنند.
 
کانادا قصد دارد هفته آینده جزییات تعهداتش را برای ۲۵ هزار پناهنده سوری که قرار است تا پایان سال میلادی بپذیرد، اعلام کند.
 
این تعهد بخش مهمی از برنامه دولت جدید لیبرال کانادا است که جاستین ترودو نخست وزیر آن است.
اکنون این زوج کانادایی و ایرانی به بی‌بی‌سی فارسی گفته‌اند که خانم جکسون پیش از این که از جشن عروسی‌اش چشم‌پوشی کند به پناهندگان کمک می‌کرده است.
 
فرزین یوسفیان گفته است"ما مدام درباره تصمیم سختی که خانواده‌های سوری مجبورند بگیرند فکر می‌کردیم و خیلی زود برنامه‌مان را تغییر دادیم تا به یک خانواده سوری کمک کنیم زندگی‌ تازه‌‌ای را در تورنتو شروع کنند."
 
به گفته آقای یوسفیان خانواده و دوستان‌شان از این تصمیم آنها حمایت کرده‌اند.
سامانتا و فرزین در شهرداری، ازدواج‌شان را ثبت کردندآنها سه هفته برای جمع آوری حمایت مالی زمان گذاشتند. به گفته او "پیغام روشن اقدام ما این است که کانادا به پناهنده‌ها خوش آمد می‌گوید."
 
این زوج تاکنون بیش از ۲۲ هزار دلار کانادا جمع‌آوری کرده‌اند و امیدوارند میزان کمک‌ها به ۲۷ هزار دلار برسد. این رقمی است که برای حمایت از این خانواده چهار نفره سوری لازم است پرداخت شود.
خانم جکسون گفته است: "تصمیم ما بازتابی از ارزش‌هایی است که برای کانادایی‌ها محترمند."
او گفته "ما مطمئنیم ابتکار ما برای دیگران هم الهام‌بخش خواهد بود همان طور که تصمیم دیگران به ما الهام بخشید…مایه مباهات ماست که این فرصت را داشتیم که از جشن عروسی‌مان برای هدفی بزرگتر از هدف خودمان استفاده کنیم."
+118
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا

  انسانهای با معرفت ، خوشبخت باشید
  5
  94
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  آفرین بر شما
  5
  43
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.